27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


piastow.pl

Kino ma być jak z bajki

Piastowskie kino Baśń ma stać się wyjątkowym miejscem dla widzów. Nie tylko za sprawą filmów, ale i warunków w jakich można je oglądać. Obecnie w kinie trwają prace remontowe.

Osiągnięcie wysokiego standardu – taki jest cel modernizacji. Pierwsze zmiany w piastowskim kinie, które pamięta lata 70-te przeprowadzono w 2014 roku. Konieczna była wymiana aparatury projektora analogowego na cyfrowy, pojawił się nowy ekran projekcyjny oraz system nagłaśniający. Wiadomo, że w kinie sprzęt odgrywa ważną rolę, ale sam budynek był w... kiepskim stanie. W związku z tym wymieniono podłogi, ocieplono dach i położono nową izolację.

Sala kinowa zmieniła się i widzowie mogą oglądać filmy w komfortowych warunkach. Jednak w okresie letnim nie ma czasu na próżnowanie. Standard kina jest stale ulepszany. – Przeprowadzane obecnie działania to kolejne etapy ulepszania kina Baśń. Skończył się remont pomieszczenia zaadoptowanego na nową siedzibę kasy kinowej. Trwa również pierwszy etap wdrażania systemu klimatyzacji oraz zwiększenie liczby miejsc dla widzów na sali kinowej – poinformował piastowski urząd.

Na prowadzone prace miasto otrzymało dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. 

Od września widzowie ponownie będą mogli zasiąść wygodnie w fotelach w kinie Baśń i oglądać ciekawe produkcje. Na początek w repertuarze „Gru, Dru Minionki” oraz „Synalek”. Filmy będą wyświetlane w dniach 1-3 września, odpowiednio o 17.00 i 19.00.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 15

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Do ateista: Jakiego Jana Pawła? Kino powinni nosić imię Prezydenta Tysiąclecia Profesora Lecha Kaczyńskiego.

21wiek

Kino to ja mam w domu.Jak ktoś ma za dużo kasy do wydania to niech sobie chodzi

Gość

Beata - jak cię okradł, to zgłoś kradzież na policję. Albo siedź cicho i zbieraj na internety, bo hajs się nie zgadza.

Beata

Burmistrz Piastów to nieuczciwy człowiek. Okradł mnie z należnych mi z urzędu pieniędzy!

Leonardo Dicaprio

Dżizus Wasz portal czytają tylko prawicowe stare pierniki. Hej WPR zauwarzyliscie to? Poza tym któryś z Gości jest po prostu debilem, tak trzeba nazwać. Adaptacja tyczyć się moze i dziecka i mieszkania. Adaptacja czyli przystosowanie. Ja kino Baśń bardzo lubie. Byłem na Pokocie Holland. Mam nadzieje, ze nie straci na swoim klimacie :) A wy starzy pierniki narzekacze niestety wy jesteście nie potrzebni temu światu z wami czy bez nie ma różnicy choc fakt wkurzacie, trzeba was zamknąć w jednym pokoju i juz. Narzekać to wasze imie i nazwisko.

Gość

+ dla władzy, ale potrzeby są większe w tym mieście.

Gość

Nie chodzę tam bo fotele są bardzo niewygodne.

Gość

Gdyby Pani Dyr Wanda i burmistrz Kubicki w 2013r. nie ruszyli tego tematu to za obecnej władzy nic by się nie zmieniło, a tak to nie wypadało tej modernizacji nie kontynuował. Obecna władza nic samodzielnie nie jest w stanie wymyślić oprócz "obwodnicy", która może stać się utrapieniem dla części mieszkańców Piastowa.

Gość

W Grodzisku (ponad dwadzieścia tysięcy mieszkańców) władze kino wybudowały już 10 lat temu, w Błoniu to samo, w Piastowie kino jest, a w 60.tysięcznym Pruszkowie kina niet, ale mamy za to dziesiątki nowych bloków i tysiące nowych mieszkańców (welcome), zero miejsc parkingowych, zapchane szkoły, żłobki i przedszkola. Bo w Pruszkowie polityka władz nie jest ustawiona pod mieszkańca, pod jego potrzeby, ale pod potrzeby developerów...

GośćA

Zaadoptować to można dziecko, a nie pomieszczenie. I fotele są niewygodne.

Strażak Sam

Kino niech nosi nazwę kogokolwiek. Ważne żeby warunki oglądania filmów były bardzo dobre, a ceny biletów umiarkowane. Ideologiczne ujadanie nie ma tu żadnego znaczenia.

pio

Oby ceny biletów nie wzrosły

Głos

Do @ateista Myślę że .Nowocześniej by było jakby kino nosiło nazwę -'Obrońców SBeckich emerytur' http://niezalezna.pl/200525-lament-w-wyborczej-byli-esbecy-potrzebuja-pomocy-psychologicznej-z-powodu-emerytur

Ateista

Czy nowe kino w Piastowie poświęci ksiądz i czy będzie im. Jana Pawła II? Znając priorytety władz Piastowa sadzę, ze tak będzie.

Gość

No i fajnie :)