25° Wtorek
18 Września

Śr

pixabay.com

Kolejne gminy z zakazem nocnej sprzedaży alkoholu

Kilka dni temu pisaliśmy o uchwale radnych Podkowy Leśnej, którzy zakazali nocnej sprzedaży alkoholu w mieście-ogrodzie. Podobną decyzję podjęli ostatnio ich odpowiednicy w Grodzisku, a wcześniej także w Michałowicach i Brwinowie.

Informacja o nocnej prohibicji w Podkowie Leśnej wywołała bardzo dużo komentarzy naszych czytelników. Pod postem o zakazie sprzedaży alkoholu w godz. 22.00-6.00 rozgorzała emocjonująca dyskusja. Część osób popiera decyzję podkowiańskich radnych, część dziwi się takiemu rozwiązaniu. A tymczasem...

Na podobny krok zdecydowano się także w Grodzisku Mazowieckim na ostatniej przedwakacyjnej sesji. – Radni, stosunkiem głosów 12 za, 3 przeciw i 5 wstrzymujących, przyjęli uchwałę ograniczającą sprzedaż napojów alkoholowych. Jej podjęcie było związane z koniecznością dostosowania do znowelizowanej ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Znowelizowane przepisy wymuszają, m.in. limitowanie także tych miejsc, gdzie sprzedawane jest wyłącznie piwo. Dużą zmianą jest wprowadzenie nocnego zakazu sprzedaży alkoholu na terenie całej Gminy. Zakaz będzie obowiązywał od godz. 23.00 do 5.00 rano. Nie dotyczy on restauracji i barów – informuje grodziski magistrat.

Przypominamy też, że identyczne uchwały jeszcze wcześniej przyjęto w Brwinowie („zabrania się nocnej sprzedaży napojów alkoholowych o zawartości alkoholu powyżej 4,5 proc za wyjątkiem piwa przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży, między godzinami 22.00 a 6.00”) i w Michałowicach („ustala się ograniczenia w godzinach nocnej sprzedaży napojów alkoholowych polegające na zakazie sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży prowadzonej pomiędzy godziną 23.00 a 6.00”).

Skąd ta nagła mobilizacja lokalnych samorządów w kwestii sprzedaży alkoholu? Możliwość prowadzenia ograniczeń dała gminom znowelizowana ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Nie jest to obowiązek, ale praktyka pokazuje, że coraz więcej jednostek się na to decyduje.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Piszcie w komentarzach.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 25

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Wkurzony

Takie rzeczy powinno być nagłośnienie przez ogolno dostępne media

Gość

A co to ma dać bo tym do 4,5% też można się nawalić aaaaaaaaaaaa większe wpływy z podatków no to wracamy do dawnych czasów wtedy też w nocy tylko na melinie.

Gość

Właściciele nocnych spelun uwijają się, stają na głowie, produkują posty rzekomo w obronie wolności i zdrowia klientów, nabijają kliknięcia. Hej cwaniaczki ! Nikt w nie nie uwierzy. Wasi klienci nie wchodzą do internetu. Oni żyją w swoim Matrixie.

Gość

Super! Mam dosc nawalonych meserszmitow pod moim oknem, normalny czlowiek zrob i sobie zakupy do 22 a niechlany pojdzie po kolejna flaszke po 22 do nocnego, zeby awanturowac sie pod oknami do 5 rano. Super pomysl. Popieram

Gość

pis zamknie wszystko

sarmata

Jestem przeciwny takim decyzjom radnych. Tym bardziej, że ustawa nie nakazuje władzom gmin wprowadzania zakazu sprzedaży alkoholu w nocy, ze względu na znaczne ograniczenie wolności obywateli. Ale... problem jest szerszy, który z grubsza wygląda tak: przez cały okres wojny i powojenny z różnych wioch i zapadłych dziur wypełzł najgorszy element, którego przed wojną na co dzień nie było widać, poza niektórymi dzielnicami większych miast, kontrolowanymi skutecznie przez policję. Nie było możliwe, żeby po głównej ulicy Pruszkowa po nocach grasowały jakieś niezidentyfikowane bandy pijaków i głośno rozrabiały. Po wojnie to się zmieniło. "Lud" doszedł do głosu i tak trwa to do dziś. Dlatego nie widać innego sposobu nad ten, że trzeba przynajmniej z głównych, reprezentacyjnych ulic miast usunąć wszelką szumowinę, nie dając jej po prostu możliwości zakupu alkoholu. Wiadomo, że kto pije, to będzie pił. Nie o to chodzi. Kto musi, niech sobie pije, ale w krzakach, gdzieś za Parzniewem.

