29° Sobota
18 Sierpnia

Nie

Seweryn Dębiński

Komunikacja zastępcza zostanie utrzymana dla Pruszkowa

We wrześniu pociągi będą zatrzymywały się na każdym dworcu modernizowanej linii 447, tylko nie w Pruszkowie. Najważniejszą kwestią jest zastępcza komunikacja. Dowiedzieliśmy się, że zostanie utrzymana m.in. linia ZP.

Pociągi zatrzymają się na wszystkich przystankach z wyjątkiem Pruszkowa, gdzie prowadzone będą jeszcze prace na peronie. Ta wiadomość zelektryzowała mieszkańców. Choć nie wszystkich, ponieważ pojawiały się głosy zachwalające funkcjonującą komunikację zastępczą. Część osób uważa, że przystanki są rozlokowane w lepszych miejscach niż te wzdłuż linii kolejowej, pasażerowie twierdzą też, że szybciej docierają z punktu A do B. Ale te dwa tematy łączą się, bowiem wznowienie ruchu pociągów będzie oznaczać wyłączenie zastępczej komunikacji autobusowej. Co to oznaczałoby dla Pruszkowa, nie trzeba tłumaczyć...

 

Czy 24 września, gdy ruch pociągów zostanie wznowiony, uda się zapobiec patowej sytuacji, że Pruszków nie będzie miał ani pociągów, ani komunikacji zastępczej? – Jesteśmy po spotkaniu ze spółką PKP PLK oraz ZTM w tej sprawie. Mieszkańcy nie muszą mieć żadnych obaw, ponieważ komunikacja zastępcza, która dotychczas funkcjonuje, czyli linia ZP, będzie jeździć dalej do Warszawy – mówi Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa. – Natomiast trwają jeszcze rozmowy w jaki sposób najłatwiej będzie usprawnić komunikację w stronę Grodziska – dodaje.

 

Czy urząd posiada informacje kiedy ruch pociągów zostanie wznowiony dla Pruszkowa? – Wykonawca jest podobno w bardzo zaawansowanym stopniu jeśli chodzi o budowę peronu i czekamy na potwierdzenie dokładnego terminu ze strony PKP – zaznacza Landowski.

 

O to samo spytaliśmy PKP PLK. – Planujemy przywrócić ruch pociągów w Pruszkowie w październiku – mówi krótko Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 48

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

GośćCzarek

Pruszków jak zwykle na samym końcu. Linia "ZP" zostaje a co z tymi co korzystają z linii "ZG" w stronę Grodziska? Z buta mają gonić...?

Gość WU

Kto i ile płaci za korzystanie z Warszawy ? tylko konkretne odpowiedzi. Potraficie tylko zaśmiecać i żyć na cudzy koszt.

Gość WU

Wypowiada się chyba tylko banda śmiesznych okupantów Stolicy którzy żeby Ją najechać zrobią wszystko. Jesteście w Stolicy pośmiewiskiem okradającym miasto i nie płacącym za nic !!!

Gość

Ktoś kto pisze że ZW w jeżdżą trzy osoby powinien wrócić do przedszkola. Jeżdżę tym autobusem codziennie, przy Studziennej nie ma miejsc siedzących. Linia powinna pozostać w takiej formie jak dotychczas, tzn. jeździć do Warszawy na czas zamknięcia stacji. Winnych opóźnień obciązyć kosztami . Nasi Włodarze nie mają pojęcia jak wygląda podróż do Warszawy. Ze Żbikowa i Gąsina chcą zrobić getto. Kładka na drugą stronę zamknięta bo zagraża, niech Pan prezydent zamknie przejście pod torami bo tam też nie lepiej i wiecznie kałuże. Sukcesy naszego wielebnego bę dziemy oglądać zza torów a nasze dzieci niedługo nie będą mogli przedostać się do szkoły.

