°


pruszkow.pl

Kontrapas dla rowerzystów coraz bliżej

Pruszkowski urząd miasta podpisał umowę z firmą, która wytyczy kontrapas dla jednośladów na ulicy Chopina. Pomysł przegłosowany został przez mieszkańców w poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego.

– 22 lutego została podpisana umowa z wykonawcą obejmująca opracowanie projektu zmiany stałej organizacji ruchu, uzyskanie wszelkich niezbędnych opinii oraz zatwierdzenie projektu w Starostwie Powiatowym w Pruszkowie. Do obowiązków wykonawcy należy także wdrożenie w życie projektu poprzez wprowadzenie oznakowania pionowego i poziomego. Termin realizacji to początek czerwca 2017 roku – informuje pruszkowski urząd miasta.

To niejedyna inwestycja realizowana w ramach zeszłorocznego budżetu obywatelskiego, która będzie stanowić ułatwienie dla rowerzystów. – Na wniosek mieszkańców pojawią się stojaki rowerowe w dwóch lokalizacjach: stanowisko dla ośmiu rowerów przy Pałacyku Sokoła oraz stanowisko dla czterech rowerów przy Książnicy Pruszkowskiej na ul. Kraszewskiego. Stojaki mają być gotowe 17 marca – czytamy w komunikacie pruszkowskiego magistratu.


Ewelina Latosek
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 22

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

W Pruszkowie nie ma żadnych dróg rowerowych po za tą wzdłuż herbapola która i tak jest do niczego wszędzie dziury i krawężniki. Ale wszystkim niżej już przeszkadza jaki kolwiek pomysł.

Gość

Chodnik tylko dla pieszych nie dla rowerzystów

Petero

Nie kontrapas tylko zrobić w pruszkowie na istniejących już chodnikach oznakowanie dla rowerów. Ja na ten pas na ulicy nie wyjadę życie chce jeszcze pozyc

Gość

kontra pasy -z dzieckiem nie wyjedziesz ,wolę już po chodniku .Uważam ze powinno to być zrobione dobrze i z głową nie przy ulicy a przy chodniku i nie z kostki a asfalt-u,rowery niech jeżdzą po ściezkach rowerowych a samochody po ulicach.Jak najmniej skrzyzowań kolizyjnych rond i świateł.

Gość

Wg większości rowerzystów przepisy dotyczą tylko kierowców a oni sami mogą wszystko. Czerwone, zielone, co to dla nich za różnica? Oczywiście do czasu, aż jednego czy drugiego coś przejedzie. Chcecie być szanowani na drogach, to zacznijcie od stosowania się do zasad ruchu drogowego.

Gość

niniejszym ogłaszam tor wyścigowy - ul . szopena za otwarty! dodajmy do tego głuchych rowerzystów i nepotyzm tzw. służb porządkowych i tragedie gotowe,czy ma ktoś ważny zginąć pod kołami wariata żeby nastał porządek? zapraszam radarowców - na pusto nie wrócicie ze służby :-)

Gość

Najpierw to trzeba tych wszystkich pseudo kierowców którzy są na nie nauczyć jeździć samochodem. Gumiaki na nogi i nauczcie się chodzić, jak już opanujecie ta umiejetność to dopiero na rower a nie w samochód. Wyżej sracie jak dupę macie a pierwszeństwo na rowerzystach wymuszacie!

Adam

Pewnie kontrapas się przyda, tylko zastanawia mnie, jak odpowiednie służby chcą go tam wcisnąć, bo sama ulica jest na tyle wąska, że czasem autobus ma problem z przeciśnięciem się przy zaparkowanych samochodach. Chyba że zlikwidujemy miejsca parkingowe - to ma pewno zyska przychylność kierowców czterech kółek...

Xiao7

Już wiedzę ten kontrpas na odcinku miedzy Powstańców a Niepodległości na którym będą parkować samochody a rowerzyści będą się wpychać na maski nadjeżdżających samochodów (zresztą już tak robią)

Gość

Płacisz podatki w Pruszkowie? - Wspierasz kredyt na CDK, nieróbstwo i darmowe mieszkania TBS

P.

Dla wszystkich narzekających - gdzie byliście gdy projekty z budżetu obywatelskiego były zgłaszane/ głosowane? Wybrali mieszkańcy. Państwo macie szansę w aktualnej edycji na swoje pomysły, jeśłi takie są.

Gość

W Pruszkowie pan Jasio inwestuje na miarę Misia, konkretne miliony ze sprzedaży gruntów po zakładach w kwiatki na rondach, placyki, parki, malowanie ścieżek rowerowych, 2 stojaki na 12 rowerów, kibel miejski, a 50 tyś ludzi już tu śpi. Do każdej wsi wokół Warszawy jeżdżą autobusy- Karczewa, Radzymina, Nadarzyna tylko tu jakiś Trójkąt Bermudzki. Dobrze, że ta Kolej Wiedeńska akurat przebiega, bo furmankami trzeba byłoby dojeżdżać. Może zrobi dodatkowo ze 4 potrójne stojaki dla rowerów.

Gość

,,Bardzo to bezpieczne" . Zachęcam do kontroli prędkości na ul. Chopina. To co czasami wyprawiaja kierowcy jest straszne oby nie doszło do tragedii.

Gość

i tak nic z tego nie będzie ,,niedasie,,

Gość

I po co pieniądze marnować na to? Hrabiostwo na rowerach i tak wali po chodnikach.

Gość

Jaki prezydent, takie ścieżki rowerowe, czyli żadne :)

rambo

Kasa na marne - program dla Słoików.

Michal

A nie lepiej (tj. bezpieczniej i taniej) byloby wyznaczyc sciezke rowerowa na chodniku biegnacym wzdluz ulicy po stronie parku (na zdjeciu z lewej strony)?

cyjlista

O! Kontrapas! A co na to policja? Bo kilka lat temu stwierdzili... no co stwierdzili? NIEDASIE. A teraz można? A co takiego się zmieniło, że DASIE? Bo następna w kolejce Polna i Komorowska. ..

pio

Brak słów

Gość

A kiedy będzie wypożyczalnia rowerów w Pruszkowie? Najlepiej jakby taki system był kompatybilny z systemami z innych gmin.

Gość

Strata pieniędzy