18° Piątek
19 Października

Sob

Archiwum

Kąpielisko wróci na wakacje

To żelazny punkt letniego „repertuaru” atrakcji w Pruszkowie. Kąpielisko w Parku Mazowsze zostanie otwarte w ostatni weekend czerwca.

Sezon kąpielowy w Pruszkowie rozpocznie się więc razem z wakacjami i z wakacjami zakończy. Według projektu uchwały, jaką będą głosować pruszkowscy radni na najbliższej, czwartkowej sesji, będzie on trwał od 30 czerwca do 2 września.

W tym czasie czynne będzie strzeżone kąpielisko w Parku Mazowsze. Przygotowania do inauguracji sezonu już ruszyły. – Jesteśmy po szkoleniach z ratownictwa, w tym roku nasz sprzęt powiększy się o defibrylator – mówi Jacek Elżanowski, dyrektor miejskiej pływalni Kapry, która od lat odpowiada za ogranizację i bezpieczeństwo na kąpielisku.

Podobnie jak w poprzednich latach ratownicy dostępni będą zarówno w dni powszednie, jak i w weekendy. Poza godzinami ich pracy kąpielisko będzie zamknięte. Co jeszcze czeka nas w tym roku? – Skrócona o około metr zostanie strefa dla osób, które nie potrafią pływać. Oczyszczone zostanie dno. Pojawi się piaszczysty fragment brzegu, ale niewielki. Leżaki i ręczniki będzie można rozkładać na trawie – wyjaśnia dyrektor Elżanowski.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 18

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Psy szczaja do tego bajora

Gość

Było to super miejsce do odpoczynku, gry w piłkę przed "erą " grilla chyba że ktoś lubi być wędzony.

Gość

Niestety zapewne łysy gruby pajac w pomarańczowych spodenkach będzie znowu gwizdał na dorosłych ludzi z kartami pływackimi, żeby nie wypływali poza basenik dla dzieci. W ten sposób będzie mógł odreagować kompleksy.

Gość

Było to super miejsce do odpoczynku można było grać w piłkę

Gość

DoGłos z 14:33 "Za kilkanaście lat w Pruszkowie zostaną same słoiki z ukraińcami i burżuazją z parzęciewa...Pozdrawiam ze słonecznych Książenic, popijając gin z tonikiem". Trzeba pamiętać, że rodowity pruszkowianin to potomek przestępców, których władze carskie w XIX wieku zsyłały z Warszawy właśnie m.in. do Pruszkowa.

Gość

Szczalnik dla patusów. Tam utopiło się kilkadziesiąt osób.

Gość

A jakość wody jak często będzie kontrolowana ?

Głos

Pewnie że wyburzona,a co byś chciał/a klimatu rodem ze Pruszkowskiej Stalowej??? Grodzisk chyba jako jedyny na mazowszu jest przykładem gospodarności i mądrego zarządzania miastem! Pruszków od 20lat toczy tragedia i zacofanie,oprócz pstrokatych pokolorowanych niczym w wizji naćpanego wiejskiego malarza bloków, od przeszło 20 lat nie zmieniło się NIC!!! Za kilkanaście lat w Pruszkowie zostaną same słoiki z ukraińcami i burżuazją z parzęciewa...Pozdrawiam ze słonecznych Książenic, popijając gin z tonikiem...

Bolek

Super zalew to jest w Rawie Maz. Na rzece Rawka! Z piękną tamą. Super

Gość

Pruszkowska bieda-plaża.

Gość

DO głosa to czemu ludzie z grodziska maz mieszkają w Pruszkowie widać po autach zaparkowanych z rej WGM. pewnie ty ćwo.ku z grodziska się głosie wyprowadziłeś do Pruszkowa to wynocha z Pruszkowa tam jest twoje miejsce.

@Głos

W cywilizowanym mieście? W mieście jednej ulicy i deptaka. Reszta obejścia wyburzona jak gospodarz nakazał.

Głos

Te kąpielisko to żart sołtysa,zobaczcie jakie kąpielisko będzie czekać na mieszkańców w cywilizowanym mieście jakim jest Grodzisk maz.(ok.stawów Walczewskiego)

Daro WPR

Malo ciekawe miejsce. Ja nigdy tam nie pojade. Pomylka!

gość

No to może czas na to by wybrać od strony plaży całą glinę z darniną i stworzyć w tym miejscu plażę wysypaną czystym piaskiem?

czyścioch

a będzie można się w tym myć mydłem żeby już w domu zaoszczędzić na wodzie , która ciągle drożeje ?

Gość

Patologia będzie miała gdzie się podziac

Gość

Więcej piachu na plaży by się przydało. Wywrotka piachu nie jest dużym wydatkiem dla miasta.