27° Środa
19 Września


piastow.pl

Koniec remontu Wojska Polskiego

Zakończyły się prace związane z przebudową al. Wojska Polskiego w Piastowie. Nieco później niż planowano, ale kierowcy mogą już z wyremontowanej drogi korzystać.

Choć remont nie trwał długo, to kierowcy dość mocno odczuli niedogodności związane z wyłączeniem Wojska Polskiego z ruchu. Pokonanie objazdu oznaczało konieczność odstania dłuższego czasu w korkach. Szczególnie mocno dało się to we znaki w ostatnich dniach. Po rozpoczęciu roku szkolnego przybyło aut w porannym szczycie i poruszanie się po mieście stało się jeszcze trudniejsze niż przez ostatnie dwa wakacyjne miesiące.

Ale to już wspomnienie. – Zakończyła się przebudową nawierzchni Al. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Traugutta do ul. Dąbrowskiego. Przywrócona została także dotychczasowa organizacja ruchu pojazdów w tej ulicy. Komunikacja autobusowa wraca na trasę 7 września – informuje Anna Lorens z urzędu miasta w Piastowie.

Na Wojska Polskiego pojawiła się nowa nawierzchnia, krawężniki, zjazdy. W oczy rzucają się świeżo wymalowane znaki poziome. – Wcześniej w Al. Wojska Polskiego wybudowano ścieżkę rowerową i nowy chodnik dla pieszych. Niebawem także rozpoczną się tam prace związane z zagospodarowaniem zieleni przyulicznej – dodaje Lorens.


Ewelina Latosek
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 21

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

MP

Czy ktoś w tej gminie pomyślał i złożył wniosek po środki na budowę, modernizację dróg (dot. dròg powiatowych i gminnych), z tzw. Funduszu Dròg Gminnych i Powiatowych? PRZECIEŻ TERAZ RZÀD OBEVNY PRZEZNACZYŁ NAJWIĘKSZE ŚRODKI, WIĘC? TERAZ SIĘ GMINA NIE WYKRĘCI, ŻE BRAK JEST PIENIĘDZY NA DROGI! WYSTARCZY ZŁOŻYĆ WNIOSEK, WIĘC DO ROBOTY!!!

mieszkaniec al.WP

w wpisie Gościa z dnia 8-09/ godz. 2:51 jest dużo prawdy, bo dobrze jeszcze pamiętam jak ten odcinek Al. Wojska Polskiego był zalewany wodami opadowymi po każdy nawet małym deszczu. Jakby burmistrz Kubicki nie zrobił w tym miejscu odwodnienia z przepompownią to obecnie zrobione nowe nakładki przez Szuplewskiego nie miałyby sensu bo woda by je wciąż zalewała a asfalt by się szybko wykruszył.

Tubylec

Ilość absurdów jakie generuje ścieżka rowerowa na Wojska Polskiego jest nie do opisania. Dlaczego ścieżkę zrobiono po zachodniej stronie ulicy ? To kretyński pomysł , bo teraz jest źle dla pieszych i dla rowerzystów. W dodatku zniszczono dobry chodnik położony niespełna dwa lata temu, podczas gdy po wschodniej stronie drogi jest znacznie więcej miejsca i kiepski chodnik nie remontowany od lat. A co do remontu samej jezdni to nie chcę krakać ale nawierzchnia jest raczej marna i długo nie wytrzyma przy tym natężeniu ruchu !. I jeszcze jedno - broń boże żeby magistrat brał się za zieleń, bo jak pokazuje praktyka piastowskiej władzy najlepiej wychodzi wycinka a starych dorodnych drzew Szuplewski po sobie nie zostawił

piastowiak

Na załączonym zdjęciu od znaku przy latarni do skrzyżowania z Dąbrowskiego rosło z 10 dużych drzew. Teraz ich nie ma za to w zamian mamy 2 wąskie chodniki i ścieżkę rowerową w środku. Co za idiota wymyślił żeby wyciąć tyle drzew i zrobić taki absurd? Jedyne pociesznie, że nie głosowałem na NP i teraz też na pewno nie zagłosuję.

Gość

Wybory Samorządowe zblizaja się .Czy wiemy kto w naszym mieście stanie na Starcie.Musimy wybrać Ludzi Madrych,takich którzy będą dbać o interesy mieszkańców ,będą słuchać i mądrze rządzić. Musimy poznać ich nazwiska i zawodowy dorobek,oraz zwyczajnie po ludzku chociaż trochę poznać.

Gość

Macie racje,ze krytykujecie AlWojska Polsliego. TyM bardziej ,ze tam byl przyzwoity nowy chodnik .Szeroki i waski pasek dla rowerów. To było wystarczajace.

Gośćwera

A kiedy pojawi się ścieżka rowerowa lub chociaż chodnik przy Piłsudskiego w okolicy Piasta? Jedna z głównych ulic wjazdowych do miasta tak zaniedbana. Dzieci ledwo idą w stronę szkół.

