27° Niedziela
22 Lipca

Pon

Wt

ŚrUrząd Miasta Grodzisk Mazowiecki

Kolejny krok do budowy przedszkola na Okrężnej

Grodziski urząd ogłosił przetarg na wykonanie projektu budowy żłobka i przedszkola przy ul. Okrężnej. Budynek ma pomieścić łącznie 300 dzieci.

Plany związane z budową wyżej wymienionego obiektu powoli zaczynają materializować się. Powstanie on przy ul. Okrężnej na działce o numerze ewidencyjnym 33/2 (patrz mapkę na samym dole artykułu) o powierzchni 3,1 tys. m kw. Budynek będzie dwukondygnacyjny i spełni funkcję żłobka oraz przedszkola. W tym pierwszym zmieści się 50 dzieci, a w drugim 250 przedszkolaków.

 

We wnętrzu standardowo znajdą się pomieszczenia dydaktyczne, administracyjne, sanitarne, pomocnicze, techniczne, kuchenne. Żłobek znajdzie swoje miejsce na parterze. W bezpośrednim sąsiedztwie głównego wejścia od zachodniej strony zlokalizowano hall wejściowy z klatką schodową, pomieszczenie ochrony, szatni i pomieszczenie na wózki. Parter zmieści sześć sal edukacyjnych, a w każdej z nich znajdzie się pomieszczenie pomocnicze oraz toaleta (dwie umywalki i dwa ustępy). Jedna sala pomieści 25 dzieci. W centralnej części budynku pojawi się wielofunkcyjna sala w stylu wewnętrznego placu zabaw.

 

Przedszkole znajdzie się na pierwszym piętrze. Kondygnacja ta również podzielona została na część administracyjną, pomieszczenia pomocnicze, techniczne, które znajdują się od północnej strony oraz na część dydaktyczną od południowej i wschodniej.

 

Cały budynek zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Termin wykonania dokumentacji projektowej to 240 dni, od daty podpisania umowy urzędu z wykonawcą.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Miasto sie rozwija ale o drogach zapomnieli jak sucho to nieziemski kurz, jak mokro trudno przejechać, niemówiąc o przejściu pieszo.Brawo ul.Piaskowa -odcinek gruntowy.Zapraszam.9

Kaśka

To, że się rozwija to pewne. Trudno żeby Grodzisk stał w miejscu przy setkach milionów które przez lata dala nam UE. Czy to wszystko dobrze zainwestowano? Przedszkole? Od lat był wielki problem z miejscami dla dzieci , wiem bo i mnie ten problem dotyczył. Czas aby władze patrzyły na potrzeby mieszkańców i pod tym kątem planowaly inwestycje a nie robią to na co ściągną dofinansowania

Gość

Aż miło jest patrzeć jak Grodzisk się rozwija. Gratulacje dla mieszkańców i władz gminy.