13° Poniedziałek
25 Czerwca

Wt

Śr

Czw

Pią


Archiwum

Kolejne włamanie w Piastowie. Policja apeluje do mieszkańców

Wśród mieszkańców Piastowa znów wrze. Przy ul. Bema doszło do kolejnego w ostatnich tygodniach włamania do mieszkania. O pomoc w ustaleniu sprawcy prosi policja.

W tym roku w Piastowie mieliśmy już serię włamań. Zatrzymana w tej sprawie kobieta na początku lutego przyznała się do winy, czyli wtargnięcia do mieszkań przy ulicach Dworcowej i Moniuszki. Po informacji o złapaniu winnej mieszkańcy nieco odetchnęli, ale niestety nie na długo. Przed złodziejami ostrzegają się wzajemnie na facebookowym forum. – Włamanie było w moim bloku na ul. Bema, między godz.13.00 a 15.00. Byłam w domu ale nic nie widziałam. Kilka razy spoglądałam przez wizjer bo strasznie pies szczekał. Po tym włamaniu trzeba baczniej zwracać uwagę i być czujnym – pisze jedna z mieszkanek.

Co o włamaniu wie policja? – Potwierdzam, że takie zdarzenie miało miejsce w środę, 15 lutego przy ul. Bema w Piastowie. Poszukujemy sprawcy lub sprawców. Wszystkie osoby, które mogły cokolwiek widzieć np. podejrzanych ludzi kręcących się po ulicy, prosimy o kontakt. Informacje można przekazywać anonimowo – mówi asp. Karolina Kańka z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Do środowego włamania doszło w momencie, kiedy nikogo z domowników nie było w środku. – Mieszkanie było puste. Niestety złodziejom sprzyja fakt, że mamy ferie zimowe i część osób wyjechała. Dla włamywaczy mieszkania zostawione bez opieki to łakomy kąsek. Obserwują je przez kilka dni i jeśli nie zauważą nikogo w środku, wtedy dochodzi do włamania. Prosimy zwracać uwagę czy ktoś nie wypytuje o naszych sąsiadów, nie zachowuje się w dziwny sposób – zaznacza asp. Kańka. – Będziemy wdzięczni za wszystkie informacje nam przekazane – dodaje


Ewelina Latosek
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 24

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Przemek

W Piastowie obok przedszkola na Kasprowicza od 4 lat stoi porzucony skradziony Golf (WLI...). Wewnątrz kołdry, ubrania. Policja nie widzi tego auta! Nie widzi że zagraża bezpieczeństwu!

Reto

W Piastowie włam za włamem, na fauhaesie znowu film z Van Dammem...

Gośćolo

Szkoda że nie przyszli do mnie. Wyręczył bym organy ścigania a służba zdrowia miałaby nowego klienta.

Gość

Miałem dobrą opinię o policjancie z Piastowa. Do czasu aż nie został skazany za udział w porwaniach dzieci biznesmenów, kradzieże i udział w grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Innych policjantów nie poznałem, patrole piesze skończyły się 17 lat temu. Teraz mieszkańcy liczą tylko na siebie, jak widać po wystosowanym apelu.

Don Pjetro

Cyganie, kradzieże, szczury, karaluchy. Takie są piastowskie bloki.

romano

No szacun dla Policji . Obywatele jak widać po wpisach mają wyrobioną opinię o organach tzw sprawiedliwości , do zaufania oraz do ich skuteczności itp. . najważniejsze że emerytura za kilka lat a świata i tak nie uleczą :-DD Jestem za prawem do posiadania broni , sam obronię swoją rodzinę i siebie

turirek

To prawda. Chodzą Cygany z dywanami i łapią za klamki mieszkań. Ostatnio byli widziani na osiedlu Ogińskiego, dwóch młodych z kobietką. Jednak strach się do Piastowa zapuszczać.

Gość

Kto nie kupi dywanu to mu mieszkanie beżowi okradną. Kto kupi to okradną wraz z dywanem. W Piastowie jest ciężko.

Gość

Piastów to stolica mefedronu.

Gość

Przy Sulkowskiego będzie nowe osiedle komunalne, to dopiero sie w Piastowie zaczną dziać różne rzeczy ...

Halina z Ogińskiego

Cygan mnie za klamke szarpał! I łapę między drzwi wsadzał! Mąż pogonił to cyganeiro pobiegł piętro wyżej!

