25° Wtorek
18 Września

Śr

Jakub Małkiński

Komunikacja zastępcza daje radę?

Stało się. Linia podmiejska nr 447 została całkowicie zamknięta, a pasażerowie przesiedli się do autobusów. W godzinach porannych niektóre pękają w szwach...

Dla wielu pasażerów punktem odniesienia miał być poniedziałek, kiedy tak naprawdę wszyscy w godzinach porannych chcą dotrzeć do pracy. Nie brakowało obaw o to, czy autobusy komunikacji zastępczej dadzą radę... Sami wsiedliśmy do autobusów i sprawdziliśmy jak wyglada sytuacja. Okazuje się, że tragedii nie ma. – Ciasno, ledwo się wepchnąłem, ale pojechałem – powiedział jeden z pasażerów. – Spodziewałem się, że będzie gorzej – to opinia drugiego.

Wśród pasażerów nie brakuje pytań. – Czy tym autobusem dojadę do Piastowa? – pytała pasażerka kierowcę. – Jadę przez Piastów, ale tam się nie zatrzymuję – odpowiedział.

Przy dworcu kolejowym w Pruszkowie można spotkać osobę z ZTM, która udziela informacji na temat zmian w komunikacji. Spytaliśmy czy tak jak w autobusach pasażerowie podchodzą i zadają wiele pytań. – Z tego, co wiem wczoraj było dużo pytań. Ludzie chcieli się wszystkiego dowiedzieć. Dziś rano też pojawiają się pytania, ale widać, że pasażerowie posiadają już rozeznanie. Z autobusami nie ma również problemów. Nie są przepchane. Co drugi przyjeżdża w miarę luźny – usłyszeliśmy od pracownika ZTM.

Poniedziałek rozpoczął się bez większych korków, więc kierowcy autobusów komunikacji zastępczej mogą odetchnąć z ulgą. – Oby tak dalej. Staram się trzymać rozkładu. Bałem się jedynie o korki. Na osiedlu Staszica w Pruszkowie niektórzy pasażerowie nie zmieścili się do autobusu i postanowili poczekać na kolejny – mówił na kierowca linii ZP.

Również pasażerowie WKD zbytnio nie narzekali. – Chwilę po godz. 7.00 ruszyłam z Grodziska. Nawet usiadłam. Oczywiście co stację, przystanek przybywało podróżnych, ale nie było źle – mówi Katarzyna. 

Wyruszyliśmy do Grodziska Mazowieckiego. Z parkingów przy dworcu utworzono zatoczki autobusowe. Tłoku nie widać. W pociągu wyruszającym (po linii dalekobieżnej) o godz. 7.36 bezpośrednio w stronę stolicy nie było widać nadmiernej liczby pasażerów.

A Waszym zdaniem komunikacja zastępcza daje radę?


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 54

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Wronq

LLU Sam żeś z chłopa (jak niemal wszyscy), któremu w dodatku słoma z butów wylazła. A więc najgorszy przypadek codziennie oglądający buraka w lustrze. ps. Zastanawiam się tylko jak ty żeś dodał te cyferki że komentarz przeszedł... Pewnie opłaciłeś kogoś skoro tak ci się powodzi.

Wronq

Drodzy mieszkańcy Pruszkowa marudzący i niestety wczynający awantury w autobusach lini ZBA jadących z Wawy bezpośrednio do Brwinowa. Mam prośbę o nieuprzykrzanie codziennych kursów ciągłym napastowaniem kierowcy i naprzykrzaniem sie innym podróżnym. Niestety wśród Was znajdują sie też agresywni wobec kierowcy a wiec zagrażający bezpieczeństwu wszystkich obecnych w autobusie. Zatem vardzo proszę. Jeżeli macie wyczesane na rozkład jazy autobusów ZB to zwyczajnie do nich nie wsiadajcie. Istnieje linia ZP , dedykowana Wam i częściej kursująca, gdzie nie idzie sie pomylić. Serdeczna prośba. Pozdrawiam

LLU

Czytaj "antyLLU" Pana w pruszkowie to ostatni raz widziano przed reformą rolną. Teraz zostały tylko wyzwolone paroby.

grodziszczanin

dzisiaj 07.09.17 w godzinach porannych nie było aż 3 autobusów z Grodziska do Warszawy,a ja dojeżdżam z Grodziska do Pruszkowa [nie tylko ja ale bardzo dużo osób wysiada właśnie w Pruszkowie. Czy nie można by było uruchomić linii tylko Grodzisk - Pruszków tak jak jest Milanówek -Brwinów,!!!! Pozdrawiam

antyLLU

do "LLU" nie gryź ręki co cie karmi i grzecznie do pana z Pruszkowa odpowiadaj "proszę", "dziękuję" i "przeprasza, że tak drogo" bo będziemy kupować u kogoś innego