Wanda

Remont Sułkowskiego 2020 rok. Trzeba zrobić tę ulicę. Dobra wiadomość ulica ma być jednokierunkowa i zakazem parkowania. Jaki artykuł o Piastowie to tylko Sułkowskiego. A czy ktoś z państwa zwiedził drugą stronę Piastowa ????? Nie a to wielka szkoda. Błoto, dziury zero utwardzenia. jdzie jesień to tylko w kaloszach bo błoto po kostki. Autem to nie ma szans przejechać . A Sułkowskiego zwiedziłam, przejechałam chociaż wolno. Tam gdzie są płyty to jaśnie państwo parkuje bo po co wjeżdżać na posesje.

Gość

Żegnaj Szuplewski. Ty długo byłeś dobry ptysiu.

Gość

Biedny Szuplewski! Z czego od listopada utrzyma żonę i dzieci? Jak obwodnica się nie uda, to i Pan Antoni nie zatrudni.

TOM_w_PASKI

Pokażcie mi miasto w Polsce w którym z bloku wielorodzinnego wychodzi się bezpośrednio na ścieżkę rowerową a dokładniej na pasy namalowane na tej ścieżce Na Wojska Polskiego 13 stan taki ma miejsce Przecież to to samo co by wypuścić bezpośrednio ludzi z klatki na pasy na ulicy Chore pomysły urzędników prędzej czy później doprowadzą do tragedii.

Gospodarz domu

Radni powiatowi z "Naszego Piastowa" Brzeziński i Osiński będą mieli wyremontowany podjazd do domu. Bo na następną kadencje już się nie załapią!

Czas_na_CBA

Szkoda że niema zdjęcia ścieżki rowerowej przyległej do Wojska Polskiego Wszyscy powinni zobaczyć jakie w Piastowie zatwierdza się fuszerki.Zamiast ułatwiać życie ludziom Burmistrz na każdym kroku je utrudnia.To kwestia czasu jak na tym Piastowskim deptaku dojdzie do tragedii. Obecna władza zdaje się zapomniała że pieniądze Unijne są tez pieniędzmi publicznymi a ich wyrzucanie w błoto jest karane

Gość

To się chwali burmistrzowi, że na koniec swej kadencji coś pożytecznego zrobił z czego gro zmotoryzowanych mieszkańców Piastowa może korzystać. Lecz należy przypomnieć, że ta inwestycja nie była by możliwa gdyby w poprzedniej kadencji burmistrz Kubicki nie wykonałby odwodnienia i przepompowni wód opadowych przy skrzyżowaniu ul. Ks. J. Skorupki i Al. Wojska Polskiego.

Gość

Pełny sukces. Szkoda, że w artykule nie wspomniano o tym, że po przebudowie piesi mają do dyspozycji tak wąski pas, że będą poruszać się po nim gęsiego i to slalomem omijając wyrastające znienacka na środku słupy oświetleniowe i przekraczając w poprzek ścieżkę rowerową przy każdorazowej próbie przedostania się na drugą stronę jezdni na skrzyżowaniach. Spacer z wózkiem i drugim dzieckiem przy boku to będzie wyższa akrobatyka. Projektant widocznie zalożył, że na Wojska Polskiego przechadzać się będą tylko szczupli single...

Gość z urzędu

Chodnik szerokości 40 cm. Gratulacje nasz Piastów.

Martinez

Droga dla rowerów wciśnięta w przestrzeń dla pieszych kosztem zwężonego do absurdu chodnika. Z kolei natężenie ruchu nie wymaga utrzymywania dwóch pasów na jezdni, w dodatku wąskich i czyniących jazdę obok dużych pojazdów - niebezpieczną. Zamiast tego co zrobiono, właściwszym działaniem byłoby poszerzenie lewych pasów do 3,5 m kosztem pasa zewnętrznego, przeznaczonego na każdej z jezdni dla ruchu rowerów. Przed skrzyżowaniami pasy powinny zachowywać obecne wymiary, tak aby pas dla rowerów był jednocześnie ogólnym pasem dla prawoskrętu. Chodniki oczywiście pozostałyby tylko chodnikami.

Gość

Dlaczego pomimo remontu zostały tam te obrzydliwe zielone, jak im tam, o, drzewa! Wyciąć wszystkie w 3,14zdu!!!

Pluskwa

Ciekawe kiedy będzie artykuł pt „Koniec remontu całej nawierzchni ul Sulkowskiego”

Gość

Ta ścieżka i slalom dla pieszych to wyrzucone pieniądze. Proszę burmistrza by przeszedł cały odcinek A zderzenie z rowerzysta murowane! Byly ładne chodniki wystarczyło zrobić obok rowerowy pas.

Gość

A kiedy remont Sułkowskiego?