16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


Ewelina Latosek

Kiedy parking na Waryńskiego?

Wydawało się, że z zakończeniem budowy parkingu park&ride przy ul. Waryńskiego w Pruszkowie spieszyć się nie trzeba, bo pociągi będą na razie omijać nieczynną pruszkowską stację. Peron jednak udało się uruchomić, powraca więc pytanie – kiedy parking?

Jak wygląda stacja PKP w Pruszkowie, każdy widzi... Niemniej pociągi kursują, a pasażerowie powoli przyzwyczajają się do powrotu do transportu szynowego. Część z nich prawdopodobnie powróci do nawyku pozostawiania auta w pobliżu pruszkowskiego dworca PKP i kontynuowania podróży pociągiem. Tylko, że z miejscem do parkowania nadal jest spory kłopot.

Sytuacja ma się zmienić po oddaniu do użytku dwóch nowych parkingów park&ride w tej części miasta. Jeden z nich, ten który powstaje przy ul. Waryńskiego, miał być gotowy we wrześniu. Prac nie przyspieszano, bo pociągi miały wrócić do Pruszkowa dopiero 20 października. Stało się jednak inaczej, a parking nie jest jeszcze gotowy...

Kiedy będzie? – Termin mamy do końca września i zostanie on utrzymany. W październiku wszystko powinno być gotowe i parking przy ul. Waryńskiego zostanie oddany do użytku – mówi Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Na park&ride po północnej stronie torów PKP znajdzie się 110 miejsc parkingowych w tym 5 dla osób niepełnosprawnych oraz stojaki rowerowe na 100 rowerów. Obok stanęła już zatoka autobusowa i wiata przystankowa.

Pozostawienie auta będzie całkowicie darmowe.


Ewelina Latosek
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 21

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Dziś jadąc rano do pracy nie widziałam aby parking został oddany do użytku. W dalszym Ciągu jest rozkopany wjazd.

Gość

Został dzień dzisiejszy i jutrzejszy, to tyle jeśli chodzi o dni robocze do końca września, a na placu budowy, ani jednego pracującego. Trzeba jeszcze zasypać rów od ulicy, położyć drogę do drugiego szlabanu, posprzątać resztki materiałów i palet. Z ciekawością zobaczę w poniedziałek, 1 października czy termin do końca września został dotrzymany...

Gość

czy zaplanowano miejsce na WC?

Gość

Ten parking i tak jest za mały w stosunku do potrzeb.

Pruszkowiak

Pruszkowianinie - tak na oko to Gąsin jest znacznie bogatszy od większości dzielnic z drugiej strony torów. Urodzony w Pruszkowie, mieszkałem w "Pruszkowie" 40 lat, a od 10 mieszkam na Gąsinie, więc wiem o czym piszę. Problemem jest to, że przy niskiej zabudowie ilość mieszkańców nigdy nie dorówna podobnym obszarom z drugiej strony torów. Każda władza to sobie przeliczy na głosy i zawsze chętniej zainwestuje na blokowisku lub obok, niż w dzielnicy domów jednorodzinnych. Niezależnie od tego kto będzie prezydentem miasta.

Pruszkowianin

Biedna strona Pruszkowa (choc miastem to trudno nazwac) po drugiej stronie torow ma to, na co zasluzyla. Zobaczycie, ze w dniu wyborow frekwencja bedzie tam mizerna, a ci, ktorzy zaglosuja, beda za podtrzymaniem status quo. Na szczecie to nie problem mieszkancow Pruszkowa.

Piastowianka

Lepszy taki niż żaden ( mógłby być 2 piętrowy) u nas to nawet tego nie ma i niekończąca się budowa stacji PKP.

Gość ość

Zamiast budowy tego maleńkiego placyku manewrowego, można było na działce obok w miejscu hipotetycznych "mieszkań+" wybudować wielopoziomowy parking na setki samochodów, tym bardziej, że teren jest tak skażony, że nie nadaje się na budownictwo mieszkaniowe. Panowie kandydaci na prezydentów do dzieła.

ach

Do Władz Miasta Parking jest bardzo potrzebny i czym szybciej powstanie tym lepiej. Nasuwa się natomiast Pytanie. Czy on jest budowany dla Dewelopera, który ma obok postawić bloki? Niech się Władze wypowiedzą w tej sprawie.

Gośćqaz

Dziwie sie mieszkancom gasina, zbikowa, bakow ze jeszcze nie wywiezli swoich radnych na taczkach. Takich nierobow nie ma w calej okolicy. No moze poza radnymi z komorowa ale to inna bajka i gmina. Ludzie przeciez oni sa waszymi wybrancami, maja z tego profity, jestescie ich pracodawcami. 21/10 zrobcie z tym porzadek! Ile mozna byc mieszkancem gminy, ktora ma was w doopie.

Mieszkaniec Gasina

Do konca września dobre żarty. Od 3 tygodni parking stoi gotowy a zatoczki na Waryńskiego jak nie bylo tak nie ma. A tak niewiele brakuje do konca. AL jak widac normalnie nie można. A czy przypadkiem ul. WARYŃSKIEGO to nie jest droga wojewódzka bo nie widze sensu dlaczego nie można skonczyc na czas.

Gość

Znowu niezidentyfikowane kable, nowy chodnik za wysoko - trzeba przerobić projekt na makulaturę.

Gość

Niech już pruszkowska biedota nie jeczy i dziękuje Wlodarzom tego miasta, że coś bidokom robi. Gdyby nie oni to dalej byś motłochu chodził kał za stodołe oddawać. Zniewieściałe społeczeństwo niech zapyta co można zrobić dla tego miasta a nie rękę do brania wystawiać. Beneficjenci 500 plus motyla noga.

niedasie

NIEDASIE!!!

Gość

Szlaban przy wjeździe na parking będzie generował zatory na Waryńskiego, czy ktoś o tym pomyślał instalując go.

Gość

Zakładam się że ekipa moście wielmożnie nam panującego Jasia Niedasia przetnie 20 października wstęgę, w ten sposób hucznie zainauguruje działanie parkingu. To będzie gorąca sobota, ciekawe jak oni w tym wieku wytrzymają tyle otwarć nowych inwestycji i tyle wypitego alkoholu. A może chodzi o to by tą nad aktywnością obrzydzić mieszkańcom Pruszkowa pójście na referendum 21 października, żelazny elektorat pruszkowskich urzędów i instytucji jest w stanie zapewnić kolejną kadencję naszym bohaterom. Potem znowu płacz i lament że żyjemy w uwstecznionej wiosce rządzonej przez niedasiów :P..

Gość

Jak to, dlaczego nie piętrowy? Za jakiś czas okaże się, że ten jest za mały i trzeba będzie wybudować właśnie piętrowy. Dzięki temu wykonawcy (albo jeden wykonawca...) obłowią się podwójnie... Po co mają zarabiać tylko raz?

Jola

Co za baran non stop pisze niedasie i to z błędem pisowni.Ale cóż ćw.k wiejski zawsze będzie cha.em.

Gość

Dlaczego nie piętrowy?

Gość

Nie ma parkingu bo nie ma pociągów. Nie ma pociągów bo ludzie nie mogą dojechać na parking. Proste.

Gość

NIEDASIE