25° Wtorek
18 Września

Śr

Archiwum

Kontrowersyjny przetarg na kontrole w WKD po raz drugi

Warszawska Kolej Dojazdowa ponownie ogłosiła przetarg na kontrolę biletów w swoich składach. Przypomnijmy, że jednym z wymogów jest wystawienie miesięcznie... 1000 wezwań do zapłaty.

To już druga próba wyłonienia firmy, która na zlecenie „wukadki” ma odpowiadać za kontrole biletów na całym szlaku kolejki. Poprzednie postępowanie unieważniono, bo złożone oferty przekroczyły możliwości finansowe przewoźnika.

Warunki, jakie stawia WKD, nie zmieniły się znacząco. Najwięcej kontrowersji nadal budzi zapis o tym, że kontrolerzy mają miesięcznie wystawiać aż 1000 wezwań do zapłaty. To oznacza, że będą oni zmuszeni robić wszystko, aby wypracować „normę”. Nie ma więc mowy o łagodnym traktowaniu pasażerów, raczej o poszukiwaniu możliwości wlepienia mandatu.

Czego jeszcze oczekuje WKD? Kontrole mają być przeprowadzane minimum 1450 razy w miesiącu i maksymalnie 2500 razy. Każdorazowo kontrola musi być przeprowadzana przez dwuosobową grupę. Określone zostały też godziny: od 6.00 do 22.00 codziennie, między 22.00 a 6.00 przez osiem dni w miesiącu (z naciskiem na noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę). Kontrolerzy będą pracować na dwie zmiany. Od 6.00 do 14.00 i od 14.00 do 22.00.

Do ich obowiązków będzie też należało niesienie pomocy przy wsiadaniu i wysiadaniu starszym i niepełnosprawnym pasażerom kolejki, monitorowanie czy poprawnie działają kasowniki, zgłaszanie policji i przewoźnikowi aktów wandalizmu, ewentualnych przestępstw lub wykroczeń.

Nowa umowa z firmą, która wygra przetarg zacznie obowiązywać 1 sierpnia. Na oferty WKD czeka do 11 lipca.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 12

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Ostatnio widziałam w WKD trzy osoby sprawdzające bilety - białe koszule, panowie w jasnoniebieskich spodniach. Postali, pogadali przez pare stacji, pośmiali się. po czym rzucili się do sprawdzenia biletów, po czym dalej stanęli i gadali. Niestety miałam wrażenie że jeden z panów jest bardzo pod wpływem %

Gwuść

lekarz mierzy emerytowi ciśnienie i pyta dlaczego ma takie wysokie ciśnienie , emeryt na to ze jechał kolejką WKD i kontroler minutę przed godz 9 wystawił mu mandat ( osoby które ukończyły 60 lat. od godz 9 mogą jeździć ze zniżka 50% )

Pasjonat

Proszę jeszcze o jakieś anegdoty z czasów chomika, grubego i lysego bo temat jest wdzięczny i fascynujący! Może jakieś foty tych panów??? Czy wiadomo co się teraz z nimi dzieje???

Dolejlama

A redakcja sprawdziła jaki to promil wszystkich pasażerów te 1000 mandatów miesięcznie?

Gość

Będzie szukanie winy pasażera na siłę. Trzeba będzie pożegnać się z WKD i jeździć samochodem.

Benek the Roman

Teraz była lajtowa firma od kontroli, kontrole miałem raz na 2-3mce, a jeżdżę co dzień... Szkoda!

Historie z Renomą

Nawet Łysy i Gruby nie wyrobiliby takich statów. Z reszta widziałem kiedyś za czasów starych KM-ek jak rosły gościu przytrzymał drzwi między przedziałem a przedsionkiem i Łysy się tylko bezwładnie szarpal... i tyle było z kontroli. Albo na PKP włochy kiedyś Chomik chciał dzwonić po policję bo jakiś gościu z browarem i rozpalonym szlugiem nie miał biletu i dokumentów. Szarpali się tak z 5 minut, pociąg stał. W końcu za którymś razem krzycząc „wy*******aj” gościu się wyrwał i poszedł peronem w znanym sobie kierunku

Gość

Jak obliczyłem na kalkulatorku, to na jeden dzień przypadać ma ok 33,3333333 gapowicza. No to chyba będą biegać po wagonach, a na przystankach rzucać się z kolejki na kolejkę. Jak myślicie ? Dadzą radę ?

Nosacz

Bo tym razem prezes janusz biznesu potrzebuje kasę na najnowsze audi q8 które zbliża się wielkimi krokami

Gość

gdzie sa te kontrowersje?

Gość

robić wszystko żeby wlepić mandat ale żeby usprawnić działanie biletomatów na terenie Warszawy to nie można, na lepsze biletomaty też nie można przetargu ogłosić ? Albo na zwiększenie ich ilości ? Żenada .

Marcin

Ale jakie łagodne traktowanie pasażerów. Ma bilet - nie ma mandatu, nie ma biletu - ma mandat. Problem dla firmy, która wygra przetarg zacznie się wtedy kiedy wszyscy będą kasować bilety...