27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


czytelnik

Kłopotliwa zmiana organizacji ruchu

Czwartkowy poranek przywitał kierowców z Pruszkowa i Piastowa zmianą organizacji ruchu na Al. Jerozolimskich. Efektu zmian można było się spodziewać – gigantyczne korki na drogach wyjazdowych z Pruszkowa.

Drogowcy prowadzący rozbudowę wąskiego gardła na Al. Jerozlimskich w Pruszkowie przenieśli się na skrzyżowanie z ul. Bohaterów Warszawy Zgodnie z założeniami projektowymi krzyżówka musi zostać przebudowana. Choć robotnicy mają wykonać prace w ekspresowym tempie, to zmiana organizacji ruchu odbija się na kierowcach.

– Sytuacja z dziś rana. Nie trzeba komentować. Dodam od siebie że na zdjęciach widoczne jest skrzyżowanie ul. Pięknej i Majowej – to wiadomość, którą wraz ze zdjęciami otrzymaliśmy na skrzynkę kontakt@wpr24.pl.

– Do Pruszkowa wjeżdża się ponad godzinę! Armii. Krajowej sparaliżowana, wjazd Alejami w stronę Bohaterów Warszawy również. Masakra – napisał jeden z czytelników.

– Absolutny brak oznakowania. Najbardziej rodowici Pruszkowianie tkwią dziś w korkach, ciekawe gdzie będzie się kończyć ten korek jak ludzie będą wracać z pracy – czytamy w komentarzu kolejnego.

Faktycznie pierwsze utrudnienia pojawiły się w porannych godzinach szczytu. Wielu kierowców zwłaszcza tych jadących od strony Piastowa w kierunku Pruszkowa spotkała niemiła niespodzianka, bowiem ul. Bohaterów Warszawy stała się jednokierunkowa. Kierowcy mogą nią jechać jedynie z Pruszkowa w kierunku Piastowa. Efektem tego były samochody i ciężarówki przeciskające się wąskimi uliczkami. Nawet kierowców autobusów zaskoczyła ta sytuacja.

To jednak nie wszystko. Z ruchu wyłączony jest odcinek ul. Bohaterów Warszawy przy stadionie Znicz. Chodzi o fragment od remontowanego skrzyżowania do wiaduktu. To oznacza że z ul. Bolesława Prusa można jedynie skręcić w lewo i wjechać na wiadukt. Natomiast zjeżdżający z wiaduktu mogą skręcić jedynie w prawo.

Jak zatem dojechać z Warszawy do Pruszkowa możliwości są trzy – autostradą A2 i dalej wiaduktem, przez Reguły i Pęcice lub trasą S8 zjeżdżając na węźle Puchały i dalej przez Komorów lub Pęcice.

Jak długo będzie obowiązywać nowa organizacja ruchu? Utrudnienia mają zakończyć się po 15 sierpnia.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 60

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Żyleta Legii

Do Mirosława l grabarzu cmentarny radzimy odczep się od Mirosława prawdziwego rodowitego Pruszkowiaka.

renata

mirosław l to wiejska gnida.

Pruszkowianka

13sta dzielnica!!! Z głową!!! Jeszcze zamknijcie wyjazd na autostradę będzie komplet. Jeszcze PKP we wrześniu zamknijcie wszystko naraz!! Psychiatryk!!!

Gość

W końcu ktoś skutecznie odciął te wioskę od STOLICY. Pzdr. dla przyszłych bezrobotnych.

Gość

Tworki pozdrawiają Ojca Dyrektora, zapraszamy do nas

Ojciec dyrektor

Zawsze żeby było lepiej musi byç gorzej. Cierpliwosci Nie dotyczy rządów PIS U. U nich teraz jest lepiej (rozdawnictwo kasy) a pózniej bedą chude i biedne lata. Więc pamietajcie o moim numerze konta i wpłacajcie pieniàżki a zapewne zaspiewam wam piękną piesń "anielski orszak niech .... "

Mirosław I

Do tego TYPA MIROSŁAWA z 2017.08.11 09:03 Pisać mogę co chcę! Co Cię człowieku dziw bierze, że ktoś ma tak samo na imię jak Ty? Trochę inteligencji i samokrytyki by się przydało. Pępkiem PRUSZKOWA nie jesteś ;)

och

@z pruszkowa, nie chodzi o to ze sa remonty, ze buduja ten straszny cdk, ale w jaki sposob do tego podchodza. Jesli mieszkancy zwracaja uwage UM, czy prezydentowi to nie bez powodu. Jesli mieszkancy co chwile czytaja, slysza "nie moje, nie nasze, to oni, prosze zworcic sie do wlasciwego zarzadcy...." itd, to nikogo nie dziwi, ze frustracja narasta. Problem w tym, ze obecna wladza, kolko wzajemnej adroracji SPP, przytula sie do kazdego sukcesu a gdy powstaje problem siedza cicho. Zwaz, ze ich programy nawiazuja do inwestycji do ktorych moga przytulic sie tylko medialnie. Bedziesz zadowolony, jak za twoja kase beda balowac w sylwestra w nowym cdk.