Gość

Ja uważam że liniia ZW ktora kursuje po północnej stronie Pruszkowa powinna pozostac tak jak jest obecnie do momętu zakączenia prac na stacji a plany są takie zeby mieszkancow Żbikowa dowozic do Piastowa ktoś napisał ze linią ZW jeżdzi tylko trzy osoby radzę tej osobie udać sie do okulisty i zafundować sobie okulary a zresztą w autobusie jest monitoring mozna sprawdzic apo tamtej stronie tak wogóle ZP pozostaje to po tej stronie niech zostanie ZW na chwilę obecną jest dobrze bo czlowiek chociaż nie spóżnia się do pracy i niech tak pozostanie linie zastepcze naprawde sie starają i jest super

Mieszkaniec Żbikowa

Bo Żbików to taka " 13 Dzielnica" ...

Gość

Dziękujemy Panie Prezydencie za Centrum Kultury a raczej sarkofag, w którym nic się nie dzieje!

Gość1

Jeśli przystanek parzniew będzie funkcjonował to nie można dowozic komunikacją miejską pasażerów z Pruszkowa?

Gość

To miasto a raczej wiocha zwana Pruszków to jedna wielka porażka a rządzący tym bajzlem już dawno powinni otrzymać czerwoną kartkę. Niczym, co potrzebne mieszkańcom, się nie interesują. Od samego początku było wiadomo, że terminy nie będą dotrzymane i dobry gospodarz sprawdzałby stan realizacji i reklamował wcześniej. W Pruszkowie od początku nic się nie działo i nic się nie dzieje. Od czasu do czasu plącze się parę osób, które nie wiedzą co mają robić. Przy takich opóźnieniach prace powinny trwać non stop a tu cicho wszędzie, głucho wszędzie i nic się nie dzieje. Pytanie jakie kary za opóźnienia przewidują podpisane umowy? czy ktoś z rządzących zwrócił na to uwagę??????

Gość10

ja uważam ze autobusy linii zastepczej fajna sprawa nie tęsknię za pociągami mieszkancy Pruszkowa cieszą się ze zostaje ZP poniewaz kazdy na czas dojedzie do pracy pociągi ciagle opóżnione czy to lato czy zima My z Pruszkowa północnego chcemy zeby pozostala linia ZW do Warszawy z tego żbikowa nie ma nawet jak sie wydostac masakra o Żbikow nikt nie dba

Gość9

Pruszkow północny my chcemy ZW do Warszawy pociągi aut które ciagle są opożnione

Gość

Kolej aut. Daleko i zbyt rzadko

brwinowianin

pruszkowianie, nie musicie się martwić, widocznie waszej stacji inwestor chce poświęcić nieco więcej czasu, a nie ja w Brwinowie, gdzie stara poczekalnia zostanie tylko odmalowana, nawet nie zdemontowano starych płytek elewacyjnych, mam wrażenie że zostaną jedynie pomalowane - i to cała modernizacja poczekalni - MASAKRA !!!

jz

Powinna zostać tylko i wyłącznie linia Piastów-Pruszków-pazniew a reszta aut bo kolej będzie jeździć. No dobra i zp bezpośrednio dw zach-znicz. A zw rondo Piastów pkp Pruszków od elektrowni

Dr. Huckenbush

Dokładnie to samomiałem napisać,

Dario

Komunikacja zastepcza to porazka! Jezdzi po dziurach! I mialaby jezdzic dla 3 osob? To chore. Laczmy Pruszkow tylko z Warszawa!

małga

Przydałoby się utrzymać "komunikację zastępczą" choćby po to, żeby można było dostać się na przykład z Brwinowa do miejsc wzdłuż DK 719 na obrzeżach Ursusa, Piastowa czy Włoch. Przypomnę, że przed komunikacją zastępczą, znakomitą zresztą, kursowały autobusy PKS Grodzisk, które były bardzo wygodne i zniknęły po rozpoczęciu remontu linii kolejowej.

