16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


Anna Zwolińska

Kolejny „poślizg” z parkingiem na Waryńskiego

Od dwóch tygodni wykonawca parkingu park&ride przy pruszkowskiej ul. Waryńskiego boryka się z problemami z nieewidencjonowaną instalacja elektryczną. Na możliwość pozostawienia tam samochodu trzeba jeszcze kilka dni poczekać...

Park&ride po północnej stronie stacji PKP miał być gotowy na początku października. Termin oddania go do użytku przesunięto początkowo o kilka dni z powodu komplikacji przy instalacji elektrycznej. – Pojawiła się kolizja z nieewidencjonowanymi przewodami energetycznymi, dlatego jest ten bałagan utrudniający wjazd na parking. Do końca tygodnia wykonawca powinien sobie z tym poradzić, więc teren zostanie udostępniony od następnego poniedziałku (8 października) – mówił nam tydzień temu Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Okazuje się jednak, że i tego terminu nie udało się dotrzymać. – Wykonawca nie uporał się jeszcze z problemem, ale stara się zrobić to najszybciej jak to możliwe. Myślę, że to kwestia dni – zaznacza wiceprezydent Pruszkowa.

Park&ride przy ul. Waryńskiego pomieści 110 samochodów. Znajdzie się na nim 5 miejsc dla osób niepełnosprawnych oraz stojaki rowerowe na 100 rowerów. Obok stanęła już zatoka autobusowa i wiata przystankowa. Pozostawienie auta będzie całkowicie darmowe.


Ewelina Latosek
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 31

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Kiedy huczne otwarcie? Jakieś przecięcie wstęgi, bibka dla notabli i oczywiście pamiątkowa fotka pod wybory.

Gość

Parking bardzo ładny. Nasadzenia roślinne już są. Oświetlenie. Szlaban zastanawia mnie najbardziej. Bo niby darmowy, ale czuje że będzie parkingiem dla okolicznych mieszkańców, porzuconych aut itp . A za jakiś czas darmowy to on już nie będzie.

Gość

Do pisowiec Nie musisz się tutaj na tym forum przedstawiać, wiadomo kim jesteś, poza tym niedasie, niedasie

Pisowiec

Niedasię już tego wariata czytać pewnie uciekł z Tworek ten debil

Gość

Za to Anielin budują jak natchnieni.

Głos

Sposób rozumowania typowego Janusza; - nie ma co głosować pszecie wszystkje takje same złodzieje. Zagłosuje na tego co jest,tysz złodzij ale swój!

20-latki

Do głosa wypad z Pruszkowa prezydentem będzie ponownie mgr mec. Jan Starzyński .

Beny

Mam nadzieję że kwestją dni będzie byt pana Kurzeli na Kraszewskiego.

Lewak

Nie wiem po co wpr pyta osoby niekompetentnej. Przecież oni już sami nie wiedzą co obiecują.

Olo

Pruszkowianin na bank musiał obskoczyć w palnik na Żbikowie i teraz tak gada.

Gość

"Pruszkowianin" po raz kolejny "błyszczy" swoją yntelygencjom. A prawda jest taka, że jak się ziemi nie rusza przez całe dekady, to takich nieewidencjonowanych kabli i instalacji to trafi się tysiące, bo kiedyś nikt się nie przejmował wpisywać takich rzeczy do żadnych rejestrów.

Gość

Tylko wszyscy poza ową błazenadą reprezentują dokładnie taki sam układ jak obecny. Ale nie ma co się dziwić że nikt normalny nie chce zarządzać tym miastem. Sami desperaci.

Gość

Do Pruszkowianin: powiedz słoiku skąd jesteś. Wszyscy się pośmiejemy.

Zgredzio

I znowu reklama kandydata na prezydenta Pruszkowa Jana Starzyńskiego idealnie sie wpasowała w treść artykułu :D

Głos

Proszę Państwa,dość tej 20 letniej błazenady i parodii rządów! Wybierzcie mądrze dla waszego miasta!

