26° Poniedziałek
23 Lipca

Wt

Śr
grodzisk.pl

Kilka milionów dofinansowania dla Grodziska

27 grudnia gmina podpisała kolejną umowę na dofinansowanie prac na Stawach Walczewskiego. Dodatkowo zmiany pojawią się na terenie przy ul. Sportowej. Wartość dofinansowania opiewa niemal na kwotę 5 mln zł. Szczegóły w tekście.

Kolejna duża kwota powędruje do gminy Grodzisk Mazowiecki. Dofinansowanie oczywiście zostanie spożytkowane na konkretny cel. Będą nim Stawy Walczewskiego i działka przy ul. Sportowej. A dokładniej, projekt zakłada zmianę sposobu użytkowania tych wspólnych przestrzeni miejskich.

Stawy Walczewskiego zostaną zagospodarowane, mowa o: utwardzeniu nawierzchni, przygotowanie ciągów pieszo-rowerowych, montaż małej architektury i toalet, przygotowanie placu zabaw i siłowni plenerowej, przebudowa instalacji elektroenergetycznej i wodno-kanalizacyjnej, wykonanie nasadzeń i zieleni, przygotowanie chodnika i parkingu. Na tym nie koniec. Przewiduje się też termomodernizację budynku znajdującego się w pobliżu Stawów do obsługi terenu. Będzie to polegało na: wymianie baterii łazienkowych, modernizacji ogrzewania, wymianie świetlików dachowych i drzwi wejściowych, a także ociepleniu dachu i ścian zewnętrznych.

A co planuje się na działce przy ul. Sportowej 29? – Częściowe zagospodarowanie terenu w pobliżu planowanego Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej na cele lodowiska w okresie zimowym oraz Jarmarku Produktów Regionalnym w pozostałym okresie roku – informuje grodziski magistrat.

Całkowita wartość projektu: 6 821 352,61 zł
Kwota dofinansowania: 4 933 034,20 zł


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 13

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Eliza

Wielkie brawa dla władz Grodziska Mazowieckiego za wyobraźnię, która umożliwi mieszkańcom gminy (i nie tylko) aktywny wypoczynek dla różnych grup wiekowych środowiska, w myśl hasła - dla każdego coś... miłego.

Gość Pitek

I co z tego Idąc do pracy na granicznej A to lampa się nie świeci Chodnik nie równy A w zimę tragedia Grodzisk to jedna wielka wiocha z burmistrzem z PSL Mszczonów to jest potęga

Gość

Szkoda, że Pruszków nie zdobył tej kasy na ucywilizowanie góry śmieciowej na Gąsinie albo na modernizację terenów wzdłuż Utraty, co obiecują od 1998 r.... Ale po co zdobywać kasę dla mieszkańców, po chusteczkę sie o nich troszczyć. najlepiej ich olewać, odsyłać: "nie da się", to nie my, to oni... itd., itp., bo te baranki i tak zagłosują na Jasia, który wyniósł się z Pruszkowa, żeby zamieszkać u Grabki...

Gość

A gdyby tak, założyć naj "gumiaczki", kufajkę i berecik z antenką - to byłby nowy sołtys Kierdziołek ?

Rado

Pruszkow nie pozdrawia wiochy Grodzisk !!!

Jarek

Grodzisk to wiocha. Porazka!!!

Gość

Zamiast obwodnicy będą zzieleniałe stawy, wycięte drzewa zastąpią nowymi. Tak to się kręci od ponad 20 lat, szczególnie przed wyborami. Zawiązany sojusz dawnego ZSL z PZPR trzyma się mocno, wystarczy przyjrzeć się życiorysom części radnych i "wspomagaczy" Mieszkańcy Grodziska Maz. boją się zmian niczym diabeł święconej wody, choć w mieście jest wielu znakomitych kandydatów, to nadal wybierają sojusz z pod sierpa i młota, z inż rolnikiem z PGR Książenice.

Gość

A wkład własny z kredytu czy z podatków ;-)

Gość

To nie są kolejne miliony. To są te same o których pisano, że dostaniemy. Teraz dopiero dostaliśmy, a wydaje się, że to kolejna transza. Grodzisk dostaje pieniądze na projekty, które mają małą popularność dla innych samorządów. Dobry samorząd myśli w pierwszej kolejności o podstawowych potrzebach mieszkańców, a te nie są zaspakajane.

Pruszkow pozdrawia G

Więcej od pruszkowskiego domu kultury napewno kosztować nie bedą. U nas jeszcze do listopada 2018 Niedasie.

Gość

czy nowe luksusowe bloki komunalne budowane z podatków to też przestrzeń publiczna ,

Damian

Tej od prawej nawet dobrze patrzy z oczu. Całkiem ładna jak na urzędniczkę.

Gość

Siedem milionów to kupa szmalu. Na co ONI chcą te pieniądze właściwe wydać? Dopiero co wydano blisko 10 milionów. To ile kasy te Stawy mają kosztować? - 20, - 30, -50, -100 milionów? Brzydko to pachnie.