Gość

W Pruszkowie od władz miasta zależy baaaaardzo mało. Albo inaczej - w Pruszkowie od władz miasta nie zależy ŻADNA sytuacja, która jest problematyczna dla mieszkańców i wymagałaby wysiłku intelektualnego, organizacyjnego, dobrych chęci i inicjatywy. Ale tym się nie martwmy! Już wkrótce, w 2018, w naszych skrzynkach pocztowych pojawi się zapewne biuletyn urzędu miejskiego, w którym lider i pierwszy manager naszego miasta będzie opowiadał o niebywałych osiągnięciach z ostatnich 4 lat i o cudownych wizjach Pruszkowa na następne 100 lat. Wszystkich wspierających obecnego Pana Prezydenta proszę o minusiki i o listę istotnych osiągnięć z ostatnich 3 lat. Uzupełniająco poproszę też o informację ile było spotkań z mieszkańcami w tym okresie. Nie dyżurów w UM za biureczkiem, tylko wyjścia do ludzi i do ich problemów. Czyli czegoś, do czego trzeba chociaż troche odwagi i jakiejkolwiek wizji miasta.

Gość

@z pruszkowa eee tam nikt nie pisze że brzydki i drogi, tylko że już na tym etapie źle zarządzany, pierw był pomysł zbudujmy ale na dal nie ma wyraźnego pomysłu co dalej. Remonty muszą być tylko trzeba je przygotować z głową. Chwal dalej bezkrytycznie, będzie lepiej. 20 lat minęło a centrum Pruszkowa wygląda jak w 1989 po za McDonaldem i Biedronką, to pewnie inwestycje miejskie?, na narożnej kamienicy nadal widać mural z planem inwestycji drogowych z lat 70, tylko przykryty super reklamami wielkoformatowymi, no po prostu jak ktoś wjeżdża do miasta to pada z wrażenia, nadal nie potrafimy przebić stereotypu Pruszków-Mafia.

Gość

Wszystko na ten temat jest w filmie! https://www.youtube.com/watch?v=tTdNKXn1IFA&feature=youtu.be

z pruszkowa

Nie przepadam za prezydentem ale to co tu wypisują to już jest kpina, jak alternatywą w wyborach są ludzie na tym poziomie to dla mnie obecny prezydent może rządzić jeszcze 5 kadencji. Zastanówcie się ludzie, przecież to widać że te komentarze piszą osoby które tylko czekają aż się zwolni stołek - wszystko nie pasuje, remont źle, dom kultury brzydki i drogi... Mieszkańcy są zadowoleni - piszę w swoim imieniu i tych których znam - a znam sporo osób z Pruszkowa. W Warszawie też są remonty np. na Woli, metro i jakoś nie słyszę żeby ktoś narzekał... A wracając do wyborów to jakoś nie widzę nikogo z programem, co alternatywą ma być brak remontów ??? Oczywiście jak wybiorą nowego prezydenta to wszystko będzie super... żenada

Gość

Zpruszkowa w całej rozciągłości prawda i jeszcze raz prawda.

Strażak Sam

Nie jest problemem to, że są remonty dróg czy torów kolejowych. Problemem jest ślimacze tempo wykonywania tych prac, niska ich jakość oraz: 1. W przypadku remontów dróg: brak wytyczenia sensownych i dobrze oznakowanych objazdów. 2. W przypadku remintów torów: brak realnej komunikacji zastępczej. PS. Już widzę że pojawiły się inwektywy o psie który n....ł na drogę, czekam kiedy pojawi się mądrala który ciągle pisało sra..u do kubła.

