27° Środa
19 Września


Czytelnik

Kradną koła z samochodów

Kierowca parkuje samochód. Wraca i łapie się za głowę, bo pojazd stoi na „cegłach”. Kolejni mieszkańcy Pruszkowa padają ofiarami złodziei, którzy kradną koła.

Wychodzi na to, że nawet na chwilę nie można spuścić samochodu z oka. Przykra niespodzianka, bo kierowca nie może nigdzie jechać, a dodatkowo musi liczyć się ze sporym wydatkiem. Otrzymaliśmy informacje, że kradzieże kół miały miejsce w okolicach ul. Lipowej i przy stacji WKD. – Sprawa zgłoszona na policję jednak sam policjant stwierdził, że niewielka jest szansa na znalezienie kół i złapanie złodzieja. Ostrzegam i zwracam uwagę, żeby uważać i spojrzeć przed ruszeniem samochodem! Może spotkać niemiła niespodzianka  – napisała do nas Ola.

Policja potwierdza, że otrzymała zgłoszenia w sprawie kradzeży kół. – Otrzymaliśmy takie zawiadomienia. W Pruszkowie do kradzieży kół doszło m.in. na ul. Lipowej. Mamy także zgłoszenie z Piastowa. W zależności od wartości skradzionych kół mamy do czynienia z przestępstwem, kiedy chodzi o sumę powyżej 500 zł bądź o wykroczenie, jeśli kwota jest niższa – przedstawia podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Sprawy skradzionych kół są o tyle trudne, że to swego rodzaju „szukanie igły w stogu siana”. – Zajmujemy się tymi sprawami. Prowadzimy właściwe działania, zbieramy materiał dowodowy. Idzie zima, kierowcy zmieniają koła, co wykorzystują złodzieje. Warto, aby mieszkańcy, kiedy słyszą jakiekolwiek zamieszanie bądź odgłosy dochodzące z parkingu wzywali policję. Wtedy będziemy mogli podjąć interwencję, aby uniknąć kradzieży – mówi podkom. Kańka.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 40

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

koła giną z samochodów z "zagranicznymi" (spoza Pruszkowa) rejestracjami. Widziałem pod blokiem samochód na cegłach z rejestracją CB.

Agaa

Ja mam apel o tych co kradną. Panowie! (płci żeńskiej trudno by było). Zamiast kraść koła, zabierzcie na złom całe te skorodowane samochody, którymi nikt się nie interesuje a stoją pojedyńczo w zatoczkach na każdej ulicy!. Oddajcie temu miastu przysługę!. Tylko przykładowe lokalizacje- Kościuszki vis a vis Społem, Miri Zimińskiej-Syg. -dawny parking Carrfeur, Armii Krajowej parking vis a vis różowego banku i dalej można by wyliczać. A za ocalałe koła w sprawnych samochodach mieszkańcy będą WAM wdzięczni!

Gość

PIS to jedna wielka ciemnota

Gość

HansDitrih - problem leży w tym,że z 1/3 Policjantów to już pewnie ukraińcy. i nie piszę tego dla żartu...

Gość

Do gość 09:39 I Harry Kriszna Tobie. Amen.

Gość

Pajace jestescie wszyscy! Bog jest miloscia wiec kochajmy i ciemnote i zlodzieji. Kochajmy sie!

Gość

Jestes ciemnota z lewej nawy koscielnej gdzie PiS przykleja gumy do rzucia pod lawkami. skoro ciemnota Cie porusza to sobie wspolczuj. Co nieda sie?

Gość

Do gościa z 13:11 Najpierw wróć do pierwszej klasy szkoły podstawowej, to tam może jeszcze nauczą cię stawiać wielkie litery na początku zdania. Wypowiadasz się w imieniu wszystkich, co świadczy tylko o niedojrzałości emocjonalnej i rzeczywiście ciemnoty. Trochę ci współczuję..

Gość

drodzy Panstwo. mamy to, na co zaslugujemy. jestesmy ciemnota i ciemnota nami rzadzi. niedasie wiec po co pisac. jedno jest pewne, samochod stoi na ceglach no i kolpaki zostawili.

Bogo

Autokorekta-ok

Badum tssss!

"Warto, aby mieszkańcy, kiedy słyszą jakiekolwiek zamieszanie bądź odgłosy dochodzące z parkingu wzywali policję" A to dobre. A zadzwonisz na policję i powiesz, że coś się dzieje podejrzanego to tylko usłyszsyz w słuchawce, że nie ma podstaw do przybycia patrolu bo nie doszło do przestępstwa. :-D

Ktoślepszy

Podobno to syn radnego z PO .poprostu mają to we krwi kraść

Gość

Tak ten syncio pislamskiego radnego jest znanym nurasem na osiedlu. Jeszcze jest drugi podobny jemu w Regułach. Proszki, ziółka a potem cwaniakuje, bo tatuś to ważna figura. Przyjdzie nowa władza, tatuś będzie nikim - nie obroni.

