16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


nadarzyn.pl

Kolejne podejście do park&ride w Nadarzynie

Urząd gminy w Nadarzynie ponownie ogłosił przetarg na projekt i budowę park&ride. W ramach inwestycji ma powstać wygodny parking i centrum przesiadkowe. O ile uda się wybrać wykonawcę prac...

To jedna z większych infrastrukturalnych inwestycji w Nadarzynie. Okazuje się jednak, że nie tak łatwo znaleźć firmę, która mogłaby podjąć się tego zadania. Poprzedni przetarg na wykonanie prac unieważniono. Niedawno ogłoszony został kolejny.

Przypomnijmy, że na to zadanie urzędnikom z Nadarzyna udało się pozyskać spore dofinansowanie. Ze środków unijnych na nowe centrum przesiadkowe przeznaczono 4,6 mln zł. – W ramach tych pieniędzy na działce położonej pomiędzy Urzędem Gmin, a Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych przy ulicy Granicznej powstanie centrum przesiadkowe P&R. Obejmować będzie ono między innymi: 4 perony autobusowe w pełni zadaszone, bezpłatny parking na 225 miejsc (w tym 8 dla niepełnosprawnych). Przy parkingu powstanie punkt ładowania pojazdów z napędem elektrycznym. Można będzie zaparkować także 40 rowerów. Parking będzie monitorowany, a przy nim powstanie poczekalnia dla podróżnych – informował kilka tygodni temu Dariusz Zwoliński, wójt Nadarzyna.

Częścią inwestycji ma być także przebudowa i poszerzenie ulica Granicznej oraz wyjazdu na ulicę Mszczonowską. Miejsce to ma stać się „nadarzyńskim dworcem autobusowym”, gdzie bez problemu zostawimy samochód, aby przesiąść się do komunikacji.

Kiedy park&ride będzie gotowy? Termin zależy od tego, czy tym razem przetarg uda się pomyślnie rozstrzygnąć. Jeśli tak i dojdzie do podpisania umowy, wykonawca będzie miał niewiele czasu. – Zamówienie zrealizować należy w terminie do dnia 29 listopada 2019 r., z zastrzeżeniem, że dokumentacja projektowa zostanie wykonana i uzyskane zostanie pozwolenie na budowę w terminie do dnia 18 stycznia 2019 r – czytamy w ogłoszeniu.

Oferty można składać do 18 października.


Ewelina Latosek
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Parodia. Jak cała ta gmina nadarzyn. 3.18 tylko nie płacz proszę.

Gość

Centrum przesiadkowe w nadarzynie? A w co tam się będe przesiadać XD Może w pociąg czy w metro? Czy w autobus co jedzie 90 minut do warszawy

Gość

A w OTRĘBUSACH ruszyła budowa nowej nawierzchni na ul. Różanej !!! Super sprawa. Tylko żeby położyli, ze dwa stopnie zwalniające !!! Do tej pory rajdowali po szutrówce z prędkością +50.

Gość

Paranoja. Bezsens. Takie coś to się robi pod transport kolejowy, szynowy. Z Młochowa dojadę do Nadarzyna, z Nadarzyna do Okęcia, a potem do Centrum. Rewelka 2 przesiadki.

BrwinowskajaPrawda

Z samych liczb wynika że to CENTRUM PRZESIADKOWE Nadarzyn będzie wyglądać o stokroć okazalej niż nowo wybudowana stacja... - PKP PARZNIEW , która również miała być nowoczesnym centrum przesiadkowym :(! - A Póki co nie ma ani OBIECANEGO parkingu na 30 samochodów - ha ha ha :) , o poczekalni można sobie tylko pomarzyć. Już nie wspominając o tym, że droga ( rodno- przejazd Parzniew ) nie została odpowiednio zaprojektowana uwzględniając dodatkowy bezkolizyjny pas skrętu na palnowany parking... - P O L S K A !

Gość

Po co?