Gość

@Aneta, wyobraź sobie że mieszkając w bloku zarządzanym przez PSM lub inną wspólnotę, zostaje podjęta decyzja o remoncie np instalacji CO i trzeba wymienić piony, co wiąże się z kuciem itd. I przychodzi do Ciebie jako "Prezydenta" twojego mieszkania ekipa z młotem pneumatycznym i mówi że po pierwsze remont będzie zimą, po drugie przez miesiąc musisz udostępniać lokal bo rury są "długie" i cięzkie i to straszna robota i mało płacą, a kuć będziemy tylko w poniedziałki od 6 rano. To jako prezydent mówisz super że robicie możecie robić dwa miesiące nie szkodzi że będzie zimno, możecie u mnie w kuchni zrobić skład gruzu i złomu. Ekipa przychodzi o kuje po czym mówi że jednak te ściany to takie grube i okazuje się że Wy tu macie jeszcze jakieś rury od wody!, no tak nie będziemy pracować i idą sobie na miesiąc w cholerę. A Ty zostajesz z bałaganem i zimnym mieszkaniem. I mówisz swojej rodzinie nie narzekajcie jest super bo robą, przecież mogli by nie robić!! - mama ale zimno jest! - oj nie narzekaj synku, eskimosi mają gorzej, a jak w lipcu skończą to będzie gorąco. a W ogóle to nie moja ekipa tylko PSM. Zaskakujące że to czego nie dopuszczamy w skali mikro to z radością każemy akceptować w skali makro

ZPRUSZKOWA

Jeżeli ktoś może prowadzić dialog ze Strabagiem, MZO, czy PKP w tej sytuacji bardziej PLK to właśnie wybrany przez mieszkańców Prezydent miasta, jeżeli nawet pewne podmioty nie podlegają mu bezpośrednio to jako Prezydent Miasta jest zobligowany do reprezentowania mieszkańców czy też zarządzania miastem. Przedstawienie sytuacji w ten sposób, że dana droga czy inwestycja nie podlega Prezydentowi bezpośrednio, więc jest obszarem wyłączonym, jest błędne bo w skrajnym przypadku takie zarządzanie miastem, może doprowadzić do jego paraliżu gdy wszystkie obszary zarządzane nie przez Prezydenta przestaną funkcjonować, lub będą funkcjonować jak remont o którym tu dyskutujemy. Nawet w obszarach zarządzanych przez Prezydent/miasto nie zrobiono wszystkiego, na drogach gminnych które przecież prowadzą do remontowanego odcina można zadbać o poprawne oznaczenie organizacji ruchu,na stronie UM można informować o planowanej organizacji ruchu w sposób jasny i wyraźny. Prezydent posiada uprawnienia do koordynowania planowych remontów na obszarze który podlega właśnie jemu. Z mojego punktu widzenia nie widać zaangażowania UM w to co się dzieje w mieście, sadzenie róż i organizacja kina letniego przez 2 mc to chyba nieco mało jak na miejskie ambicje, proszę pojechać do Legionowa i porównać jak wygląda a jak Pruszków mimo że start nie był równy. Atuty Pruszkowa nie zostały wykorzystane, doskonały dojazd do Warszawy, linia kolejowa i WKD, teraz Autostrada która chyba zaskoczyła nasz UM że tu będzie węzeł i trzeba rozprowadzić ruch. Tereny inwestycyjne po likwidowanych zakładach pracy, wszystko idzie jak po grudzie, Proszę zobaczyć Grodzisk bo bliżej i co jest sukces? Centrum dziedzictwa które już powinno mieć przygotowaną ofertę i częściowo już prezentować w wynajętych przestrzeniach żeby wejść z nią do nowo otwartego Centrum. A będzie tak że otworzą centrum, i przez rok dopiero bedą przygotowywać ofertę/program, tracąc naturalny czas kiedy po otwarciu wszyscy będą chcieli zobaczyć co tam jest, a zobaczą nowy pusty budynek i opowieści tu będzie to tu to a tam coś jeszcze ale w przyszłości i czas stracony. Zamiast zobaczyć tętniące centrum zobaczą zimny gmach.

MIROSŁAW

DO ANETY- POPIERAM CIEBIE W 100 % TO CO NAPISAŁAŚ .CIESZĘ SIĘ ,ŻE W PRUSZKOWIE SĄ OSOBY INTELIGENTNE MYŚLĄCE DO TAKICH TY NALEŻYSZ . Z POWAŻANIEM MIROSŁAW PRAWDZIWY RODOWITY PRUSZKOWIAK.

Nowy mieszkaniec

Lub helikopterem te 2 km od końca drogi na Staszica....

Gość

@Nowy mieszkaniec masz szczęście, że wiedziałeś, że można przez Piastów...

