27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


archiwum

Kolejny remont w przygotowaniu

Drogowcy nie próżnują i już szykują się do kolejnego remontu. Tym razem chodzi o wymianę nawierzchni na dw 701 w rejonie Płochocina. To droga wykorzystywana przez kierowców dojeżdżających m.in. do Błonia.

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich szykuje się do kolejnego remontu drogowego. Choć nie będzie to gigantyczne przedsięwzięcie, to znacznie wpłynie na komfort jazdy po jednej z „siedemsetek”. MZDW szuka firmy, która zajmie się frezowaniem i wymianą nawierzchni na DW 701.

Droga 701 ciągnie się od Wolicy, przez Płochocin, Domaniew, Pruszków i Duchnice, w kierunku Ożarowa Mazowieckiego. Gdzie zatem będzie prowadzony remont? – Będziemy wymieniać nakładkę na blisko 700-metrowym odcinku w rejonie Wolicy i Płochocina – mówi nam Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW.

Dla mieszkańców naszego regionu DW 701 stanowi alternatywny dojazd do trasy poznańskiej, Błonia oraz Ożarowa Mazowieckiego. Remont i związane z nim utrudnienia nie powinny jednak uprzykrzyć życia kierowcom. Wiele wskazuje na to, że prace nie będą wymagały całkowitego zamknięcia drogi. Remont ma się zakończyć do 30 listopada br.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Grzegorz

DW 701 na odcinku Ożarów Maz. - Duchnice - Żbików(Pruszków) nawierzchnia to tragedia. Na odcinku Żbikowskiej od skrzyżowania z 3maja do wiaduktu nad A2 nie ma chodnika a oświetlenie pozostawia wiele do życzenia - śmiertelny wypadek z udziałem pieszego to tylko kwestia czasu... To jest teren zabudowany gdzie powinien być przekrój uliczny jezdni (z chodnikami co najmniej po jednej stronie). Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich nie robi nic w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników drogi na tym odcinku...

brwinowianin

o wymianie nawierzchni na drodze 701 na odcinku Ożarów Maz. - Duchnice - Żbików(Pruszków) mówiło się już 10 lat temu :) Tymczasem jeździ się tędy jak na pastfisku ! W Domaniewie to nawet po wymianie jakiś podziemnych instalacji i prowizorycznej naprawie drogi po tym remoncie tak porobili dziesiątki studzienek ,które trzeba omijać slalomem bo już się pozapadały. Ciekawe że obok jest pas zieleni , to tam nie mogli przzenieść tych instalacji żeby droga była równa :)? W Polsce z tego słyniemy! Jest droga tzn. = tysiące studzienek = jazda slalomem = niebezpieczeństwo. Polska - made in Poland, - Taką mamy markę na jaką sobie w kraju naszym zapracujemy.

Karol

701 w okolicach Domaniewa jest po ,, remoncie" a zapadające się studzienki i oderwany asfalt na poboczu jest powszechnym zjawiskiem.