OBJAZD

Z Pruszkowa do Warszawy samochodem najszybciej dojedziemy obwodnicą Piastowa Grzegorza Grzegrzółki. Jedziemy wzdłuż torów ulicą Bohaterów Warszawy i przedłużeniem w Piastowie ul. Tuwima, przejeżdżamy pod korkiem na wiadukcie i jedziemy prawym pasem prosto w ul. 11 Listopada, by na drugim skrzyżowaniu, po 300 metrach, przy kortach skręcić w prawo w wyremontowaną specjalnie dla Was ul. Popiełuszki, następnie przy posterunku policji skręcamy w lewo w ul. Orzeszkowej, po minięciu kościoła zakręcamy w prawo w ul. Norwida i dojeżdżamy do świateł w Alejach Jerozolimskich, skręcamy w lewo i już jesteśmy w Warszawie. Nie musicie dziękować ale możecie kopiować. Za to lajki mile widziane :-)

LLU

Czytaj "antyLLU" Boli że warszawka się z was śmieje co ? nic mnie tak nie raduje jak wasza panika i zwolnienia z roboty które już z chwilę nastąpią , mnie stać żeby żyć, samo rośnie na polu a w warzywniaku czy na targu i tak ode mnie kupicie więc mi nie zabraknie.

antyLLU

do LLU Po coś tu łapska pocił ? Tratwę buduj bo jeszcze was zaleje.

Gość

Apel,prośbą,ba nawet poważne przypomnienie do Władz Piastowa. Dlaczego na portalu WPr24 nie ukazała się informacja,rozkłady dot komunikacji w kierunku Warszawy ,oraz Grodziska. Panowie jak zwykle reprezentują stanowisko .....jakoś to będzie. Nie debacie o swoich mieszkańców. Nie ma dobrej informacji Macie nas w przyslowiowym nosie../

Toimii Haliiik

Czytałem, że autobusy maja być co 10 minut, buchabuchabuchaaaaaa, ale numer władze wycięły. Zapamiętam przy wyborach, buchachabuhabuchaaaa i tez wybiorę zastępczą władzę.

Gość

Też dzisiaj czekałem na ZG ponad 40 minut (po 8 rano). Ludzie przyswójcie sobie informację że ZTM jedynie ma pod sobą linię ZP, pozostałe linie to autobusy zastępcze od Kolei Mazowieckich. Jak widzę obie linie obsługuje PKS Grodzisk Mazowiecki czyli najgorszy przewoźnik. Na terenie Warszawy te linie, które obsługuje Grodzisk są najbardziej opóźnione i mają najgorszych kierowców i najbardziej wyeksploatowane autobusy. Ta firma wygrywa przetargi jedynie ceną czyli byle jak aby było, kary wliczone w koszta.

Gość

Wczoraj w miarę ok. Ale dzisiaj co najmniej przez 50 min nie przyjechał autobus ZG w piastowie w stronę grodziska (od godziny 8:40 do 9:25) planowo miały być co 15 min. Na informacje nie daje się dodzwonić.

Koz

Odpowiadając na pytanie z tytułu: Nie daje! Historie, że pasażerowie nie odczują niedogodności w związku z remontem to jakaś kpina. 1,5h z Brwinowa do Zachodniej to istna masakra. Pominę fakt że zamknięta została stacja, zabrane biletomaty i nie ma gdzie nawet biletu kupić. Ktoś się orientuje jak wygląda dojazd WKD? Duże tłumy?

Gość

Przejazd na trasie dworzec w Pruszkowie - Łopuszańska dzisiaj trwał 50 minut. Proszę porównać to z rozkładem i przestać bredzić o komunikacji która "daje radę". Jesteśmy we władzy dwóch .ujów - jednego, który zgodził się na przebudowę wąskiego gardła w czasie zamknięcia torów, i drugiego, który układał rozkład autobusów.

Gość

Dzisiaj masakra i taka masakra pozostanie na baaaardzo długo.... gratuluję zrobienia artykułu 1 września kiedy sporo osób bierze urlop bo dzieciaki do szkoły...

LLU

ukrainiec nie dowiózł na czas buraczków do Warszawy, ojojoj, ale strata !

Gościòwa

Zapraszam do zrobienia relacji w dniu dzisiejszym. Wyjazd z Pruszkowa w stronę Warszawy to jakiś dramat...

Gość

"Warto również dodać, że z przyczyn technicznych przystanek Hala Znicz 02 na trasie linii ZP został zawieszony." Panie Redaktorze - nie da się zawiesić czegoś, czego nigdy nie było :/ Trochę nie rozumiem ludzi czepiających się braku biletomatów - przecież bilet możecie kupić w każdym kiosku (są czynne od 5 lub 6 rano) albo przewidzieć sytuację i kupić dzień wcześniej. Nie da się ?

