19° Sobota
22 Września


Seweryn Dębiński

Kierlańczyków dłuższa, ale na papierze

Grodziski magistrat szuka firmy, która zajmie się zaprojektowaniem przedłużenia ul. Kierlańczyków. Póki co chodzi o zaledwie 100-metrowy odcinek tej drogi.

Dziś ulica Kierlańczyków nie jest zbyt ruchliwą drogą. Przy tej niewielkiej uliczce mieszą się jednak ważne instytucje: sąd rejonowy i komenda policji. Władze Grodziska snują plany przedłużenia tej drogi od ul. Bartniaka do ul. Okulickiego (droga wojewódzka nr 579) już od kilku lat. Udało się nawet wyłonić projektanta (jeszcze w 2014 r.). Prace projektowe trzeba było jednak wstrzymać. Powód? Zastrzeżenia konserwatora zabytków oraz przedłużające się negocjacje z właścicielami gruntów potrzebnych pod przedłużenie drogi.

Grodziscy włodarze postanowili zatem skorzystać z półśrodków i budowę przedłużenia drogi podzielić „na raty”. Właśnie został ogłoszony przetarg na wykonania dokumentacji projektowej i uzyskania pozwolenia na budowę fragmentu ul. Kierlańczyków. – W ramach zamówienia należy wykonać m.in.: projekt koncepcyjny drogi (długość ok. 100 m) z przebudową skrzyżowania ulic Kierlańczyków i Bartniaka (wraz  z opiniami zarządcy dróg) oraz parkingiem na przyległych działkach gminnych (min. 2 warianty koncepcji) – czytamy w dokumentach przetargowych.

Dodatkowo oprócz projektu przedłużenia ul. Kierlańczykow do rzeki Rokicianki wykonawca ma przygotować dokumentacje projektową odwodnienia, oświetlenia, oraz instalacji teletechnicznych. Wykonany ma zostać również projekt stałej organizacji ruchu.

Zwycięzca przetargu będzie miał 270 dni na wykonanie dokumentów.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 8

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

JAROSŁAW.K

KIEDYŚ OBWODNICE MIAST MOŻNA BYŁO POLICZYĆ NA PALCACH JEDNEJ RĘKI, TERAZ MIASTA W KTÓRYCH NIE MA OBWODNICY RÓWNIEŻ MOŻNA POLICZYĆ NA PALCACH JEDNEJ RĘKI, TO SAMO JEST ZE ŚCIEŻKAMI ROWEROWYMI,NATOMIAST GRODZISK JEST PRYMUSEM W BUDOWANIU PARKINGÓW W CENTRUM MIASTA BRAWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kom.

Tych co narzekają na Benedykcińskiego zapraszamy do Pruszkowa :))))) Może wymianka włodarzy? Na kolanach wrócicie po G.B. :))))

Gość

Zepsuł to on już dawno temu. Developerka kwitnie i wszystko pod nią Tam gdzie miała biec obwodnica między Chełmońskiego a Nadarzyńską a dalej do Milanówka znajomy Burmistrzowi developer buduje segmenty i dalej uzbraja działki, a ten mówi o połączeniu tych ulic. Chyba tunelem liliputem. A swoją drogą, czy zwykły mieszkaniec wie o planach ? Nie , ale developer wie wszystko. Przy kawie załatwia się interesy na szeroką skalę.

Gość Brawo

To jest wspaniały wizjoner i budowniczy miasta przyszłości. Plac zabaw dla dzieci tuż przy skrzyżowaniu, teraz do tego dojdzie mediateka dla staruszków. Na tym skrzyżowaniu codziennie stoją korki, dzięki temu dzieci mają dotlenienie. Po powstaniu mediateki na dotlenienie załapią się też staruszkowie. Działka z budynkiem na którym trwa budowa mediateki to dawna siedziba i własność PSL. Burmistrz z PGR i PSL wie gdzie i jak budować, czy nie należy mu się medal pierwszego budowniczego miasta przyszłości ? Zamiast obwodnicy przedłuży uliczkę i będzie miał nowe otwarcie pod publiczkę.

Gość

Przecież to jest projekt pod mediatekę a nie pod sąd i policję dlatego tez wystarczy mu zniszczyć kawałek parku

Malin

Niech on sie weżmie za obwodnice! Coś mam przeczucie, że te wszystkie przebicia , ta i ta tzw Warszawska i Okrężna to zamiast obwodnicy żeby rozładować ruch i korki w centrum w zastępstwie obwodnicy której nie widać. Takie głupie decyzje kiedyś sie zemszczą a naj burmistrz zepsuje kompletnie Grodzisk

Dorota

głupia decyzja! Zniszczą park dla kawałka ulicy i parkingu. Jeśli już przebicie to od Okulickiego Lutnianą do Kilińskiego. Można zrobić troche miejsc parkingowych wzdłuż Bartniaka przed sądem a z tylu zieleń .

Gość

Burmistrz miasta przyszłości, raz wydłuża lub zmniejsza (tunel) pod swoją miarę.