17° Poniedziałek
15 Października

Wt

Śr

Czw

Pią

Sob

wiemczymoddycham.pl

Kolejne mierniki powietrza w regionie

W Pruszkowie i Komorowie pojawią się mierniki jakości powietrza. Wszystko dzięki głosom internautów zebranych podczas akcji „Wiem, czym oddycham”.

Aviva zorganizowała akcję „Wiem, czym oddycham”, w ramach której m.in. zamontuje mierniki jakości powietrza w 150 lokalizacjach na ternie całej Polski. Internauci już wybrali setkę zwycięzców. Znalazły się tam również miejscowości z naszego regionu. Mierniki zostaną zamontowane w Pruszkowie przy ul. Bolesława Prusa 35 oraz w Komorowie przy al. Marii Dąbrowskiej 12. Wspomniane lokalizacje zebrały odpowiednio 369 i 367 głosów. Kolejne 50 lokalizacji wybierze komisja konkursowa, która listę opublikuje 10 stycznia.

Jak wygląda i działa miernik? – To niewielkie i proste w montażu urządzenie o wymiarach około 8x16 cm i wadze około 360 gramów. Poprzez czujniki możliwe jest zbieranie, przetwarzanie i interpretowanie danych w czasie rzeczywistym. W oparciu o te dane, na mapie online oznaczane są m.in. informacje o jakości powietrza w miejscu czujnika. Czujnik musi być zamontowany na zewnątrz, a do funkcjonowania potrzebuje jedynie dostępu do prądu oraz zasięgu działania telefonii komórkowej – czytamy na stronie akcji. 

Na bieżąco stan jakości powietrza można sprawdzić tutaj


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 7

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

ekolog

Ubiegłej zimy miałem awarię pieca gazowego. Przez trzy dni korzystałem z równolegle wpiętego pieca węglowego. Po rozpaleniu czystym drewnem wsypywałem dwie łopaty wysokokalorycznego węgla zakupionego w popularnym markecie budowlanym.Komin drożny, czysty.Piec mało używany-sprawny.Przez pierwsze pół godziny palenia (zasypania) domu sąsiada nie widziałem - tak się dymiło. Do winy się nie poczuwam. Jakieś pytania ?

Gość

Już to pisałem. Niech straż miejska przjedzie się w sobotę i posłucha gdzie pracują trajzegi. Apotem sprawdzi co delikwęt rznie, ramy okienne czy płyty meblowe.

Gość

od mieszania łyżeczką herbata nie stanie się słodsza,

Gość

To, że powietrze jest bardzo zanieczyszczone to wiadomo i bez tych pomiarów. Jakie konkretne działania zamierzają podjąć władze miasta i powiatu pruszkowskiego aby nie pozwolić na spalanie śmieci i niskiej jakości opału? W przyszłorocznych wyborach zagłosuję na tego, kto przedstawi konkretny i realistyczny plan rozwiązania tego problemu! PS. Lokalizacja urządzenia pomiarowego przy B. Prusa jest dyskusyjna - w pobliżu nie ma wielu źródeł niskiej emisji.

2018 to samo

Kiedy panie starosto na terenie mosu. Przy boisku zobaczy pan czym oddychają uczniowie i mieszkańcy. płuca dzieciaków wdychają czysty plastik z warsztatu samochodowego

miki

Wszystko fajnie, tylko kiedy instalacje? Bo jak na razie, to sobie aviva pozyskała dane.

Gość

Czy po diagnostyce będzie terapia ? Czy cała kasa pójdzie na zlokalizowanie problemu a nie na jego likwidację ?