19° Sobota
22 Września


Anna Zwolińska

Komunikacja miejska na Wszystkich Świętych

Jak co roku 1 listopada wszyscy ruszą na cmentarze by odwiedzić groby swoich bliskich. Aby pomóc mieszkańcom dotrzeć do nekropolii przewoźnicy zmieniają rozkłady komunikacji, a niektóry uruchamiają specjalne linie cmentarne.

W tym roku dzień Wszystkich Świętych przypada w środę. Niektórzy zdecydują się na wizyty na grobach w najbliższy weekend. Jednak większość z nas do nekropolii wybierze się właśnie 1 listopada. Wielu przewoźników zdecydowało się na wprowadzenie zmian w komunikacji w tym również na uruchomienie specjalnych linii cmentarnych. Sprawdźcie jak najprościej dostać się na groby bliskich.

Pruszków
Autobusy pruszkowskich linii miejskich z numerami 2, 3, 5 będą kursować zgodnie z rozkładem z dnia świątecznego. Linie 2BIS oraz 6BIS w dzień Wszystkich Świętych nie będą kursować. Linia numer 4 bedzie kursować zgodnie z rozkładem dnia powszedniego, a dla linii nr 6 przygotowany został specjalny rozkład, który jest dostępny tutaj.

Linią nr 2 dotrzemy w okolice nekropolii przy ul. 2 Sierpnia oraz do nekropolii położonej w Komorowie. Zaś linią nr 4 można dotrzeć do cmentarza przy ul. Południowej w Pruszkowie. Natomiast linia nr 5 umożliwi nam dojazd do nekropoli przy szpitalu w dzielnicy Tworki.

Grodzisk
W Grodzisku szykuje się nieco więcej zmian. 1 listopada linia nr 1 będzie kursować według rozkładu z dnia roboczego od 7.45 ze stacji PKP. Autobusy linii nr 2 będą trasę rozpoczną przy PKP o godz. 6.40 (w kierunku Makówki). O godz. 7.18 z PKP autobusy ruszą w kierunku Siestrzeni. Ostatni kurs z Makówki zaplanowano na godz. 18.00, autobus z Siestrzeni wyruszy o 15 minut później. W godzinach 9.17 – 17.00 autobusy linii nr 2 dojadą do cmentarza w Kuklówce.

Linia nr 3 będzie kursować według rozkładu z dnia roboczego. Pierwszy kurs z PK wyruszy o 6.15. Natomiast ostatni przejazd z Adamowizny wyjedzie o 19.22. Linia nr 4 na odcinku z Radoń do Izdebna kursować według rozkładu roboczego –  6.20 odjazd z PKP w kierunku Izdebna, natomiast ostatni kurs powrotny z Radoń do PKP o godz. 19.40. Dodatkowo 1 listopada na tej linii wprowadzony zostanie dodatkowy autobus z PKP do cmentarza komunalnego. Odjazd autobusu co godzinę zarówno z PKP jak i z cmentarza w godzinach 9.00 – 17.00.

Linia nr 5 pierwszy kurs będzie miała o godz. 6.27 z PKP. Ostatni autobus z Izdebna odjedzie tego dnia o godz.16.14. Natomiast
linia nr 8 w trasę wyruszy o godz. 7.55 z PKP, a zakończy kursowanie o 16.50. Obie linie będą kursować według rozkładu z dnia roboczego.

Dodatkowo 1 listopada zostanie uruchomiony kurs do cmentarza w Żukowie. Odjedzie z PKP o godz. 10.00. Powrót z Żukowa zaplanowano na godz. 13.00. Linie nr 7 i 14 będą kursować jak w dzień świąteczny, zaś linie 6, 9, 10 i 11 będą tego dnia nie będą kursować

Region
W Milanówku i Brwinowie w dniu Wszystkich Świętych kursować będą specjalne linie, które ułatwią mieszkańcom dojazd na cmentarz. W stolicy uruchomiono aż 27 linii cmentarnych, które już funkcjonują. Jeśli w okolice cmentarza chcemy jednak dojechać własnym samochodem to warto przygotować się na zmiany w organizacji ruchu wokół nekropolii, te będą obowiązywać m.in. w Raszynie.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

piastów

rano wyszedłem na autobus linii ZG w kierunku Grodziska na przystanek Traugutta w Piastowie, zgodnie z rozkładem autobus powinien byc 7:43 a przyjechał 10 minut wcześniej, ledwo zdązyłem, poszedłem do kierowcy wyjaśnic wcześniejszy przyjazd, kierowca machnął mi rozkładem i powiedział, że przyjechał o czasie, w drodze powrotnej również autobus przyjechał niezgodnie z rozkładem umieszczonym na stronie ZTM, wracając do Piastowa minąłem około 5 autobusów jadących do Grodziska, prawdopodobnie dzisiaj autobusy jeźdzą jak w każdy dzień tygodnia a według rozkładu ztm obowiązuje rozkład jak w soboty i święta eh.....

Gość

A jednak zwiększenie kursów linii 6 na cmentarz żbikowski to b. dobre posunięcie ,jechałem dziś bez tłioku wygodnie

Gość

Test

Piastowianin

Uwaga Kierowcy linii ZG jeżdżą według innego rozkładu niż jest w internecie!!!np na przystanku Traugutta kurs w kierunku Grodziska autobus był 10 minut wcześniej niż według rozkładu, przyjechał 7:33 niż 7:43, ledwo zdążyłem pytałem kierowcę i pokazał mi rozkład według którego jeździ, z Grodziska z PKP np ma odjazdy 08,. 50 o każdej godzinie a według rozkładu z internetu odjazd powinien być 10, 40 po każdej godzinie!!!