Nowy mieszkaniec do

Kobieto Ty nie kumasz że wystarczy postawić znak przy Tesco i wszystko było by ok, w tym momencie dla Mnie to mogą i 30lat robić ten zas.....ny kawałek drogi, więcej tamtędy nie pojadę, tylko przez Reguły i Pęcice, nawet jak jest korek to i tak jest przyjemnie w otoczeniu zieleni, a raptem kilometr dalej żeby dojechać do ulicy Staszica....

MIROSŁAW

do tego typa z dnia 10.08.br. godz.14:19.-Człowieku nic ci nie pomoże podszywanie się pode mnie.Pan Prezydent dobrze wie ,że są osoby podszywające się pode mnie.Zamiast opluwać Władze Pruszkowa brudasie lepiej posprzątaj po swoim psie bo znowu nasrał na chodnik. Bądź spokojny zrobię wszystko tak jak dotychczas to robiłem,że następne wybory na Mera miasta Pruszków wygra nie kto inny jak Pan mgr mec Jan Starzyński . MIROSŁAW prawdziwy Rodowity Pruszkowiak.

Nowy mieszkaniec

Czwartek 21:00 powrót alejami... Dojazd do Majowej i koniec, zawrotka, zobaczyć czy czasami nie zrobili objazdu jakiegoś przez Tworki, niestety nie, zawrotka, jeszcze raz na objazd zobaczyć czy łajzy postawiły jakieś znaki, zaskoczenie, tylko znak zamkniętej drogi, a znaków objazdu "objazdu" nie ma, zawrotka do Piastowa, przez wiadukt, na rondzie w lewo, jadę, jadę, a tam objazd do 1-go Maja, no to jadę, skręt w 1-go Maja później w Mostową no i dojazd z powrotem do wiaduktu.... Czas operacji 30 minut, kilometrów pewnie ze 20, wulgaryzmów wyrzuconych za okno chyba z tysiąc....

Aneta

Najlepiej tylko narzekać, źle niedobrze, nie tak. A kiedy według was NARZEKACZE mają to zrobić? Przecież trzeba zamknąć drogę, żeby można ją było lepiej zrobić z tłumem samochodów się nie da. Zamiast tak jęczeć to czytalibyście ze zrozumieniem wcześniejsze artykuły "droga jest "Warszawska" i to nie Pruszków odpowiada za światła itd, a właśnie Warszawa i to tam powinniście słać swoje lamenty... Owszem policja powinna być i Pruszków mógłby w swojej kwestii dołożyć więcej starań do oznakowania chociaż za to odpowiada firma Strabag, a nie uwaga Jan Starzyński. Nie robią źle, chcą zrobić jeszcze gorzej, najlepiej niech nic nie robią, dalej niech będzie po jednym pasie w stronę Warszawy, wiaduktu niech nie ruszają- a jak coś się kiedyś stanie to będzie lament... Każdy potrafi tylko narzekać. Taka kolej rzeczy coś jest "źle"- zamykają drogę, ale jak już zrobią to wtedy każdy będzie się cieszył, że wreszcie można normalnie jeździć w stronę Warszawy. Lepiej, że zamknęli jak akurat wypada "tyle wolnego", a nie jak się zacznie Wrzesień...

Gość

Nie żebym się czepiał, ale to nie Prezydent robi remont......

Strażak Sam

Zbliżają się wybory samorządowe. Zamiast narzekać na forum, idźcie na wybory i podziękujcie swoim "leśnym dziadkom" za takie zarządzanie miastem. Wtedy jest szansa że coś się zmieni. Zresztą co najmniej całoroczny armagedon w regionie, spowodowany remontem linii kolejowej Grodzisk Maz. - Warszawa, uświadomi chyba wszystkim mieszkańcom, poziom zaniedbań i zaniechań w budowie dróg, obwodnic, ścieżek rowerowych itd. w regionie. Jeśli ponad 60.000 miasto "wisi" na jednej arterii wylotowej tylko - to chyba nie trzeba tego komentować.

Gość

Ludzie prezydent Pruszkowa nie ma nic do tej drogi jak i do jej oznakowania tak samo jak do pkp to nie podlega jego władzy a wy ciemnota nie znajaca prawa i wykazów która droga jest w czyjej kompetencji jak i kto tym zarządza i decyduje piszecie buraki ze wsi co popadnie aż. Żal czytać taki brak niewiedzy

ZPRUSZKOWA

Miastem nie włada już Prezydent ze świtą, lecz Strabag, MZO, PKP. Plan jest taki Strabag z PKP uwięzią mieszkańców w miesicie a następnie MZO wytruje ich smrodem z tej pseudo "sortowni".

