16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


wpr24

Komiks „ARTEfakt” – spotkanie z autorką

Druga odsłona Pruszkowskiego Festiwalu Archeologicznego za nami. Mimo finału imprezy organizatorzy przygotowali jeszcze kilka niespodzianek.

Już niebawem we wtorek, 25 września o godz. 19.00 w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego będzie można spotkać niezwykłą pisarkę. Uwielbia podróże i wielkie odkrycia –  zwiedziła już kawał świata, m.in.: całą Turcję, wyspy greckie i pół basenu Morza Śródziemnego.

O kim mowa? O archeolożce Marcie Guzowskiej , która w Atenach przeżyła trzęsienie ziemi, a w Izraelu drugą intifadę. – Spotkanie z nią nie będzie spotkaniem tylko i wyłącznie o komiksie. Poznacie państwo tajniki niezwykłych kryminałów i posłuchacie co ma do powiedzenia osoba, która jako zaprawiona podróżniczka mieszkała w Heidelbergu, Tybindze, Freibergu, Kopenhadze, Budapeszcie i na Krecie. Ten niezwykły wieczór zatytułowany „Archeologia: nauka i popkultura” – podkreślają organizatorzy.

Zatem jeśli nie macie jeszcze planów na wtorkowy wieczór to koniecznie odwiedźcie MSHM w Pruszkowie!


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

pruszkowiak

Tomasz Samojlik, ale w czym problem? Że scenariusz napisała osoba, która wcześniej nie stworzyła żadnego scenariusza , a ma "tylko" kilka książek kryminalnych, i to dość poczytnych z resztą, na koncie? Czy też ta czwartoligowa rysowniczka jest be? Jakiś ból tyłka Pan ma, że to te osoby zrobiły a nie inne, czy co? Ilustarcje mogą się podobać albo i nie - rzecz gustu; jest Pan pewien, że Pańskie wszystkim się podobają? No, nie dogodzi się...Wydaje mi się, że jeśli uważa Pan, że zrobi to lepiej to może warto się skontaktować z Muzeum, może urodzi się z tego coś z "wyższej ligi". Pozdrawiam

Gość345

festiwal udał się bardzo fajnie, mimo że pogoda była średnia. Więcej takich archeologicznych imprez.

Tomasz Samojlik

Marta Guzowska nie jest autorką żadnego komiksu. Nie napisała komiksowego scenariusza ani go nie narysowała. Autorem komputerowych ilustracji jest czwartoligowa rysowniczka bez żadnych dokonań w szeroko pojętej sztuce komiksu.