Gość

Zapraszamy pana Dziennikarza za miesiąc, jak ruszą studenci. Poza tym dziś część osób wzięła wolne w związku z rozpoczęciem szkoły i nie było frekwencji.

Poznaniak

Jeden z porannych autobusów jadących z Grodziska do Pruszkowa, pokonał tę trasę w ponad 50 minut. Pociągiem było 15. Nie rozumiem założenia, skoro stacja kolejowa w Grodzisku jest jedna, to po co kilka przystanków autobusowych na linii zastępczej? Kto chociaż trochę posiedział za kółkiem ten wie, że na odcinku Warszawa-Grodzisk, to właśnie Grodzisk jest najtwardszym orzechem do zgryzienia, jeżeli chodzi o jego przejechanie (pomijam remont w Pruszkowie, który się skończy). A tam w zasadzie autobus robi "kółko", żeby udać się w dalszą drogę. Ktoś ma jakieś racjonalne wytłumaczenie???

Gość

autobusy ZP stoją na światłach przy skręcie z Kościuszki w stronę warszawy. zmieńcie światła na uprzywilejowane dla skręcających. dziś o 17 3 autobusy czekały w korku na skręt w wojska polskiego.

Ruszcie głową urzędn

Wymienić te cholerne Scanie na chociażby Jelcze 120M też z PKS grodzisk. Przecież w tym co teraz jeździ to głowa pęka. Panie wszechwiedzący Kurzela niech Pan się wykaże i wystąpi o zamianę taboru. Dla was urzędników bez pojęcia to pewnie niepojęta zmiana na tabor starszy i bez klimatyzacji, ale prawda jest taka, że wygodniejszy cichszy i lepszy.

Szlachta Piastowska

Czy jedzie ten autobus przez Piastów? W końcu Miasto Powierzone Najświętszej jest położone po drodze do Warszawy i tak jak pociąg tak autobus tez powinien sie zatrzymywać.

Gość

od tych głupich Scanii drży mi szyba w pokoju. Do Pruszkowa najgorszy szmelc.

Gość

Jak to nie można kupić biletu w autobusie? Przecież są pasażerowie jednorazowi, którzy wsiadając na przystanku w Pruszkowie przy rondzie muszą gdzieś kupić bilet. Co na to WPR, który pisał, że biletów zabrakło w autobusach? Jak mogło zabraknąć, skoro bilety w autobusach są drukowane? Chyba papieru zabrakło. Straszny chaos informacyjny.

plussss

Ja się pytam, gdzie te przegubowce, o których czytam w jednym z komentarzy? Nie zauważyłem, a przydałyby się.

pasażer

Jechałem rano 7.39 z Os.Staszica linią ZP do Dw.Zachodniego. Nadspodziewanie był luzik.Eldorado się pewnie skończy kiedy zaczną się opady śniegu.Szkoda tylko że linię obsługują Zoombie -Scanie z Grodziska.

Gość

Chyba jakieś kpiny. O godzinie, o której szanowny redaktorzyna "wsiadł" do autobusu, to sporo ludzi musi już być w pracy. Popytajcie ludzi, jak się dzisiaj jechało z Grodziska do Warszawy w okolicach godziny 6:00, które autobusy WCALE NIE PRZYJECHAŁY i co zrobił dyspozytor, bo żyjecie w innym świecie. Autobusów jest DWA RAZY ZA MAŁO i za rzadko jeżdżą. W zimie połowa nie wyjedzie przez mrozy i awarie i nastąpi dodatkowy armageddon. Ponadto rozkład KM miał być skorelowany z autobusami i na odwrót. Wróciłam z Pruszkowa i na pociąg w Grodzisku w stronę Skierniewic musiałam czekać PÓŁTOREJ GODZINY. A wy dalej piszcie, że komunikacja daje radę. Jesteście niepoważni.

g

ludzie zawsze znajdą powód, żeby narzekać. dzisiaj było nienajgorzej, bez korków do zachodniego dojeżdża się naprawdę szybko i sprawnie na niektóre kursy linii ZP ztm wyslal autobusy przegubowe, także tłok sie rozladuje czasem na jeden kurs przypadają dwa autobusy

mk79

"Chwilę po godz. 7.00 ruszyłam z Grodziska. Nawet usiadłam" HAHAHA Może yście spytali kogoś ze środka trasy?! To po pierwsze. Po drugie, poczekajcie aż młodzież będzie jeździć z plecakami (dziś rozpoczęcie roku, więc jechali"na pusto") i na powrót studentów...