Gość

Poszedłem tam około 21-ej to co się dzieje pod ORLENEM to mało powiedziane że kłopot, to Armagedon, część skręca w prawo za stacją po czym nawet nie wie gdzie ma jechać, bo oznakowania brak, są tacy co jednak chcą pojechać prosto więc jadą pod prąd w Jerozolimskie a tu z przeciwka cała kawalkada i co tu zrobić no może zawrócić ale nie poczekać i dalej do świateł przy Sygietyńskiej a tam problem bo od strony Warszawy na stałe pali się CZERWONE i znowu złamanie przepisów. DLACZEGO na całej trasie z Warszawy brak INFORMACJI że w Pruszkowie nie ma przejazdu przecież duża część kierowców pojechała by na S8 albo na A2 a nie kręciła by się po małych uliczkach.

KONIECZNY

Mistrzostwo świata: jedzie sznurek samochodów ul. Majową. Dojeżdżając do skrzyżowania z ul. Piękną widać jak byk znak oznaczający że dalsza część ul. Majowej za w/w skrzyżowaniem jest drogą bez wylotu. Ale NIE! Ciśnie się do kładki nad torami i nagle zdziwienie że faktycznie nie ma dalej drogi. No to co? Jazda w ulicę Topiel i kolejne zdziwko - tu też nie ma wyjazdu... A znak stał wcześniej. Zatem szanowny Strabagu postaw na ul. Bohaterów Warszawy BARIERKĘ ZE ZNAKIEM DROGA BEZ WYLOTU. Usytuowanie? Ul. Bohaterów Warszawy tuż przy skręcie w Ul. Narutowicza. To takie kurde proste jest!

Gość

Wszyscy pojedźmy sobie pod urząd o 16, zrobimy zakorkowani, to może zrozumią co to znaczy wrócić do domu 2 godziny później i jeszcze niewiadoma którędy droga.

pav

Miałem zamiar rano pojechać do Pruszkowa al.,ale zmieniłem trase i ok. 10, wracałem od Brwinowa, od strony Piastowa ludzie wariowali i pod prąd chcieli jechać do Pruszkowa. To teraz pomyślmy jak skasują kolej na rok co się będzie działo, armagedon będzie gonił głupotę urzędasów albo odwrotnie. Żadnej informacji.

PJ

Co do straży miejskiej,to dzwoniłem w tej sprawie około 10 Dowiedziałem się ze nie są od tego

Gość

"Kłopotliwa"... ładne określenie! Jedyne co w tym wszystkim jest kłopotliwe to nienazywanie tego totalnego chaosu słowami powszechnie uważanymi za bardzo wulgarne.

Wincy kasy

Ja tam do strabagu nic nie mam.patrząc na ich realizacje robią solidnie ( choćby w tunelu pod lopuszanska nie robi sie basen po ulewach), a to że robią cos 10 m-cy a nie 2 to kwestia warunków przetargu i kasy. Jakby jednym z glownych warunków przetargu byl czas realizacji a nie kasa juz byloby po remoncie nawet jesli robilby to strabag

Gość x

Do Gość , jeśli chodzi o policję , to drogówka stała w korku na Bohaterów , w kierunku do Pruszkowa , wyglądali na zdezorientowanych

Gość

Po 15.08 będzie kolejna tymczasowa organizacja w stylu delirium trzech króli- przecież trzeba zrobić drugą część skrzyżowania. W korku niech wszyscy podziwiają CDK przypominające Batorego z przybudówką w czasie kolizji z U-botem.

Jan S

Czy w związku z rozszerzeniem paraliżu komunikacyjnego w Pruszkowie, jaśnie panujący nam na włościach, najjaśniejszy z jasnych Prezydent Jan wraz ze swoja świtą pomyślał o przeprogramowani świateł drogowych na drogach objazdowych? Jeśli nie to pokornie błagamy aby wykrzesać ostatkiem sił choć odrobinę zdrowego rozsądku i ruszyć te urzędnicze "cztery litery" tak aby dało się wrócić do tej krainy gdzie absurd goni absurd a wszytko to jest okraszone smrodem z MZO.

Gość

Tragedia,brak oznakowania.Jadąc z Warszawy dojechaliśmy do Lidla i ...SZOK!!! Czemu zadnej informacji przy Tesco?

Gość

policja dzisiaj od rana pod pałacem, przeca to miesiączka...

