27° Niedziela
19 Sierpnia


mf.gov.pl

Kolejny nalot na Wólkę Kosowską

Krajowa Administracja Skarbowa nie odpuszcza sprzedawcom z Wólki Kosowskiej. Po kolejnej kontroli zarekwirowano 45 tys. podróbek. Wartość towaru to 3,5 mln zł.

Do tego, że kontrole towaru w Wólce Kosowskiej kończą się odkryciem i zarekwirowaniem podróbek już się przyzwyczailiśmy. W takcie ostatniej kontroli z centrum handlowego zarekwirowano aż 45 tys. sztuk podrobionego towaru. Były to kosmetyki, odzież, zabawki. Te ostatnie nie posiadały wymaganego oznaczenia CE, które gwarantuje, że produkt i materiały z jakiego go wyprodukowano spełnia unijne wymogi dotyczące zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

– Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, zatrzymując podrobione towary, chronią nie tylko własność intelektualną producenta, ale przede wszystkim zdrowie konsumentów. Wiele z tych towarów produkowanych jest bez żadnej kontroli i nadzoru. Niejednokrotnie nie spełniają również norm bezpieczeństwa i mogą być groźne dla zdrowia, a nawet życia użytkownika. Najczęściej podrabiane są artykuły odzieżowe, obuwie, kosmetyki, zabawki oraz produkty lecznicze, dlatego nasze działania będą kontynuowane – powiedział Robert Antoszkiewicz, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Robert Antoszkiewicz.

Zatrzymane osoby odpowiedzą za wprowadzenie do obrotu przedmiotów z podrobionymi znakami towarowymi. Grozi im za to grzywna, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do pięciu lat. 


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Nuda. Napiszcie kiedyś - że kontrola na Wólce nie wykazała żadnych nieprawidłowości. Swoja drogą warto zajrzeć tam do Prawdziwego Chińskiego Fryzjera - to jest dopiero ryzykowne przeżycie - ale w trakcie usługi można zapalić sobie papieroska

Gość

Zapomnieli znaczka CE nalepić? Większość produktów i tak pochodzi z chin. Spotkałem się z tymi samymi produktami z znaczkiem CE i bez.

Daro

Rakowiecka szybko dla nich!

Gośćolo

To scierwo powinno siedzieć!

Gość

Mam wrażenie, że gdyby codziennie były tam naloty, codziennie by były solidne fanty. A Wólka i tak by trwała. Bo to za duży teren i biznes żeby dało się skontrolować. Na raz chyba by musiało być kilkuset kontrolerów, a i tak nie wiem czy do wszystkich by dotarli. Tak więc te kontrole to jak mała kropla w morzu.

silver

Brawo. Może warto zacząć też kontrole kontenerów napływających z Azji? Tak tylko łowią płotki.

Gość

Zamknąć to badziewie albo wszystkich posadzić bo tak to mi wygląda na zabawę w kotka i myszkę.

Głos

Kiedy oni w końcu nauczą się odprowadzać w PL vat? Nie należę do grona Januszy,których kole w oczy ich bogactwo,chce po prostu żeby wszyscy byli równi wobec prawa...

Adas

Rakowiecka dla nich!