19° Sobota
22 Września


Ewelina Latosek

Kolejne podejście do Toeplitza i Sadowej

Gmina Brwinów po raz kolejny rozpoczęła poszukiwania wykonawcy przebudowy ulic Toeplitza i Sadowej w Otrębusach. Pierwszy przetarg na to zadanie zakończył się fiaskiem, podobnie jak drugi.

O przebudowie wspomnianych ulic na naszym portalu informowaliśmy już w kilka miesięcy temu. Wtedy brwinowski magistrat rozpoczął poszukiwania firmy budowlanej, która zajęłaby się realizacją zadania. Niestety przetarg trzeba było unieważnić, ponieważ oferta która wpłynęła byla zbyt wysoka. Kolejne postępowanie również unieważniono, ponieważ nikt nie złożył oferty.

Brwinowski magistrat postanowił więc odczekać i postępowanie ogłosić kilka miesięcy później. Tak też się stało. Gmina kilka dni temu ponownie rozpoczęła poszukiwania wykonawcy. Zgodnie z dokumentacją przebudowa ma obejmować ul. Toeplitza i fragment ul. Sadowej na odcinku od  ul. Sygietyńskiego do skrzyżowania z ul. Wspólną. Obie drogi zyskają nową nawierzchnię, pojawią się przy nich chodniki, utwardzone pobocze oraz zjazdy na posesje. Dodatkowo wybudowane zostanie odwodnienie i oświetlenie dróg. Na obu ulicach zaplanowano progi zwalniające i skrzyżowania wyniesione, jako elementy zapewniające bezpieczeństwo.

Na komfortową jazdę po ulicach Toeplitza i Sadowej trzeba będzie poczekać do 29 czerwca przyszłego roku, o ile tym razem uda się wybrać wykonawcę.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gosc

Przestańcie płakać z tą ul. Poziomki, każda ulica jest ważna i większość ulic w Otrębusach wymaga remontu (a w zasadzie budowy). Szukanie argumentów tym, że przy ul. Toeplitza jest kościół to marność. To ulica łącząca naszą miejscowość z główną trasą, wiec nie uważam że ul. Poziomki miałaby być ważniejsza

Parzniewianin

cyt. " Dodatkowo wybudowane zostanie odwodnienie i oświetlenie dróg" - Tylko po co robić kosztowne odwodnienia ulic skoro obecny burmistrz w ogóle ich nie sprząta?! Studzienki są pozapychane na skutek tak błahych zaniedbań ! Burmistrz Kosiński to pierwszy burmistrz w historii Brwinowa, który dopuścił do takich zaniedbań. Co prawda ostatnio UL.Pszczelińska została sprzątnięta ale tylko dlatego ponieważ za nią nie jest odpowiedzialna gmina bo jest do droga krajowa . Zobaczcie jak wygląda ul. Grodziska albo droga w Parzniewie, miasto totalnie przestało sprzątać miejskie i gminne drogi

Gość.

Przy Poziomki nie ma kosciola , taka jest przyczyna takiego wyboru.

Gość

Ciekawe czy będąca w katastrofalnym stanie ul. Poziomki w Otrębusach kiedykolwiek zwróci uwagę władz tej gminy? Co by nie mówić, jest to ulica znacznie ważniejsza od wymienionych w artykule.