Zzz

Policja jest na miesięcznicy....

Wiki

Zdaje się że mieszkańcy ulicy pięknej przez ostatnie 10 lat nie naliczyli tylu samochodów pod swoimi oknami co dziś ..masakra oznakowanie beznadziejne stojącym w tym korku życzę dobrze działającej klimy ,,a tak swoją drogą to gdzie jest nasza dzielna straż miejska czy nie powinni stać przy światłach na Tworkach i przynajmniej informować że to tylko skręt na zakupy do Lidla a i tiry miały by tam łatwiej zawrócić No ale pewno trzeba zacytować klasyka : niedasie :(

Gość

Podobno po miesięcznicy mają przywieść wszystkie barierki z Krakowskiego Przedmieścia i ogrodzić cały teren budowy ze wszystkimi dojazdami Pruszkowa.

Gość

A teraz jeszcze niech na noc wyłączą światła na skrzyżowaniach.

Gość

Dziękujemy już Janowi i jego ekipie. Dosyć tego upodlenia.

mgr. Jan Strabarzyńs

Czy jeszcze ktoś zarządza tym miastem czy Strabag przejął całkowitą kontrolę nad odpowiednimi urzędami?

Gość

do Gość 2017.08.10 14:51 - zaraz pomogą kierowcom stając z suszarką koło tesco.

och

a dlaczego nie mozna bylo zrobic 2 kierunkow pod wiaduktem? fakt, byloby ciasno ale ...z glowa.

Gość

Bohaterów Warszawy nie jest jednokierunkowa a ślepa, a to zasadnicza różnica. Tyle że nie ma odpowiednio, dobrze widocznych znaków i lidzie nią dojeżdżają do lidla i jest zdziwienie i korek.

Gość

GDZIE JEST POMOCNA POLICJA. ONI MAJĄ CHRONIĆ WŁADZĘ CZY POMAGAĆ OBYWATELOM?

wpr'ek

Niech remontują, niech zamykają. Ale oznakowanie i informacja to jakiś dramat. Nie zdziwię się jak w nocy ludzie będą pod prąd jeździli bo dopiero na skrzyżowaniu się dowiadują że nie mam możliwości przejazdu. Dramatyczne oznakowani i horror organizacyjny i informacyjny.

Gość

Zawsze można też skręcić za Tesco w prawo, a następnie jechać przez Piastów i Żbików. Tam również jest objazd dla ulicy Warsztatowej, ale to o wiele lepsze rozwiązanie niż pchanie się na autostradę. Wyjeżdża się wtedy po drugiej stronie wiaduktu i sprawa załatwiona. Szybciej i bez korków. Pozdrawiam

Elm

Ja się tylko zastanawiam czemu na czas tej gehenny nie włączono tymczasowego ruchu obustronnego na ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej? Ale o ile powyższe jest zapewne wytłumaczone szerokością jezdni, to tym bardziej zastanawia mnie czemu na krzyżówce Prusa i Poznańskiej (wjazd na wiadukt) nadal są działające światła? Skoro można skręcić tylko w jedną stronę, to jaki to ma sens?

och

"Utrudnienia mają zakończyć się po 15 sierpnia." tzn kiedy?:D

Mirosław

Teraz to ja już mam dość tego Jasia. Papa za rok!

Gość

Dobrze napisane, po 15 sierpnia, czyli np. 21 grudnia 2019 roku. Pruszków, i wszystko jasne.

Gość 1

Co za osioł nie dał oznakowania, że Bohaterów Warszawy to droga ślepa. Tiry jadą aż do samego znaku zakazu wjazdu... Przecież już na wysokości Tesco powinna być informacja a wzdłuż torów od Piastowa... Na Majowej, Pięknej Sajgon, wszystko zablokowane, nikt nie kieruje ruchem... Wszyscy mają mieszkańców tej okolicy w dupie, nawet nie można wyjechać z posesji do lekarza a jeśli się uda to dwie godziny z Pruszkowa do Pruszkowa... Czy ktoś z uezędu w tym mieście jeszcze myśli ???

Gość

Wina rudego tuska

Gość

Głupi Jasiu - zabieraj swoje 4 litery z tego miasta!

przydrożny obserwato

Zapraszamy wszystkich zmotoryzowanych na czterech, dwóch czy jednym kółku oraz pieszych, wolnych i szybkich przez Pęcice, gościnne dla całej gminy, powiatu, województwa :)

ola

Konkretna wiadomość "po" 15-tym. 28 też jest po piętnastym...