27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


brwinow.pl

Konsultacje potrwają dłużej

Mieszkańcy gminy Brwinów mają więcej czasu na wypowiedzenie się na temat koncepcji modernizacji targowiska. Konsultacje przedłużono do 4 sierpnia.

Szykują się zmiany, jednak mieszkańcy korzystający z miejskiego targowiska mogą spać spokojnie. Pozostanie ono w dotychczasowej lokalizacji, jednak ma prezentować się zupełnie inaczej.  Obecnie pawilony nie mają węzłów sanitarnych, występuje problem z utrzymaniem porządku, konieczna jest również przebudowa alejek. Gmina planuje zmienić wizerunek targowiska. – Nowe, funkcjonalne pawilony mają pozwolić na prowadzenie handlu w odpowiednich warunkach a przejście przez targowisko od Rynku w stronę ul. Armii Krajowej mogłoby poza targowymi sobotami służyć jako wygodny i estetyczny deptak. Kwestie związane z wyborem modelu finansowania targowiska zostały wstępnie omówione na spotkaniu z kupcami – informuje brwinowski magistrat.

Podczas czerwcowego spotkania mieszkańcy zapoznali się z koncepcją modernizacji. Każdy mógł zgłosić swoje uwagi w ramach konsultacji społecznych, a także za internetowej platformy „W dialogu”. Warto dodać, że strona została stworzona w ramach projektu prowadzonego przez Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Pierwotnie konsultacje miały zakończyć się 17 lipca, jednak gmina postanowiła przedłużyć termin. Mieszkańcy swoje uwagi mogą zgłaszać do 4 sierpnia.

Uwagi można zgłaszać pisemnie na adres urzędu gminy, mailowo: brwinow@brwinow.pl bądź za pośrednictwem platformy www.brwinow.wdialogu.edu.pl. Na mieszkańców czeka również ankieta, która dostępna jest tu


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

brwinowianin

szkoda że nikt nie przeprowadza w Brwinowie "konsulatacji społecznych" odnośnie kolejnych śpiących policjantów już niemal na kążdej ulicy w mieście ??? Chyba któryś z radnych ma firmę brukarską ??? Co ciekawe te progi budowane są nawet na ulicach, które od 30 lat nie widziały remontu a ich nawierzchnia jest i tak na tyle dziurawa, że żaden szanujący się kierowca nie jechał szybciej niż 20km/h z obawy o zawieszenie auta :)