27° Środa
19 Września


Facebook: Arkadiusz Kosiński

Kolejne przetargi na zagospodarowanie parku w Brwinowie

Nadchodzi kolejny etap rewitalizacji parku miejskiego w Brwinowie. Gmina ogłosiła dwa przetargi na zagospodarowanie terenów zielonych. Koniecznie sprawdźcie co takiego się zmieni.

Brwinowski park nieustannie przechodzi metamorfozę. Pod koniec ubiegłego roku na jego terenie pojawiły się takie elementy jak siłownia plenerowa, duża szachownica, pluskowisko, plac zabaw składający się m.in. z trampoliny, linarium i karuzeli. W kwietniu tego roku park „przyozdobiono” w zjawiskowe rzeźby wykonane z pni starych drzew.

Przyszedł czas na zagospodarowanie zieleni. Na ten cel gmina pozyskała dotację w wysokości 2,1 mln zł. W zakres prac wejdzie m.in. uporządkowanie istniejącej zieleni oraz urządzenie nowej, nasadzenia drzew, krzewów, pnączy, bylin, traw, założenie trawników i roboty pielęgnacyjne. Powstaną również pergole ze słupkami z koszy gabionowych oraz nowe elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci, ozdoby, alejki i oświetlenie.

Aby to wszystko zrealizować ogłoszono dwa przetargi. Pierwszy na budowę ogrodu botanicznego w systemie „zaprojektuj i buduj”. Według koncepcji na powierzchni 5 tys. m kw. powstanie teren na cele edukacyjne i rekreacyjne. Na trzech okrągłych placykach, każdy o pow. 50 m kw., będzie można organizować tzw. zielone klasy, czyli lekcje, wykłady lub warsztaty. Oprócz tego pojawi się możliwość wykorzystania terenu na organizację lokalnych festynów i gier terenowych związanych z tematyką ogrodu. Termin realizacji tego zadania określono maksymalnie do października 2020 r.

Drugi przetarg dotyczy budowy murków gabionowych o wymiarach 50x50x100 cm i łącznej długości 141 mb oraz siedzisk z desek olchowych. Ogrodzenie również powstanie z koszy gabinowych, które będą wypełnione kamieniem koloru szarego. Termin realizacji maksymalnie do października tego roku.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

A coś w kwestii stawu i niezbyt przyjemnej woni z niej się ulatniającej???

Wilku

@brwinowianin Mało Ci jeszcze? Myślałem, że po tym jak wczoraj burmistrz Cię kompleksowo zgasił w temacie o targowisku, trochę się uspokoisz. Zresztą skoro piszesz, że burmistrz w odpowiedziach mija się z prawdą, czemu mu tego nie napiszesz w tamtej dyskusji? Boisz się, że znowu się na koniec okaże że nie masz racji? Mam nadzieję, że i tutaj Ci odpowie.

brwinowianin

no tak, park w Brwinowie, kolejny spektakularny sukces Burmistrza, nie licząc tej nakładki asfaltowej na rynku w ciągu drogi nr.720 ? Burmistrz odpowiadając wczoraj na moje uwagi trochę mija się z prawdą DELIKATNIE MÓWIĄC. Ja pisałem o starych nawierzchniach asfaltowych pamiętających lata gierkowskie (rok 1970) , a Burmistrz w odpowiedzi że przecież zrobiono nakładkę asfaltową...Tylko ja miałem na mysli cały rynek, a nie tylko drogę nr.720 :)! Kto i kiedy wymieni te stare asfalty w rynku w Brwinowie? O tym się nawet nie mówi ! Zrobiono skwerek przy kościele, ale już chodnik od tunelu w kierunku ulicy wiejskiej (CENTRUM MIASTA) wygląda tragicznie ! Uważam że Brwinów ma olbrzymie zaległości infrastrukturalne porównując tą miejscowość do wszystkich innych w okolicy. a Co z dzikim parkingiem przy Powstańców Warszawy , kiedy ten teren zamieni się w prawdziwy cywilizowany parking ???

Oktaba

To może lokalna patola w końcu się z parku wymelduje. Siedzą, piją, krzyczą i butelki rozbijają,a wszechmocna Straż Miejska udaję, że nie widzi.

brwinowiak

ja teraz te z se piję tam, na ławeczce słuchając śpiewu ptaszków, nie ma nic lepszego jak piwko w parku na ławce, nie mówie tu o piciu 5- ciu , darciu gęby i robienia syfu, tylko max dwa z niemca ;-) a i tak lidzie patrzą jak na mordercę

Gość

Ech piło się piwko kiedyś w tym parku przy dawnych budynkach SGGW, w 1997,stare dobre czasy, jeszcze w tym pałacu na dworskiej mieściła się biblioteka rolnicza