27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


Gmina Grodzisk Mazowiecki

Konsultacje w sprawie łącznika ul. Dalekiej z ul. Warszawską

Chodzi o nową drogę, która ma powstać w Grodzisku Mazowieckim i połączyć wyżej wymienione ulice. Sprawa ta wywołała wśród mieszkańców kontrowersje oraz wiele niejasności. Wobec tego grodziski magistrat postanowił zorganizować konsultacje, które odbędą się 25 września. My skontaktowaliśmy się z burmistrzem i spytaliśmy o najważniejsze kwestie dotyczące łącznika.

Nowa droga ma „biec” od Warszawskiej do Nowej i od Nowej do Dalekiej, tym samym połączy dwie ważne ulice w Grodzisku. 19 lipca podpisano umowę z firmą Adam Grzyb Horyzont Usługi Projektowo Inżynierskie  z siedzibą w Brwinowie na „Wykonanie dokumentacji projektowej budowy drogi łączącej ul. Daleką z ul. Warszawską w Grodzisku Mazowieckim z uzyskaniem decyzji  ZRID i nadzorem autorskim”. Na tę chwilę gotowa jest koncepcja przebiegu tego połączenia, dzięki czemu mieszkańcy będą mogli podjąć dyskusję w tej sprawie podczas najbliższych konsultacji. 

Jak to zwykle bywa przy budowaniu nowych ciągów drogowych wśród mieszkańców pojawiły się pewne niejasności... – Jest taki ludzki problem, nikt by nie chciał żeby droga przechodziła niedaleko czy bezpośrednio przy jego działce. A w dodatku są jeszcze tacy, którzy przy takiej okazji dolewają oliwy do ognia i mówią np. o tirach i innych uciążliwościach, które miałyby pojawić się na nowym łączniku. Ja jestem dla ludzi, wszystko co robię to przede wszystkim dla nich, a nie przeciw nim. Dlatego też chcę się spotkać z mieszkańcami rejonu gdzie ma przebiegać nowa droga, żeby im pokazać jak to ma wyglądać, o co w tym wszystkim chodzi itd. Taki jest cel konsultacji. Żeby potem nikt mi nie zarzucił, że zrobiliśmy coś po cichu, czy wbrew woli innym – wyjaśnia Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Z jakich powodów zaplanowano powstanie łącznika ul. Warszawskiej z ul. Daleką? – Obecnie aby dojechać gdziekolwiek mieszkańcy muszą jechać naokoło. Żeby dostać się przykładowo do szpitala muszą kluczyć, jeździć wąskimi uliczkami albo ul. Spokojną przy cmentarzu, z której później bardzo trudno wyjechać. W związku z tym jest to dla niech bardzo niewygodne. Droga była planowana od wielu wielu lat. Powstają na tych terenach oczywiście nowe domy, ale my nie budujemy autostrady, tylko chcemy wybudować skromną drogę, odciążająca ruch w mieście i umożliwiającą łatwe dotarcie do celu. To logiczne rozwiązanie – mówi Benedykciński.

Po nowej drodze mają poruszać się tylko auta osobowe, a wśród znaków pojawi się ten zakazujący wjazdu dla ruchu ciężkiego. Szerokość jezdni wyniesie 6 m, powstaną też chodniki i ścieżki rowerowe. Co ciekawe łącznik między Daleką a Warszawską jest wpisany w najważniejsze dokumenty planistyczne od 1979 r. 

Gmina właśnie kończy budowę innego łącznika, który później tworzyłby spójny ciąg z tym, o którym piszemy. Chodzi o połączenie ul. Dalekiej z ul. Chełmońskiego. Jak usłyszeliśmy od burmistrza budowa powinna zakończyć się za 2-3 tygodnie.

Konsultacje odbędą się 25 września (poniedziałek) o godz. 17 w urzędzie miejskim przy ul. Kościuszki.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 10

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

podkowianin

do "Jacek" oraz innych malkontentów, zawodowych krytykantów-ekspertów od wszystkiego: dzięki temu "Benkowi" z zapadłej dziury rozwinęliście się w jedno z lepiej prosperujących miast naszej okolicy.

Gość

Południowa obwodnica bardzo potrzebna, była planowana od 40 lat, zgroza i przekręt - że do tej pory jej nie ma.

Andrzej Łosin

To nic innego jak kolejny etap cichej obwodnicy południowej Grodziska. Pierwszym jest ul. Okrezna. Ten lacznik pozwoli na doprowadzenie ruchu ze strony Zyrardowa, Kaleczyna az do ulicy Warszawskiej a nia juz do Piaskowej i dalej Okreznej. Brawo dla cwaniaczkow - klakierow z urzedu Benka. Plan "b" na obwodnice poludniowa dobiega konca. Ps: jakim cudem Benek uzyskuje w wyborach 80-procentowe poparcie ja sie pytam. Czy lud grodziska jest az tak ciemny?! A moze uprawnieni do glosowania to tylko starzy mieszkancy, ktorych rodziny, znajomi etc. sa zatrudnieni w gminnych spolkach. Albo trzecia opcja - do tej pory samorzady liczyly sobie samodzielnie glosy w wyborach - w przypadku Grodziska robili to pracownicy urzedu miejskiego, podlegli burmistrzowi!!!!

nono

Teraz i deweloperzy będą mieć słabo. Mega lotnisko w Baranowie, Grodzisk może być w strefie podejścia 10 km od lotniska to kto się tu osiedli?

Jacek

Benek - władza absolutna i dyktator. I tak zrobi co będzie chciał i nie będzie żadnej pinii brał pod uwagę.Radni i tak przyklepią, im też coś skapnie. Robi wszystko pod developerkę - kolesiów i koleżankę.

Gość

Miasto przyszłości - dla deweloperów. Może włodarze wyjaśnią jak rozumieją rozwój zrównoważony ? Kto robi kasę na gruntach i odralnianiu ?

Rela

Szkoda , że nie robią tego łącznika po trasie która byla zarezerwowana na obwodnice południową. Czy te tereny pozwolili zabudowaç? Nie dziwie się ludziom których to dotyczy.Łatwo się mówi jak coś daleko od nas

Gość WGM

ta mała obwodnica grodziska jest bardzo potrzebna i to jak najszybciej. Może choć trochę rozkorkuje centrum.

leon zawodowiec

a kiedy "paszkowianka" ?! Mieszkamy w regionie o dużym zaludnieniu i nie powstają żadne nowe drogi. Mam tu na mysli NOWE DROGI, po nowym śladzie, a nie te - remontowane . Brakuje lokalnych dróg ekspresowych bezkolizyjnych ! Np. Błonie- Brwinów- Nadarzyn - Na przejechanie tego odcinka potrzeba 42 minuty, gdyby była taka droga zapewne wystarczyłoby 7 minut.

Go

"Po nowej drodze mają poruszać się tylko auta osobowe, a wśród znaków pojawi się ten zakazujący wjazdu dla ruchu ciężkiego." - HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA w Pruszkowie też jest taki zakaz np na ulicy Bolesława Prusa a jeżdżą tamtędy kilkunastotonowe TIR-y, betonowozy (też sporo ponad 3,5 tony), koparki, "zwykłe" ciężarówki i ani policja ani straż miejska nawet nie zwraca uwagi na łamanie przepisów...... Znaki znakami a rzeczywistość pokazuje jaka mają wartość.....