27° Środa
19 Września


Google Maps

Korek na A2 w kierunku stolicy. Zderzenie trzech aut [AKTUALIZACJA]

Na autostradzie A2 na wysokości Brwinowa doszło do zderzenia trzech samochodów. Tworzą się duże korki...

Informację na ten temat otrzymaliśmy mailem. – Wypadek czterech pojazdów osobowych na A2 na wysokości Brwinowa. Jedna osoba poszkodowana. Są duże utrudnienia! – napisał jeden z czytelników.

O szczegóły zapytaliśmy policję. Okazuje się, że była to kolizja i zderzyły się trzy, a nie cztery pojazdy. – Do zdarzenia doszło o godz. 8.28, na 445 km autostrady A2 w kierunku Warszawy, czyli jeszcze przed bramkami w Brwinowie. Lewym pasem poruszały się trzy pojazdy: jaguar, bmw i toyota. Kierowcy dwóch pierwszych aut rozpoczęli hamowanie, natomiast kierujący toyotą nie zachował ostrożności i uderzył w tył bmw, które z kolei uderzyło w jaguara – mówi nam podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, natomiast samo zdarzenie spowodowało ogromne korki. – Lewy pas w kierunku stolicy jest całkowicie zablokowany. Prawy jest przejezdny. Korek sięga 3-4 km. Utrudnienia potrwają jeszcze około godzinę – informuje podkom. Kańka.

AKTUALIZACJA GODZ. 10.00

Jak poinformowała nas policja autostrada A2 jest już przejezdna. Jednak chwilę potrwa zanim korki się rozładują.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 18

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

brwinowianin

@op - op, masz 50% racji, że w PL jest za dużo znaków, ale absurd polega na tym, że nie ma ich tam gdzie być powinny . Autostrada to droga MIĘDZYNARODOWA ! - I taki litwin czy niemiec musi mieć podaną czytelną informację, jaka obowiązuje prędkość na danym odcinku. Tak jest wszędzie w UE, po której Ty jak widać nie miałeś przyjemności podrózować???

op

brwinowianin. Nie wiem czy masz prawko czy obserwujesz świat jako pasażer. Są znaki, które same w sobie mówią o ograniczeniach. Jak masz znak teren zabudowany to nie naparzasz 90km/h bo nie ma znaku ograniczenia do 50. To chyb proste. Poza tym w Polsce jest zdecydowanie za dużo znaków drogowych. I mówi się już o tym głośno. A ty jeszcze chciałbyś dowalić więcej, żeby czasem ktoś, coś, kiedyś czegoś nie zrobił.

Gość

Do wszystkich którzy psioczą na te nieszczęsne bramki. Debile (bo inaczej was nazwać nie można) skoro te bramki są i jest ograniczenie prędkości to ZWOLNIJCIE a nie zapier.............alajcie 180km/h. @brwinowianin - na całym cywilizowanym świecie kierowcy nie jeżdżą na zderzaku, tylko zachowują odpowiedni odstęp od pojazdu poprzedzającego. Przyjęte jest że odstęp powinien wynosić co najmniej połowę tego co masz na liczniku. Czyli jedziesz 140km/h to odstęp powinien wynosić minimum 70m itd. To przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa a nie po to by kufra nie rozwalić poprzedzającemu.

kogucik

A My, Rowerzyści mamy te "problemy" w, że tak powiem - żo.pach, czyli tam, gdzie znajduje się siodełko. I to na piątej kondygnacji. Trala la la usia siusia...

Wilku

Brwinowianin pisze, ze na wezle Konotopa nie ma ograniczen i dlatego sa wypadki. Tylko dziwnym trafem w Konotopie wypadkow prawie nie ma, a pod Brwinowem gdzie sa bramki i ograniczenie jest do 40 km/h to wypadki sa co tydzien. Ot, taki paradoks...

brwinowianin

@13:45 - Gościu, na zjeździe do Pruszkowa (jadąc w kier.Poznania) nie ma żadnego znaku ograniczenia prędkości do 100. Nie wprowadzaj w błąd. A jeśli nawet jest tam znak - koniec autostrady, a dalej są trzy pasy to ktoś może uznać że zaczyna się droga ekspresowa, czyli 120km/h... - i SPRÓBUJ WEJŚĆ W TEN ZAKRĘT 120 ! Wiedza Gościu znikoma. @ 14:18 - Gościu, jedyne ograniczenia pojawiaja się dopiero przy bramkach w Brwinowie...A przed węzłem Konotopa nie ma ograniczeń, więc można jechać 140km/h bo jadąc od Poznania jest to AUTOSTRADA, a nie droga ekspresowa.

op

brwinowanin. Milczenie jest złotem. A jak już musisz to tak jak zawsze - o kurzu na drogach Brwinowa.

