°


Archiwum

Kierował pojazdem mając ponad 2 promile

W Falentach Nowych (gmina Raszyn) zatrzymano mężczyznę, który prowadził walec drogowy pod wpływem alkoholu. Miał on 2,25 promila we krwi.

Prowadzenie pojazdu to zajęcie, które wymaga odpowiednich umiejętności, ale i skupienia. Kierowanie pod wpływem alkoholu utrudnia jednak spełnienie drugiego kryterium. 58-letni kierowca zignorował przepisy. Poruszał się on walcem drogowym będąc pod wpływem alkoholu.

W środę dyżurny z Pruszkowa dostał informację, że walcem drogowym kieruje osoba będąca prawdopodobnie w stanie nietrzeźwości. Policjanci z raszyńskiej patrolówki zatrzymali pojazd na ul. Opackiego w Falentach Nowych. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał aż 2,25 promila alkoholu w organizmie. 

Walec przekazano w ręce firmy do której należał. Natomiast pijanego kierowcę zawieziono do aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy on zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Nieodpowiedzialność to słowo, które ciśnie się na usta świeżo po zdarzeniu. Policjanci niejednokrotnie przestrzegają kierowców przed prowadzeniem po spożyciu alkoholu. Co smutne, wiele osób nie bierze tego jednak do siebie.


Patryk Kober
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 7

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

silver

Marki analfabeci są za to normą na forach internetowych.

GośćMarek

wypici w walcach to norma na budowach może nie tak jak kiedyś ale nadal jest w większości przypadków jest to na zamkniętych budowach ale jak by tak codziennie robili naloty to prawie połowa operatorow pożegnała by się z pracą

Gość

Od razu zabrane powinno byc prawko na dozywocie aby kiedys nie zrobil komus krzywdy

Gość

Jest zawsze grupa ludzi, których mózgi mają mniejszą sprawność, co mózg kury.

Felek

Może chłop musiał walnąć żeby normalnie pracować???

Gość

polak czy ,, innastraniec,,

Głos

Co najmniej 5tyś za jazdę po pijanemu i kara więzienia (w wyjątkowych przypadkach w zawieszeniu).Tylko surowe radykalne zmiany Prawa w tej kwestii mogą podziałać na wyobraźnię tych bydlaków. Ten ostatni z grodziska maz.był karany za jazdę pod wpływem 6RAZY a i tak jeździł narąbany...