Gość

WPR pisze głupoty, autobusy przepchane, 717 to jakaś porażka, dali znowu te graty z grodziska co mamy na fotce, owszem jest to autobus 12 metrowy ale to za małe autobusy są, powinny być przegubowe. Dodatkowe te autobusy to porażka, czuć ich topornosć, przy większej ilości osób idzie się udusić, czy ktoś tu w ogóle myśli, już nie wspomnę o tym że tylko w co 10 działa klima :D wczoraj kierowcy w ogóle tras nie znali, jak można takich w ogóle puścić ehh, brak słów, do tego brak autobusu ZTM z pruszkowa do piastowa woła o pomste, linia ZG jeździ strasznie rzadko, o 5 było 6 pociągów a autobusy dali 2 na godzinę heh

gostek

ZP jest po to, by jak najszybciej dotrzeć do Zachodniej. Dodatkowe przystanki w Ursusie są dla linii ZG, która w Pruszkowie zatrzymuje się jak najbardziej.

Gość

ZG do Grodziska ledwo co się ludzie pomieścili w ciągu 40 minut czekania na przystanku przyjechał tylko 1 autobus kierowca Ukrainiec nie zna języka nie potrafi odpowiedzieć na pytanie gdzie ma przystanek no i brak możliwości kupienia biletu w autobusie to po prostu żart żeby trzeba było z Osiedla Staszica specjalnie do PKP iść aby kupić bilet na autobus Zgłoście to komu trzeba bo tak nie może być to po co są przystanki pośrednie skoro bilet tylko na stacji PKP można kupić .

Gość

Coś mi się wierzyć nie chce w to co piszecie że jest och i ach i wszystko pięknie dziala. Ta bańka mydlana rośnie aż w końcu peknie xd

Gość

Jadący z Grodziska do Warszawy i z powrotem mają przecież pociągi, które nie zatrzymują się na stacjach pośrednich, nie muszą się tłuc autobusami.

Gość

haha artykuł sponsorowany, nie było tak kolorowo, autobusy nie jeździły na czas. czasem był problem żeby wsiąść. widzę mocno wypowiedzi pasażerów przesiane by wybrać jakiś mały odsetek zadowolonych

Gość

MIAŁY BYĆ SKRÓCONE KURSY LINII 177 NA TRASIE P R AL. KRAKOWSKA - URSUS STARODĘBY W ROZKŁADZIE JAZDY ICH NIE MA .

Gość

Brak przystanku Żywiecka dla linii ZP to jest brak dojazdu z Pruszkowa do Ursusa i P -R Al Krakowska liną 177

Gość

W WKD luźno (kurs. 7:27 z Komorowa)

Gość

Bilety są trochę problematyczne. Można je kupić tylko na stacji w Brwinowie a do tej mam 4 km. Jechałam na gapę i był ścisk staszliwie dużo ludzi.

Gość

Swoją drogą nawet po remoncie mógłby zostać taki pociąg bezpośredni z Grodziska do Zachodniej

gostek

Ponadto pan kierowca zatrzymał się na 2 przystankach w Wawie, których nie ma w rozkładzie. Ale może z czasem będzie lepiej ;)

gostek

ZP planowy odjazd z pętli na os. Staszica o 6.00 - nie przyjechał wcale, skutkiem czego w następnym ścisk konkretny.

Gość

zobaczymy jutro- dzis rozpoczęcie roku szkolnego, duzo osób ma wolne ( wtorki w Pruszkowie zawsze są najgorsze) oraz przy pierwszych opadach sniegu.

Gość

Może mi ktoś wytłumaczyć jakim cudem kierowcy nie znają trasy?? Boje się jeździć z nimi bo to ukraińcy, pewnie bez polskiego prawa jazdy jeszcze...

Gość

Dramatu nie ma! Tak trzymać :-) W Piastowie przystanki przy rondzie i na ul. Orzeszkowej

z Grodziska

Pierwszy tydzień szkoły więc spokojniej chociaż tloczno. Podobno na autostradzie większy ruch czyli prywatne samochody wyjechały bo to najlepsza komunikacja zastępcza niestety. Na dłuższy czas będzie ciężko to wytrzymać.

Gość002

a w Piastowie gdzie zatrzymuje się autobus? czy ktoś wie?

Gość02

Dramatu nie ma, tak trzymać!

Daro

Pociągi zwykłe też jeżdżą tylko po torach pośpiesznych z pominięciem stacji od grodzisk do zachodniej

clematis,

dzisiaj pierwszy dzień szkoły, rodzice poszli z dziećmi, a ponadto część znajomych na wszelki wypadek na dziś i jutro wzięła urlopy. Zróbcie sondę w środę lub w czwartek i zobaczycie co się będzie działo.

Gość

Dziwne jest to że jeździć mają tylko pociągi dekobieżne a na przejeździe korek po zalewskiego. Stoję już 15 minut

Gość

Na razie spoko jest. Dojechałem na czas :-)

Pasażer WKD

Dzień dobry!