19° Sobota
22 Września


Czytelnik

Kiedy mieszkańcy przyłączą się do sieci?

Prace przy budowie sieci kanalizacyjnej w Sękocinie Starym idą zgodnie z planem. Ale na zakończenie inwestycji trzeba poczekać. Gmina Raszyn szuka firmy, która zajmie się wykonaniem przyłączy kanalizacyjnych od granicy posesji do studzienek na ich terenie.

Mieszkańcy al. Krakowskiej oraz ulic: Lazurowej, Lee Marvina, Olchowej, Podleśnej, Rolnej, Sękocińskiej, Starowiejskiej i Wiklinowej obserwują postępy prac przy budowie kanalizacji w Sękocinie. Inwestycja wystartowała wiosną br. – Aktualnie trwają prace budowlano-montażowe w zakresie sieci wraz z odgałęzieniami do geodezyjnych granic nieruchomości oraz czterech sztuk przepompowni ścieków. Te prace są na ukończeniu. Pozostaje jeszcze odtworzenie dróg. I tutaj wiele zależy od warunków atmosferycznych, jeśli będą sprzyjające to prawdopodobnie uda się je wykonać do końca tego roku – tłumaczy Michał Kucharski, zastępca wójta gminy Raszyn.

Rozkopane drogi, problemy z dojazdem do posesji to jedna strona inwestycji. Jednak z czasem mieszkańcy zyskają odpowiednią infrastrukturę i będą mogli korzystać z kanalizacji. Kolejnym istotnym krokiem będzie podłączenie się każdej nieruchomości do sieci. Gmina Raszyn ogłosiła przetarg na budowę przyłączy. Na oferty urząd czeka na 23 października. – Trwa już podpisywanie umów z mieszkańcami na budowę przyłączy kanalizacyjnych na terenie nieruchomości, jednakże odprowadzanie ścieków z posesji będzie możliwe dopiero po uruchomieniu kanalizacji i wszystkich przepompowni. Koszt wykonania ok. 2 m przyłącza kanalizacyjnego na terenie prywatnej nieruchomości zakończonego studzienką kanalizacyjną to ok. 2500 zł brutto. Ten koszt pokrywa w całości właściciel nieruchomości, po podpisaniu umowy z gminą i wykonaniu przyłącza. Połączenie wewnętrznej instalacji w budynku ze studzienką właściciel posesji wykonuje we własnym zakresie – przedstawia Michał Kucharski.

Budowa kanalizacji potrwa do końca kwietnia 2018 roku. Ale mieszkańcy na podłączenie poczekają nieco dłużej. – Umowa na budowę sieci kanalizacyjnej kończy się w dniu 30 kwietnia 2018 r., natomiast umowa na budowę przyłączy kanalizacyjnych na posesjach kończy się w dniu 31 października 2018 r. Należy przez to rozumieć, że do końca października przyszłego roku podłączą się do kanalizacji wszystkie zainteresowane osoby – wyjaśnia zastępca wójta Raszyna.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Tomek

A brwinowianin znów to samo. Nudne się to robi. Weź szczotke i łopatę i daj dobry przykład, siedzisz i piszesz ciągle te same bzdury a już dawno byś opierdooolil te brudne ulice i byłoby pieknie

brwinowianin

iście piękno samo w sobie, mieszkańcy tej ulicy chyba nie myją samochodów w ogóle bo to nie ma sensu - jak widać na zdjęciu... Brwinów za pośrednictwem lokalnych władz na czele z burmistrzem Kosińskim też nie przywiązuje uwagi do czystości ulic. W tym roku zaprzestano mycia ulic całkowicie. Będę podejmował próby interwencji centralnie.