27° Niedziela
15 Lipca


bolo skoczylas

Kolejna licytacja terenów pod AWW

Jeden z komorników działających przy grodziskim sądzie rejonowym przygotowuje się do ogłoszenia drugiej już licytacji gruntów, na których miał powstać park rozrywki Adventure World Warsaw.

Niektórzy praktycznie do samego końca wierzyli, że pod Grodziskiem Mazowieckim powstanie gigantyczny park rozrywki. Inwestycja pod szyldem „Adventure World Warsaw” miała składać się z pięciu wysp tematycznych, na których planowano rozmieścić 25 wyjątkowych atrakcji. Goście znaleźliby tam kolejki górskie, zjeżdżalnie wodne, baseny, interaktywne fontanny i wiele innych. Uzupełnieniem kompleksu miały być: baza hotelowa z 800 pokojami, całoroczny aquapark oraz strefa rozrywkowo-handlowa. Budowa miała zakończyć się w 2015 r., ale park testowo miał zostać udostępniony dla gości jeszcze w 2014 r.

Z tych planów nic jednak nie wyszło, zaś teren, na którym miał powstać AWW ma zlicytować komornik. W maju br. odbyła się pierwsza licytacja komornicza 20 działek. Niestety nie było chętnych na ich zakup.

Wartość grodziskich gruntów należących do AWW została oszacowana na 56 mln zł. Cena wywoławcza na pierwszej licytacji wynosiła 3/4 tej kwoty, czyli 42 mln zł. – W przypadku drugiej licytacji cena wywoławcza stanowi 2/3 ceny oszacowania – poinformował nas komornik.

Druga licytacja już została ogłoszona. Odbędzie się 3 października w budynku Sądu Rejonowego w Grodzisku Mazowieckim. Cena wywoławcza licytacji to już nie wspomniane 42 mln zł, a o dziewięć milionów złotych mniej, czyli 33 mln zł. Czy tym razem znajdą się chętni?


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 10

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

realista

Miało być eldorado a wyszła typowa Polska kicha

biz

(dojana) Nie krytykuj Jana, bo ma dużo racji. Zauważasz, że droga powiatowa a nie zauważasz, że na filmikach o Grodzisku pojawiaja się scenki nie gminnych inwestycji- firmy , ulice, tereny!!!!! Nasz bur- mistrz opowiadacz chwali się nie gminnymi inwestycjami notorycznie- firmy prywatne akurat to , że dobrze funkcjonują to nie jego zasluga.

GośćDoJana

Do Jana, szkoda, że Nadarzyńska to droga powiatowa, remont przeprowadza więc powiat a nie gmina, to tak gwoli ścisłości jak komentuje ktoś kto nie ma zielonego pojęcia o czym pisze ;)

Gość

Ilość głosów poparcia w wyborach samorządowych pokazuje, że mieszkańcy Grodziska Maz. nie chcą mieć obwodnicy.

Wiki

Do gościaJan ..w Pruszkowie nie dużo dłuższy odcinek najważniejszej drogi w mieście robią już 10ty miesiąc i nikt nie narzeka :-)

Gość

Dzięki obietnicom 23 lata na urzędzie i kariera ogromna - z dyr PGR Książenice na Burmistrza miasta.

Gość

kto "niektórzy"?

GośćJAN

Nasz Naj Burmistrz tylko wierzył i obiecywał bajki. W bajkach to on jest mistrzem. Ulica Nadarzyńska odcinek około 600 m robią już 3 miesiąc i końca nie widać, a to że mieszkańcy mają problem z poruszaniem się po mieście i dojazdem do pracy nikogo nie interesuje. To się nadaje do TV. Niech na tych filmach promujących miasto pokaże to co nas na co dzień boli a nie wychwalać się bublami typu tunel, stawy, parki, mediateka , hala...

Gość

Ale śmiech. Po cenie wywoławczej jedna działka wychodzi za 1,65 miliona złotych. Znajdą chyba zająca w polu.

Pi

Proszę dobrze policzyć- 2/3 z 56 mln ;)))) a w ten park chyba tylko naiwni mogli uwierzyć.