Gość

a w Pruszkowie przy okazji zwiększyli liczbę tego typu punktów....

Gość

Klientami sklepów z alkoholem w nocy są osoby w stanie ???? Przez okienko sprzedaje się wszystkim jak na mecie.

Gość 16

Na zapas to się kupuje w supermarketach a w nocy żeby się dobić i zrobić z siebie świnie.

Daniel

Nocna prohibicja powoduje zwiększenie spożycia alkoholu, bo ludzie kupują na zapas, żeby przypadkiem nie zabrakło. A jak już jest pod ręką, to się wypije....

Gość

Natychmiast wprowadzić zakaz sprzedaży alkoholu w Pruszkowie w godz. nocnych. Samoloty nad Pruszkowem w godz.23.30-5.30 zaprzestają latać lecz pijaki ciągle bzykają po Pruszkowie.

Gość

Na stacjach benzynowych też obowiązują zakazy w gminach, gdzie przyjęto uchwały.

Gość

Jak uczy historia wszystkie wprowadzane w tym temacie ograniczenia prowadziły do wzrostu powstawania nielegalnych miejsc sprzedaży (met) i wrostu zgonów konsumentów sprzdawanego tam alkoholu często marnej jakości i niewiadomego pochodzenia.

Gość

No! W nocy będzie więcej "przecież nie jestem pijany" jeździć po zaopatrzenie do gmin ościennych. Do tej pory po butelkę szło dwóch albo trzech, do sklepu na rogu. Teraz pojedzie jeden, może nawet najtrzeźwiejszy, a co tam. Co to jest promil, trzeźwy jestem!

Gość

Kto chce pić, to pić będzie. Zamiast alkoholu ze sklepów będzie alkohol niewiadomego pochodzenia w różnych melinach. Czyżby i u nas wracał PRL? Przecież już to przerabialiśmy w przeszłości.

Szlachta Piastowska

Dobrze ze w Piastowie nie ma takich pomysłów. Piastów to miasto które musi żyć w nocy jak Warszawa, Bangkok, Las Vegas.

Piwosz

Czy na cepeenie obowiązuje? Fajnie, że piwa zakaz nie obowiązuje :)

Mietek

Meta, tylko meta - Zygmuś będzie miał ruch ...

Gość

Czekamy na Pruszków, hi hi

słoik

A PRUSZKÓW ?! Kiedy ta wielka speluna zamknie się ? Już nie da się patrzeć na te zapijaczone ryje które kilka razy dziennie pełzną do swoich świątyń gdzie przemiłe panie sprzedadzą im tani browar nie ogladając się na ich stan. I wszystko to dzieje się na centralnej ulicy która powinna być wizytówką miasta.

Gość

Kiedy Pruszków? Pewnie nigdy, u nas dobry wyborca to nawalony wyborca.

Gość

To jakiś żart? Państwo widać chce sponsorować meliny i stacje benzynowe

pop

Bez sensu cały ten zakaz! , Współczuje takich Radnych !

Gość

Bardzo dobre decyzje. Milanówek i Pruszków - to tam teraz będą dresy jeździć po flaszkę. Współczuję mieszkańcom.

Gość

mam nadzieję że taki zakaz wejdzie w Pruszkowie; monopol na monopolu, syf kiła i mogiła wokół sklepu i menele łażą całymi nocami i nie dają spać; może w końcu i prezydent Pruszkowa ujmiesię za mieszkańcami w tej kwestii