27° Środa
19 Września


Archiwum

Koniec kłopotów z wodą? Nowa magistrala dla Pruszkowa i Piastowa

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji podpisało umowę na budowę nowej magistrali zasilającej w wodę Pruszków i Piastów. Inwestycja pochłonie 34 mln zł i będzie gotowa najpóźniej w 2020 r.

Kłopoty z dostawami wody to dla mieszkańców Pruszkowa i Piastowa niemal chleb powszedni. Częste awarie, czy prace modernizacyjne wymagające wyłączenia istniejącej magistrali – to wszystko znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Sytuacja ma się poprawić po rozbudowie systemu wodociągów i właśnie wykonano ważny krok w tym kierunku.

Stołeczne MPWiK w miniony piątek podpisało umowę z wykonawcą, który zajmie się zaprojektowaniem i wybudowaniem 11-kilometrowej magistrali wodociągowej na terenie Pruszkowa i Piastowa. – Działania te są realizowane w celu zapewnienia ciągłości dostaw wody w tej części aglomeracji. Rozbudowa istniejącej sieci wodociągowej umożliwi także utrzymanie wymaganego ciśnienia w dotychczas eksploatowanych magistralach, co z kolei wpłynie na poprawę niezawodności pracy sieci. Inwestycja jest realizowana w porozumieniu z władzami Pruszkowa, Piastowa oraz Powiatu Pruszkowskiego – informują wodociągowcy.

Inwestycja zakłada pojawienie się dwóch nowych sieci wodociągowych. Pierwsza o długości 8 km położona zostanie wzdłuż ulic: Przejazdowej, Żbikowskiej, Jana Długosza, Poznańskiej i 3 Maja w Pruszkowie oraz Ogińskiego w Piastowie. Druga, o długości ponad 3 km, będzie przebiegać wzdłuż ulic: Mostowej, Długiej, Warsztatowej, nowoprojektowanej Broniewskiego i Skrajnej w Pruszkowie oraz Barcewicza i M. Dąbrowskiej w Piastowie.

Jeszcze w tym roku gotowy ma być dokładny projekt, a po jego przygotowaniu ruszą prace w terenie. Jak zapewnia MPWiK, całość będzie gotowa najpóźniej w 2020 r. Po zakończeniu robót wykonawca ma także przywrócić do poprzedniego stanu chodniki, tereny zielone czy jezdnie, które z konieczności zostaną rozkopane.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 22

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

A Prezydent Pruszkowa twierdzi, że to nie potrzebne i nie będzie :-) Tak na pytania odpowiada człowiek chyba nawet mieszkający w Pruszkowie :-) I dlatego w Pruszkowie jest jak jest a np Grodzisk Mazowiecki tak pod każdym względem idzie do przodu. Jedna z głównych ulic Pruszkowa (tak mi się wydaje) czyli ul. Prusa wszędzie brudno tak jakby od tygodni nie sprzątane było. Do czego są władze Pruszkowa gdzie firmy sprzątające? Za co płacę tutaj podatki? Są firmy sprzątające jakieś? Może zlikwidować cały urząd ludzi od brania pieniędzy? Może warto przeanalizować wydatki vs przychód tego miasta? O zimie nie wspomnę bo wstyd jeszcze większy mieszkać w Pruszkowie. Na wsi lepiej odśnieżane są drogi czy chodniki. Zaraz a może to Pruszków to wieś? :-)

dajan55

Fajnie - niektóre z tych ulic właśnie zostały wyremontowane - jak zwykle po polsku - jeden buduje - drugi rujnuje !!!

Niby na nic nie ma pieniędzy w tym mieście, ale na hałaśliwe imprezy dla gawiedzi, których mieszkańcy nie mogą już znieść, to pieniądze są.