Maciej

Rysiek Sędzimirski, młody narkoman o pseudonimie Pantarej, neguje wszystkie zasady obowiązujące w ustabilizowanym społeczeństwie. Wspólnie z przyjacielem Zito zaopatrują się w narkotyki na podstawie sfałszowanych recept. Reszta czasu upływa im w dyskotekach, na spotkaniach ze znajomymi. Pod wpływem głodu narkotycznego Pantarej, udając konwojenta, kradnie znaczną ilość środków odurzających ze szpitala onkologicznego. Część z nich ukrywa. Grupa operacyjna milicji porucznika Drobika wszczyna śledztwo, kojarząc kradzież narkotyków ze śmiercią Zity. Pantarej chroni się w ośrodku dla narkomanów. Informuje kierownika Godeckiego o potajemnym zażywaniu narkotyków przez chłopców. Kierownik omawia tę sprawę z całą grupą. Wyobcowany, z piętnem zdrajcy, Pantarej, zanim ucieknie z ośrodka wraz z młodym narkomanem Leokadią, mści się na Godeckim. Wiadomość, że Rysiek jest narkomanem, powoduje śmierć jego ojca. Porucznik Drobik orientuje się, kim właściwie jest Pantarej, lecz nie aresztuje go na pogrzebie pana Sędzimirskiego. Leokadia, po odkryciu schowka z narkotykami, umiera z przedawkowania. Pantarej ginie potrącony przez samochód, gdy biegnie po następną porcję narkotyków po ulicach Piastowa.

Gość

Uwaga na cyganów. Chodzą po domach, a jakby co to niby mają coś do sprzedania.

Gość

Władze Piastowa w ten sposób zbierają haracz z opornych co nie chcą łożyć na potrzeby sekty Nasz Piastów.

Piastowianka

Jak uciec z tego parszywego miasta? Jak?! Tu same bandziorstwo dookoła mieszka!

Gość

Piastów to bandyckie miasto. Bardziej niż Pruszków czy Ożarów Maz. Policja nie radzi sobie z włamywaczami od dawna. Wystarczy spytać ile domów, samochodów i mieszkań okradziono przez ostatnich 10 lat. Ta liczba oscyluje około tysiąca.

Gość

A co tam kraść jak same dziady zatrzymane gdzieś w komunie w tym Piastowie mieszkają.

tubylec

mefedron ? Co to takiego ? I jaki ma związek z kradzieżami ?

Głos

Pani Karolino skąd ten nagły apel do ''obywateli mogących coś wiedzieć albo coś słyszeć''? Jeszcze tydzień temu buńczucznie mówiła pani że 6 WŁAMAŃ DO MIESZKAŃ TO NIE JEST POWÓD DO JAKIEGOS TAM NIEPOKOJU...ot normalna sprawa....Nie życzę aby to pani padła ofiarą złodziei ,choć może wtedy w innym tonie udzielała by pani wywiadów.Co do samych działań policji to jak zwykle...nie chcą się sami na komende zgłaszać to ' co ja mogie jak nic nie mogie'' . Już dawno pisałem,BRAĆ SIĘ DO ROBOTY ,W TEREN i likwidować fabryki mefedronu bo WSZYSCY od Ursusa po Żyrardów wiedzą że Piastów to mekka MEFEDRONU !!! Zjeżdżają się tam pielgrzymki wszelkiej patologi!!!

Tubylec

Dlaczego akurat w Piastowie ? Widocznie tam najłatwiej złodziejom. Piastów to sypialnia. W środku dnia osiedla pustoszeją , pozostają emeryci i matki z małymi dziećmi. Dla złodziei to raj . Tym bardziej, że pieszego patrolu policji na osiedlowych uliczkach nie widziałem od kilkunastu lat. Stare powiedzenie mówi "okazja czyni złodzieja" - w tym przypadku pasuje jak ulał

Gość1

Więcej niech osły wrzucają foto z domu na fb

pio

Zgłoszenie i juz na wiadukcie na bombach jadą żeby ich dobrze bylo słychać . Proponuje obcinać paluchy( po jednym) za kradzież .

Gość121

Przeciez na jednym z blokow bema jest kamera to mozecie obserwowac a nie jak zwykle czekac az ktos wam poda na talerzu wszystko jak ktos pije piwo pod klatka to zaraz jestescie. Wysilcie swoje szare komorki droga policjo.

janek

powtarzam od lat trzeba ucinać ręce nawet za kradzież batonika w sklepie !!!!