27° Środa
19 Września


Ewelina Latosek

Kłopotliwa sygnalizacja na „wahadle” w Podkowie

Kierowcy, którzy od tygodnia stają w korkach na remontowanym fragmencie trasy 719 w Podkowie Leśnej, skarżą się na źle ustawioną sygnalizację świetlną. Na dłuższą chwilę blokuje ona ruch z obu stron, co jeszcze bardziej utrudnia pokonanie tego odcinka...

Remont przepustu na trasie 719 i wprowadzenie ruchu wahadłowego tuż za skrzyżowaniem w Podkowie (w kierunku Grodziska) mocno dały się we znaki kierowcom. Oczekiwanie na pokonanie tego odcinka sięga nawet 20 minut. Co więcej auta jadące od strony Grodziska po minięciu galerii handlowej nie mają możliwości „ucieczki” z korka, muszą ustawiać się w kolejce do „wahadła”.

Sytuacji nie polepszała sygnalizacja świetlna ustawiona na remontowanym fragmencie trasy. Przed dłuższy czas blokowała ona ruch z obu stron, pokazując kierowcom czerwone światło. Z prośbą o interwencję w tej sprawie zwróciliśmy się do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, który zlecił prace. – Wiem, że cykl świateł został tam zmieniony w stosunku do tego, co było na początku. Trudno powiedzieć czy jest lepiej, ale mamy nadzieję, że choć odrobinę poprawiło to sytuację. Tam jest duże natężenie ruchu, ale niestety nie mieliśmy innej możliwości  przeprowadzenia tych prac – mówi nam Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW.

Jeszcze w sobotę sygnalizacja pracowała jednak w trybie długiego czerwonego światła dla obu kierunków. Jechaliście dziś tą drogą? Jest lepiej? Piszcie w komentarzach i na skrzynkę kontakt@wpr24.pl.


Ewelina Latosek
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 8

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Czy ktoś jest w stanie napisać kiedy wojewoda wyda ZRID na obwodnicę Grodziska?

Seba.

Każdy kierowca używający rozumu lub ewentualnie nawigacji obiedzie ten korek bez najmniejszego problemu i tyle w temacie.

Gość

Panie "Konieczny", ma Pan rację co do zasady działania takich świateł. Niestety w tamtym miejscu, gdzie odcinek między światłami jest bardzo krótki a światła czerwone relatywnie za długie, co powoduje znaczne zwiększenie się korka. Dodatkowym utrudnieniem są sami kierowcy, którzy zbyt opieszale ruszają w momencie zapalenia się zielonego światła.

Gość

Spokojnie można to omijać przez Brwinów. Troszeczkę dłuższa, prawie równoległa droga i bez korków.

Konieczny

Jak by ktoś użył mózgu to by zrozumiał po co z obydwu stron jest przez chwilę czerwone światło. Ten czas gdy z obydwu stron jest czerwone to tak zwany czas ewakuacji. Chodzi o to aby auta jadące jedno za drugim w pewnym momencie zatrzymały się przed sygnalizatorem a te auta które były akurat pomiędzy sygnalizatorami miały czas na zjechanie z odcinka drogi i dopiero wpuszczane są pojazdy z kierunku przeciwnego. Potem sytuacja się powtarza dla kierunku przeciwnego. Jeśli zapalenie się z jednej strony czerwonego uruchamiałoby z drugiej strony sygnał zielony to doszłoby do wypadku ponieważ osoba z jednej strony wjechała na zielonym a druga z zielonego ruszyła w trakcie gdy ta pierwsza pokonywała odcinek wahadła. To takie trudne mości Państwo ??

Gość

Wystarczy skręcić w prawo i przejechać przez Podkowę Zachodnią!, nie spodoba się to mieszkańcom napewno, ale mnie nie podoba się remont w tym czasie

AvP

Masakra też nie mieli kiedy zacząć?

Gość

Sytuacja jest taka, że ktoś w pomarańczowej kamizelce kieruje ruchem, który odbywa się bardzo płynnie. Jechałem dzisiaj rano, zero problemów.