Gość

Rowerem do piastowa i dalej jazda

Gość

Pruszkow ma teraz ZP, ZB, ZG, ZW. Pytam co się zmieni od września, że mamy mieć tylko jedną linię? Przecież część osób jeździ ZB i ZW. Jeśli oni przeniosą się do ZP, to nie mam pytań. O ZG to już nawet nie wspominam... Oby do wiosny :-)

Gość

do mirosława masz racje, Brawo dla Władzy Miasta Pruszkowa, dzięki niej mogłem też postawić dziś klocka rano

Gość

Wam te autobusy to w głowach zawróciły. POliczcie to zobaczycie ze Was nie stać. Wystarczy że najeżdżacie Stolicę codziennie pociągami to jeszcze autobusy Wam się marzą. Mieszkasz we wsi, pracuj we wsi, a jak nie to płać za korzystanie z Wawy.

Martinez do Gość99

Dokładnie tak. 3 linie mojego projektu sprzed blisko 10 lat - tj. 751(ZP), 851(wydłużona ZW) i 852( skorygowana L23) są w stanie zapewnić nie tylko komunikację z sąsiednimi miejscowościami, ale również obecną komunikację miejską złożoną dziś ze zbyt dużej liczby pokręconych i nieczytelnych marszrutek, kursujących z częstotliwością PKSu w Bieszczadach. Brak reakcji ze strony miasta dowodzi więc akceptacji dla obecnego stanu, umożliwiającego ogłaszanie przetargów na nowe wiaty, nowe słupki, elektrobusy i inne bzdury. Czy chodzi o to żeby utrzymac to status quo? Bo przecież kto wydaje publiczne pieniądze na tzw. "inwestycje", ten w razie wylecenia z polityki może zawsze liczyć na wdzięczność wykonawców i dostawców za udany transfer finansowy.

Gość345

"a ciegi na forach dostają samorządowcy sprytny trik przedwyborczy." nie trik, tylko oni odpowiadają za ustalenia i rozmowy z prywatnymi/państwowymi spółkami na terenie tego miasta.

Głos

Ludzie mają dość,nie są głupi a nawet głupi zauważy że przez prawie 25lat (ćwierć wieku!) inne miasta potrafiły się rozwinąć a ich Pruszków stoi w miejscu! Totalna niekompetencja,nie potrafią się dogadać z NIKIM (czy to kładka nad torami czy lewoskręty przez brak ktorych giną ludzie!) i wciąż tłumaczenia...to nie nasza wina to ich,co ja mogje przecież nie da się! Ludzie do głosowania i popędzić w cholerę to dziadostwo! Oni już czują co ich czeka i wybudowali sobie Centrum kurzeli i starzyńskiego na przeczekanie na posadkach do emeryturek...

Gość

A czy 24 września ruszy SKM? Wszyscy o nie zapomnieli

Gość

Prezydentowi Pruszkowa nie zależy na komunikacji oni martwią się o własne stołki.Roboty budowlane powinny być wykonywane non stop na okrągło,przecież pogoda sprzyja nie ma mrozu to znowu powiedzą że za gorąco,ale widno jest do 22.00 .Jak budowali aleje jerozolimskie pomiędzy Rakowem a Włochami pracowali non stop bez względu na pogodę .W Grodzisku prezydent jakoś potrafi a tu ma się ludzi w dupie

Gość

dlaczego mnie to nie dziwi?!

Gość

Ciekawe remont robi państwowa spółka a ciegi na forach dostają samorządowcy sprytny trik przedwyborczy.

lennox

Panie Landowski, komunikacja, która dotychczas funkcjonuje to nie tylko ZP, TAKŻE ZW. Powiedz Pan jasno, czy będzie zlikwidowana. Znowu owijanie w bawełnę. Po północnej stronie torów też jest miasto Pruszków ! Dlaczego Redakcja rozmawiając z "włodarzem" nie dopytuje, w interesie mieszkańców, tylko zadowala się tym, co usłyszy ? Przy okazji - kiedy zostało zrobione zdjęcie naszego peronu ?

