°


Archiwum

Kłopot z przetargiem na terminale kasowe. Płatność kartą coraz dalej?

Pasażerowie Warszawskiej Kolei Dojazdowej na tę zmianę czekają ze sporą niecierpliwością. Chodzi o możliwość płatności kartą w kasach przewoźnika. Taka opcja ma pojawić się wraz z nowymi terminalami kasowymi, jednak nie wiadomo, czy uda się rozstrzygnąć przetarg na ich dostawę.

O tym, że w „wukadce” szykuje się płatnicza rewolucja, informowaliśmy dobre kilka tygodni temu. Obecnie kartą za bilet można płacić wyłącznie w biletomatach, ale jest to dość ryzykowne. Maszyny od pewnego czasu psują się na potęgę, drukują puste blankiety lub nie wydają nawet tego. Najbezpieczniej więc bilet kupić w kasie, jednak potrzeba jest do tego gotówka.

Ma się to zmienić wraz z dostawą nowych terminali kasowych, które umożliwią płatność kartą. – Wprowadzenie możliwości płatności kartą w kasach biletowych WKD zostanie wdrożone w ramach przedsięwzięcia związanego z zakupem i dostawą nowych terminali kasowych wraz z oprogramowaniem. Nowe terminale kasowe będą zintegrowane z istniejącymi systemami płatności bezgotówkowej. Aktualnie trwają przygotowania do ogłoszenia procedury przetargowej na zakup i dostawę urządzeń – mówił nam w połowie kwietnia Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

We wspomnianym przetargu „wukadka” otrzymała dwie oferty od potencjalnych dostawców. Niestety, obie przekroczyły kwotę, jaką planował przeznaczyć na to zadanie przewoźnik. Co teraz? WKD ma dwa wyjścia. Może unieważnić całe postępowanie, co znacząco opóźni realizację tego przedsięwzięcia, albo sięgnąć głębiej do kieszeni wygospodarować dodatkowe środki.

Którą drogę wybierze spółka? – Komisja przetargowa w najbliższych dniach przeprowadzi formalną ocenę ofert i przedstawi wnioski do decyzji Zarządu spółki – informuje Krzysztof Kulesza.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 8

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Nieudolność wkd nie ma granic. Nie umiecie zrobić profesjonalnego przetargu to pora zatrudniać ludzi kompetentnych. To jakiś absurd żeby nie można było płacić kartą za bilet. Prawda jest taka że wkd nie ma konkurencji i niestety robią co chcą a raczej jak im pasuje. A gdzie obiecane zwiększenie częstotliwości kursowania pociągów czy możliwość aktywacji karty ZTM na peronie wkd, o tym nie wspomnę.

podkowianin

Rozumiem, że przepisy, że przetargi itp. Ale jest 2018 rok, XXI wiek dobija ćwiartki! To powinno być załatwione 15 lat temu!!!!! W każdym spożywczaku w każdym Zaplecowie Dolnym można kartami płacić...!

kierownik

To jest jakaś parodia. Na stronie WKD jest napisane, że jest 8 kas biletowych. Zatem potrzebnych jest 8 terminali. Być może 16, na wypadek usterki (nie wiem, jak się zabezpiecza dostępność terminala). Abonament za terminal wynosi kilkadziesiąt złotych. Gdzie jest problem? Prowizja za duża? Kosz terminala jest śmiesznie niski w porównaniu do kosztu działalności takiej WKD...

Gość

Z dnia na dzień to możesz się upić i wytrzeźwieć.

Antoni

Przestańcie się ośmieszac, 20 lat temu można było takie szopy odczyniac i wciskać ludziom ciemnote ale nie w XXI WIEKU, jest 2018 rok, najpierw szumnie zapowiadają, że za pół roku wprowadzą, potem po pół roku się okazało że "niedasie". Żenada roku. Nie, żenada dekady!

Gość

Kiedy będzie wspólny bilet z Warszawy do Pruszkowa?

Gość

Nieudolność zarządu WKD. Takie rzeczy załatwia się z dnia na dzień.

Gość

przecież jest skycash, po co jakieś pradawne metody