GośćA2

brwinowianin jeździ gościnnie autostradą i na znaki nie patrzy ,zapisali że na autostradzie 140 to tak jeździ .A w Niemczech to jechał autobusem bo ta wiedza jest słaba.

Gość

Panie brwinowianin, proszę patrz na znaki i nie wprowadzaj innych w błąd. Na węźle Konotopa obowiązuje 120 km/h, bo jest to w tym miejscu droga ekspresowa. A na zjeździe na Pruszków (jadąc w stronę Poznania) obowiązuje 100 km/h (znak koniec autostrady).

Gość

Kierujący Toyota nie zachował ostrożności i w bmw

brwinowianin

Wszędzie w cywilizowanym świecie w miejcu krzyżowania się autostrad (węzeł Konotopa) są ograniczenia prędkości do 100km/h ! Nawet w Niemczech, które tak bardzo Polacy uwielbiają brać jako przykład! U nas nie ma żadnych tam ograniczeń, a wiadomo że w takich miejscach często kierowcy, zwłaszcza Ci, którzy jadą np. pierwszy raz temtędy zmieniają pasy ruchu chcąć obrać właściwą drogę, zachowują się nieprzewidywalnie...Dlatego dopuszczona tam prędkość 140km/h jest stanowczo za wysoka ! W tym miejscu były i będą wypadki chyba że postawią ograniczenia i fotoradary !!! GDDKIA to jakieś bezmózgowe chłopstwo chyba, niech pojeżdżą sobie po Europie na szkolenia ?

Gość

Pełno wokół mistrzów kierownicy, co prawo jady za worek kartofli kupili. Siedzą na zderzaku przy dużej prędkości, a potem takie są skutki.

none

Znowu lewy pas. Klasyka gatunku.

Gość

zaczac pobierac oplaty i bedzie bezpieczniej

Gość

To tak. Typowe myślenie pseudofachowców. Lepiej postawić fotoradar niż zlikwidować idiotyczne bramki. Z takim myśleniem nigdy tu nie będzie normalnie.

brwinowianin

chyba nigdzie w Europie nie widziałem żeby przy rozjazdach autostrad (tzw. węzeł) jak to jest u nas nie było ograniczeń prędkości w takich miejscach :) np. Konotopa - mamy rozjazd na Gdańsk i Kraków...i zamiast zrobić tam ograniczenie do 100km/h to jest dopuszczona v - 140km/h :) Gdzie w przypadku wjazdu na wiadukt przy takiej prędkości można z niego wylecieć :)! ... OK, miejscowi wiedzą że trzeba zachowac ostrożność, ale tego nie regulują żadne znaki, a jest to droga tranzytowa międzynarodowa nie zapomnijmy ! TO SAMO JEST przy zjeździe na Pruszków, gdzie są trzy pasy skrętu, i nie ma tam znaku ograniczenia prędkości ! Ktoś kto pierwszy raz tamtędy jedzie będzie sądził, że można zjechać z prędkościa 140km/h, a więc taką jaka obowiązuje na polskich autostradach... To jakieś totalne niedopatrzenie przez GDDKIA !

Gość

I co tu komentować. Dwa fotoradary, jeden ustawiony na 100km/h na kilometr przed bramkami, drugi na 500m przed, ustawiony na 70km/h rozwiązałyby sprawę "miszczów kierownicy" definitywnie. No ale przecież laweciarze muszą zarobić, policja musi mieć pracę itd. I tak od sześciu lat, codziennie, czasami po kilka razy. Dla mnie jest to kryminalne zaniechanie podjęcia działań przez urzędników.

Gość

Ciekawe kiedy zamkną kogoś kto zdecydował o istnieniu tych bramek. Tego w ogóle nie powinno tam być.