27° Środa
19 Września


unsplash.com

Kolejny krok w rozwoju e-usług w pruszkowskim starostwie

W piątek 8 grudnia od godz. 16.00 rozpoczną się prace związane z wymianą serwerów w Starostwie Powiatowym w Pruszkowie. – Jesteśmy w kolejnym etapie prac, który pozwoli na  kompleksową cyfryzację urzędu. Prace są konieczne i przyniosą wiele korzyści, jednak z uwagi na  ich złożoność na początku przyszłego tygodnia mogą wystąpić utrudnienia w obsłudze mieszkańców – informują urzędnicy.

Prace informatyczne będą trwać rzez cały weekend. Obejmą wszystkie wydziały urzędu, ale utrudnienia dla mieszkańców powinny dotyczyć tylko Wydziału Geodezji. Tu prace mają potrwać do wtorku 12 grudnia (zostanie wstrzymane przetwarzanie prac geodezyjnych, składanie wniosków na naradę koordynacyjną, udostępnianie mapy zasadniczej oraz informacji z rejestru cen i wartości nieruchomości). Ewentualne trudności mogą także wystąpić w kasie starostwa. Urzędnicy zachęcają mieszkańców do korzystania z płatności elektronicznych.

Jakie korzyści przyniesie wymiana serwerów? Nowe serwery będą bardziej wydajne, usprawnią działanie oprogramowania i podniosą bezpieczeństwo przetwarzanych danych. Ponadto dzięki nim zostanie wdrożony nowy Zintegrowany System Informatyczny Urzędu, który w przyszłości pozwoli na załatwienie wielu spraw takich jak rejestracja pojazdu przez internet.

To kolejny krok do informatyzacji urzędu. – Do tej pory udało nam się już m. in. wprowadzić Elektroniczny System Kolejkowy, dzięki któremu można umówić się na wizytę w starostwie przez internet oraz wdrożyć płatności internetowe i płatności BLIK. Wdrożenie Zintegrowanego Systemu Informatycznego jest kolejnym etapem cyfryzacji urzędu – podkreślają urzędnicy.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Jaroslaw K.

Tak zlikwidujemy starostwo a maksyma wyślemy z powrotem do kobyłki tam jest jego miejsce .

Bolek

Nie da się w starosto może w wolominie lub na nowogrodzkiej

Piątek

Wzięliby się lepiej za normalną pracę dla ludzi. Sygnalizację świetlną przy Armii Krajowej róg Komorowskiej zapowiadali na 3 grudnia, ale widać zima zaskoczyła starostwo.

Gość

U Gołosia to serwery, to płatności telefonem, to zapisy na wizyty w smartfonie. A na Kraszewskiego co? Parkometry postawili. Mentalny beton. Nic nie zrobisz.

kaczorek

Nie da się w starostwie może w kobyłce