13° Poniedziałek
25 Czerwca

Wt

Śr

Czw

Pią


ztm.waw.pl

Komunikacją pojedziesz taniej. Od 1 czerwca zmiana taryfy

Przypominamy o ważnych zmianach w taryfie biletowej Zarządu Transportu Miejskiego. Od 1 czerwca zmieniają się taryfa biletowa. W ofercie pojawią się również nowe bilety.

Ostatnie obniżki jakie wprowadził ZTM dotyczyły tylko i wyłącznie osób, które rozliczają się w stolicy. Do zniżek uprawniała specjalna Karta Warszawiaka. Podróżni spoza stolicy za bilety komunikacyjne musieli słono płacić.

Tym razem obniżki obejmą wszystkich podróżnych. Taniej zapłacimy za bilety długookresowe ważne w I i II strefie biletowej. – Obniżamy ceny biletów długookresowych ważnych w 1. i 2. strefie. Pasażerowie korzystający z biletów 30-dniowych normalnych zaoszczędzą dzięki temu 30 zł miesięcznie, a użytkownikom biletów 90-dniowych w portfelu pozostanie aż 76 zł – zapowiadała w marcu Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Od czerwca za bilet 30-dniowy na dwie strefy zapłacimy nie 210, a 180 zł. Natomiast bilet 90-dniowy, również ważny w dwóch strefach, będzie nas kosztował 460 zł, a nie jak dziś 536 zł. W przypadku 30-dniowego biletu ulgowego nowa cena to 90 zł, a 90-dniowego 230 zł.

To jednak nie jedyne zmiany. Od czerwca do taryfy biletowej wracają bilety 3-dniowe. Bilet 3-dniowy na I strefę ma kosztować 36, a na obie strefy 57 zł. W taryfie pojawi się również jednorazowy bilet przesiadkowy ulgowy dla 10 osób. To propozycja m.in. dla grup szkolnych. Teraz opiekun zamiast 10 pojedynczych biletów skazuje tylko 1. Cena to 22 zł.

Natomiast od 1 września komunikacją całkowicie bezpłatnie będą mogli poruszać się uczniowie. Tu jednak jest szereg obwarowań. Ta ulga przysługuje jedynie uczniom warszawskich szkół i gimnazjów oraz dzieciom mieszkającym w Warszawie a uczęszczającym do podstawówek i gimnazjów w podwarszawskich miejscowościach. Uprawnienie będzie wgrywane na specjalne spersonalizowane Karty Miejskie – Karty Ucznia.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 7

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

A kiedy druga strefa w WKD od Pruszkowa. Od czerwca rachunek jest prosty: kwartalny, normalny, imienny z Pruszkowa do wspólnej strefy 317 PLN + 280 PLN na pierwszą strefę ZTM, razem 597 PLN. Kwartalny SKM, KM na obie strefy 460PLN... Odpływ pasażerów z WKD wydaje się być nieunikniony. A właściciel WKD nic nie widzi i nic nie słyszy...

Gość

Nie ma to jak Polacy... zamiast się cieszyć z obniżonych cen to się znajdzie temat do narzekań - polityczny :/ Zawsze możecie złożyć pismo do Prezydent W-wy, że Wam zniżki nie są potrzebne, a co ! Polak durny... znaczy dumny, jałmużny od byle kogo nie przyjmie... A i włączenie myślenia przy komentarzach by się przydało. Gdyby HGW robiła to tylko "dla wyborów", w których notabene nie zamierza startować - to ceny zmalałyby tylko na 1 strefę. My z 2 strefy na prezydenta W-wy przecież nie głosujemy...

gste

Do gość z 17:24. Tylko że HGW zapowiedziała, że nie bedzie ubiegała się o reelekcję.

sdds

Boli afera z nieruchomościami w Warszawie to się kupuje kolejną kadencję!

Gość

Taki myk to kolejną kadencję dla Pani Gronkiewicz- tylko prokurator depcze po piętach więc ż kandydatury nici

Wyborca

Dzięki o Pani nasza dzięki opozycjo nasza !

Gość

Ja mam jedno pytanie. Dlaczego bilet 75 minutowy obowiązuje tylko na 1 strefę jako jedyny? 20 minutowy jest na 2 strefy, 90 minutowy również, a 75 nie, dlaczego?