Gość

Ponad rok na budowę takiego parkingu to przecież jest zdecydowanie za mało. Cóż za niekompetencja decydentów.

Agent Bolesław

A ja to mówiłem, że się opóźni. Mnie wszytko mówyli, ja żadnych pieniędzy nie brałem, tylko one dla mnie pracowały.

Gość

Pruszkowianin, tym bardziej że Żbików jest znacznie starszy niż Pruszków. "Z 1297 pochodzi najstarszy znany dokument (wystawiony przez księcia mazowieckiego Bolesława II), w którym wymieniona jest nazwa Żbikowa, zapisana tam jako Sdbicovo. Z innego dokumentu wynika, że żbikowska parafia istniała już w XIII wieku, natomiast pierwszy murowany kościół powstał w XV wieku. Do końca XVIII wieku był Żbików własnością kościelną i wchodził w skład dóbr biskupstwa poznańskiego." Oczywiście znowu nie rozróżniasz dzielnic, bo parking jest na Gąsinie, jako słoik nie możesz przecież wiedzieć, że granicę wytycza rzeka Utrata. I tak dla ułatwienia, gdy staniesz na moście, to patrząc z biegiem rzeki będziesz miał po prawej stronie Żbików, a po lewej Gąsin. Ale dla ciebie wszędzie może wiać grozą, więc może jednak nie warto tego sprawdzać:)

Gość

Panie Kurzela, problem nie w tym, że parking opóźni się o tydzień czy dwa. To byłby bzdet. Problem w tym, że ta budowa trwała dwa razy za długo, jak na taką prostą inwestycję, a pomimo tego załapała się jeszcze na opóźnienia. Rozumiem okoliczności wykonawca przerzucał ludzi z miejsca na miejsce i pewnie nigdzie się nie wyrobił, bo wszyscy chcą coś otworzyć przed wyborami:)

Gość

te ,,przejściowe trudności"' a za komuny też takie były, trwają już od 20 lat od momentu gdy NIEDASIE rządzi w Pruszkowie

Gość

Termin się opóźnia, bo przed wyborami trzeba cokolwiek przeciąć, otworzyć, czy ma się coś z tym wspólnego czy nie, choćby jako gospodarz miasta mieć tam swój udział.

Gość

Miasto Starzyńskiego w kolejnej odsłonie. Czas pakować manatki i wynieść się na zawsze z Kraszewskiego.

ach

Brazylijska telenowela i tyle. Poczekamy na odcinek 10457 tej żenady.

Pruszkowianin

Chodza sluchy, ze otwarcie sie opoznia, poniewaz wykonawca otrzymal informacje o okolicy i szemranej opinii o Zbikowie. Musi niestety odpowiednio zabezpieczyc parking, aby po jego uruchomieniu wlasciciele pozostawionych tam aut mogli udac sie do pracy bez obaw. Niestety, Szanowni Panstwo, na opinie pracuje sie latami, a takowa o Zbikowie nie wziela sie znikad!

Gość

To są przejściowe trudności, normalne w Polsce, bo w Warszawie też są ciągle problemy z nieewidencjonowanymi instalacjami. W każdym razie ja składam gratulacje dla władzy miasta . Wyczekane lepiej smakuje. A hejterzy z totalnej pruszkowskiej opozycji wracajcie do siebie jak wam źle w Pruszkowie .

niedasie

NIEDASIE! !!

Gość

Andrzej Kurzela zejdź Pan ze sceny. Dla dobra mieszkańców.

Gość

Fajnie ze 7 października to poniedziałek. Nie dosc zw sposob pisania mało lotny to problem nawet z kalendarzem istnieje. I gdzie to rzetelne dziennikarstwo?

Gość

Kmioty. Nie jęczeć i nie wymagać. Zamiast wyciągać ręce zapytajcie co możecie dać temu miastu! Jak nie pasuje to do slumsów pod Blonie!

Gość

Usuwać teksty trzeba umieć..:)

Gość

NIEDASIE, NIEDASIE, NIEDASIE