Mieszkanka

Po co te obiecanki? Potem i tak robią swoje. Miasto sprzedało następny teren pod zabudowę bloków. Osiedle Staszica miedzy Dobrą a Piwna. Jeszcze niedawno plac zabaw z fajna górką, dzieciaki korzystały i latem i zimą. Teraz miedzy starymi blokami stanie następny moloch deweloperski. Uliczki dotąd rzadko jezdzone miedzy blokami zamienią się w strefę dużego ruchu. Chore, ostatnie zielone tereny nam zabierają miedzy blokami. Dziwie się miastu, ten teren naprawdę można było inaczej zagospodarować!!!!

Janek Wiśniewski

Czyli znaczy to, że te ulice będą rozkopane (a niektóre z nich mają nową nawierzchnię) na dłuuugie miesiące?

Gość

--------Najważniejsze cele inwestycyjne na lata 2014-2018 SPP.-------- ----Budowa dodatkowych źródeł zaopatrzenia Pruszkowa w wodę ----Budowa żłobka, przedszkola i szkoły podstawowej na terenie Bąków oraz nowego obiektu Szkoły Podstawowej nr 10 i Gimnazjum nr 2 na Gąsinie ----Budowa Centrum Dziedzictwa Kulturowego ----Budowa połączenia komunikacyjnego – tunelu w ciągu ul. Działkowej i ul. Błońskiej oraz przejścia nad torami PKP na wysokości ul. Broniewskiego ----Budowa obwodnicy Pruszkowa tzw. Paszkowianki i poszerzenie Al. Jerozolimskich.

Gość

"Kłopoty z dostawami wody to dla mieszkańców Pruszkowa i Piastowa niemal chleb powszedni." Naprawdę? Ile dni w ciągu roku w Pruszkowie lub w Piastowie nie ma wody z powodu awarii magistrali? 5? 10? 15? Serio to taki chleb powszedni? Litości....

Gość

ciekawe co jeszcze obieca Starzynski przed wyborami, kosmodrom?, aqua park?

Gość

Czy przypadkiem nie obiecał tego Starzyński w tym roku? Tak samo jak tunel na działkowej? Jedna i druga inwestycja nie należy do jego kompetencji i miasto tego nie finansuje. Pomijam fakt, że z 5 obiecanek 2 nie zostały już spełnione. Do tego Budowa Paszkowianki - FIASKO, budowa przejścia dla pieszych na wysokości Broniewskiego - FIASKO, budowa obiektów oświatowych na Gąsinie - dopiero rozpoczęli. Jedyne co im wyszło do budowa CDK za 100 mln, oraz szkoły na Bąkach.....

Gość

Mapka?

wpr'ek

Wybory idą to i PLANY się pojawiają. Po wyborach pojawią się kolizje, komplikacje i ogólnie "nie da się"...

Gość

Jaka jest przewidziana obsówa ? , przecież tu nigdy nikt nie dotrzymał terminu

GośćU

W Piastowie nie ma ulicy Marii Dąbrowskiej.

Gość

A u Państwa też leci z kranu żółtawa woda w Pruszkowie?

Gość

no i znowu cenzura komentarzy .

Darek

A do oblesnego Plonska leci jakas magistrala?

Gość

Obiecanki na wybory cacanki a głupiemu radość

Benek the Roman

Koniec kłopotów z wodą??? Buahahaha, za ile lat, 50 czy 80??? Buahahaha, udał się wam dowcip!!!

Cezar

Czego jeszcze nie będzie na Skrajnej w Pruszkowie? Juz jest pas startowy dla samolotów z Okecia. Będzie obwodnica Piastowa z natężeniem ruchu 5 tys samochodów dziennie. A tu jeszcze magistrala wodociągowa. Ciekawe co jeszcze się mieści na Skrajnej

Gość

Teraz kandydat WC Konrad Laweta zaproponuje wodę za darmo przecież to skandal płacić za wodę

Gość

to kiedy ruszacie z robotami ..?

och

I niby pkt z obietnic wyborczych 2014 spelniony? Z ludzi debili robicie?