27° Niedziela
19 Sierpnia


powiat.pruszkow.pl

Konkurs rozstrzygnięty, czas na projektowanie

Ruszają przygotowania do zagospodarowania al. Marii Dąbrowskiej w Komorowie. Po rozstrzygnięciu konkursu na koncepcję, przyszła pora na podpisanie umowy i wykonanie projektu.

Al. Marii Dąbrowskiej to jedna z najważniejszych i jednocześnie najpiękniejszych dróg w Komorowie. Nawierzchnia jezdni wymaga remontu, ale musi on zostać przeprowadzony tak by nie zniszczył okolicznej roślinności. Dla mieszkańców zielone otoczenie drogi jest niezwykle ważne. 

Aby przygotować się do modernizacji wspomnianej drogi, władze pruszkowskiego starostwa powiatowego, które jest zarządcą al. Marii Dąbrowskiej ogłosiły konkurs na przygotowanie koncepcji zagospodarowania alei. – Przeprowadzony przez Stowarzyszenie Architektów Polskich jednoetapowy konkurs wyłoni najlepsze pod względem urbanistycznym, architektonicznym, funkcjonalnym i eksploatacyjnym, rozwiązanie na zagospodarowanie al. Marii Dąbrowskiej wraz z towarzyszącymi terenami przestrzeni publicznej w Komorowie, który poznamy na przełomie października i listopada. Wtedy to przyznane zostaną trzy nagrody i dwa wyróżnienia. Niedługo potem odbędzie się wystawa konkursowa i dyskusja publiczna na temat wybranych projektów – mówił w czerwcu ubiegłego roku Maksym Gołoś, starosta pruszkowski. 

Konkurs i wystawę po konkursową mamy już za sobą. Za najlepszą prace uznano projekt przygotowany przez kielecką pracownię Jakub Heciak Architekci. – Doszliśmy do wniosku, że mniej znaczy więcej, choć oczywiście potrzebujemy zabiegów pielęgnacyjnych czy porządkujących, dodania takich elementów programowych jak ogród wspólnotowy czy naturalne place zabaw – przyznają autorzy zwycięskiej koncepcji.

Pruszkowskie starostwo ogłosiło już zamówienie na wykonanie dokumentacji projektowej. Jest to jedynie formalność, bowiem zadanie w trybie zamówienia z wolnej ręki wykonają architekci z kieleckiej pracowni. Do ich zadań będzie należeć stworzenie wielobranżowej koncepcji architektonicznej, stworzenie projektów budowlanego i wykonawczego, specyfikacji technicznej oraz sprawowania nadzoru autorskiego w czasie robót budowlanych.

Dokumentacja przebudowy al. Marii Dąbrowskiej powinna być wykonana w ramach dostępnego pasa drogowego oraz powinna obejmować na odcinku od skrzyżowania z ul. Berylową do ronda na skrzyżowaniu al. Starych Lip, al. Kasztanowej i ul. Sieradzkiej, budowę chodnika i dwukierunkowej ścieżki rowerowej, przebudowę konstrukcji jezdni o szerokość jezdni 6 m, budowę elementów uspokojenia ruchu i kanału deszczowego.


Anna Zwolińska
anna,zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 8

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

no, jak to co p. Nowak po występach wyjazdowych w Nadarzynie wrócił do macierzy organizacyjnej, bo przecież najlepiej ze swoimi..... a co przecież bojownikom "dobrej zmiany" nie dadzą zginąć i dojne koryto stoi otworem......

Gość

Do Daniela - swego czas napisałem do Pani Zalewskiej w tej sprawie (na zdjęciu w czerwonym) - niestety potwierdziła, że chodzi o spowalniacze. idiotyzm totalny.

Daniel

Co to są "elementy uspokojenia ruchu"? Mam nadzieję, że nie wały zwalniające? Przypominam, że to jest trasa przelotowa o bardzo dużym natężeniu ruchu, a nie uliczka osiedlowa.

Gość

Idiotyczny konkurs i koncepcja bez najmniejszych szans na realizację. Nie ma i nie będzie na to środków! To bardzo drogi plan!

Głos

...ja to doskonale rozumiem,są tacy co zarobią i tacy co muszą przy okazji zarobić.Takie kółeczko wzajemnej adoracji i wspólnych interesów...

Gość

Drogi Gościu z 13:55, takie są zasady organizowania konkursów, że na etapie tworzenia warunków konkursu, określa się jakie będą nagrody i wyróżnienia, łącznie z określeniem ich wysokości.

Gość

co tam na zdjęciu robi Nowak przecież wyleciał spadochronem do Nadarzyna .

Głos

...jeszcze bidowy nie zaczęli a już wiedzą że trzeba "dać " dwie nagrody i trzy wyróżnienia :) niezły cyrk proszę państwa