jz

A taboru z zg zostanie bo krótszy czas jazdy

jz

Jezeli komunikację będzie zapewnial ztm to zostaną scenie z grodzi. W sumie to i mogl by być europa expres bo jesli zlikwidują zb zb zm zba a zg zostanie np Piastów rondo pazniew to śmiało wystarczyło by lub zp bezpośrednio do Piastowa pod stację dalej pod Pruszków do pazniewa i gitarka częstotliwość co 10 minut i malinowo

Gość

Jedyne co potrafi ta władza , to sprzedać deweloperom każdy skrawek ziemi , bo na tym się zarabia , a drogi albo komunikacja to problem zamiast zysku więc nie warto się tym zajmować

Gość

A przepraszam jak dzieci jeżdżą z Piastów do Pruszkowa do szkoły to przepraszam czym tam dojadą?

brawo ty

komentarz klakiera mirosława z 2018.08.03 21:09 pokazuje jak z każdej klęski można zrobić zwycięstwo, np.coś się wali, a niech tam, ale to zbudował magistrat no to brawo i gratulacje dla mgr

Gość

Starzyńskiemu spółce dziękujemy za brak lini 7xx ztm do Warszawy.

Gość

ZP to zadna łaska, zastępuje skm. Muszą zostać też inne linie,p przecież km też nie bedziemy mieli...

Gość

Zmieńcie tabor na ZP.

Gość

Linia ZP ma wady, ale jest bardzo dobra dla mieszkańców oś. Staszica i B. Prusa. Można tą linią szybko dostać się do Warszawy w ramach biletu 2 strefy. Warto by było utrzymać ją na stałe np. pod postacią jakiejś 700 - setki. W kontekście zbliżających się wyborów samorządowych może warto by było zadziałać coś w tej sprawie...

Głos

zaorajcie to miasto i jego włodarzy ,a urośnie coś lepszego.zobaczycie!

puzon

Miejmy nadzieję, że i ZW pozostanie. Poza tym konieczne będzie zapewnienie komunikacji do Grodziska, coś w stylu ZG. A z tym peronem, że niby zaawansowane, to niech lepiej prezydent jeden z drugim niech się tam przejdą.

Gość

Oczywiście , że mieszkańcy nie muszą mieć obaw , obawiać powinni się "włodarze" tej wsi zwanej Pruszków , dla nich jedyną komunikacją (w przypadku braku zagwarantowania linii zastępczej) była by tradycyjna taczka , która i tak im się należy za całokształt

Zgredzio

"We wrześniu pociągi będą zatrzymywały się na każdym dworcu modernizowanej linii 447, tylko nie w Pruszkowie" i to jest właśnie takie zdanie podsumowujące życie w tym mieście.

jz

To zg też musi zostać na odcinku Piastów-pozniew

Gość99

Pruszkowski magistrat powinien dopłacać do tej komunikacji nawet wtedy gdy zostanie przywrócony planowy ruch pociągów dla Pruszkowa. Wystarczyłby kilka autobusów na godzinę by zapewnić jak się okazuję bezawaryjną i skuteczną alternatywę dla kolei. W tym momencie ładowana jest kasa w atrapę komunikacji miejskiej zwaną potocznie ukraińską marszrutą, jaką raczą nas nasi znamienici magistrzy z Kraszewskiego. Czy nikt z decydentów nie widzi jak te małe autobusiki smrodzą? Przecież to coś nie spełnia żadnych norm euro które obowiązują w naszym kraju, ostatnio taki jechał Al. WP, chmura dymu była za nim niesamowita, smród gryzł w oczy jakby ktoś palił na ulicy opony. I to nie był incydentalny przypadek. Także stała linia z Warszawą, kosztem pruszkowskiej prowizorki.

Gość

remont dworca w terminie? NIEDASIE

niedasie

Ale przecież... NIEDASIE!!!

Mirosław

Brawo dla Władzy Miasta Pruszkowa. MIROSŁAW PRAWDZIWY Rodowity Pruszkowiak.

Gość

A co z dojazdem do Piastowa, Ursusa, Włoch? Przecież ZP tam nie dojeżdża.