Gość

Przykre za komuny kradli bo nie było dzisiaj bo drogie, ale niestety w miastach gdzie jest monitoring to wstyd nie znaleźć sprawców ?

Gość

Parę miesięcy temu na parkingu przy dworcu pkp złapałem gościa co dłubał przy samochodzie był tak naćpany że nie potrafił się określić co robi ( przy samochodzie mojego kolegi) zanim przyjechała Policja dostał w łeb za próbę ucieczki ! gówniarz jest synem radnego PO !Taką mamy dobrą zmianę!

Autokorekta

Autokorekta już była. Dobrze ze te PO to już dno a ciebie boli .myślę że to Ty byłeś tym co naćpanym typem BOGO ok

Sochaczew

Socha wypad z tego forum !

Gość

Jedna kradzież, a oni juz mówią o pladze

Gość

Ty frajerze o pseudo bogo i autokorekto gdybyś wpadł w moje łapy też bym to zrobił i nie obudził bym się zlany potem bo tu chodzi o mienie na które pracujemy! Zapraszam na sprawę 28.11.17. godzina 11.30 . Sr Pruszków sala 8 !

bogo

gość 16:07 a potem się obudziłeś cały zlany potem i pełnymi gaciami

Autokorekta

Parę miesięcy temu na parkingu przy biedronce złapałem gościa co dłubał przy samochodzie był tak naćpany że nie potrafił się określić co robi ( przy samochodzie mojego kolegi) zanim przyjechała Policja dostał w łeb za próbę ucieczki ! gówniarz jest synem radnego PO !Taką mamy dobrą zmianę!

Gość

Parę miesięcy temu na parkingu przy manchatanie złapałem gościa co dłubał przy samochodzie był tak naćpany że nie potrafił się określić co robi ( przy samochodzie mojego kolegi) zanim przyjechała Policja dostał w łeb za próbę ucieczki ! Niestety gówniarz jest synem radnego PIS a ja teraz czekam na sprawę za pobicie przechodnia ! Taką mamy dobrą zmianę!

Gość

Przypuszczam, że wystarczy objeździć złomowiska. Swoją drogą, to dobrze mieć ubezpieczenie AC. Rok temu pytałem w serwisie ile kosztują alufelgi do mojego samochodu. Bo chciałem założyć opony zimowe (na stalowych nie ma takiego rozmiaru). Okazało się, że jedna alufelga u dilera kosztuje prawie 2500zł. i jest to jedyne źródło na takie alufelgi. Czyli jak złodziej buchnie razem z oponami, koszt wyniesie znacznie powyżej 10 tysięcy. Dodam, że nie jest to samochód za kilkaset tysięcy. Celowo nie podaję marki. Złodziej niech lepiej nie wie.

socha

Pie.......a Pruszkowska patologia , do tych dresiarzy powinno się strzelać , niszczą mienie publiczne , okradają ciężko pracujących ludzi zamiast sami wziąść się do pracy . Uważają się za polaków , patriotów , a sami niszczą swoją ojczyznę

Gość

nie od dziś wiadomo że nie ruszą ukraińców , niedługo i u nas pojawią się dzielnice do których policja nie wejdzie bo ?? się boi , nawet drobne pijaczki są bezkarni w piciu na ulicy . dlatego jestem za prawem do posiadania broni . żaden drobny złodziejaszek nie zaryzykuje paru gram ołowiu dla opony .

Gość

Do ludzi zrzędzących tutaj na monitoring - naprawdę wystarczy użyć głowy zamiast wypisywać głupoty. Nawet jeśli taka kradzież kół została zarejestrowana i nawet jeżeli widać twarze sprawców to jak chcecie znaleźć człowieka po zdjęciu? :D jeśli to lokalny zlodziejaszek to istnieje szansa że policjanci go znają. Ale jeśli to ktoś na gościnnych występach to nie ma szans. Życie to nie CSI. Nie da się wrzucić zdjęcia do komputera i po kilku minutach uzyskać informacji kto to.

Gość

Do HansDitrich - prawda jest taka, że policjanci w czasie 12 godzin służby czasami nie mają czasu zjechać do komendy na siku, bo jest interwencja za interwencją. Oczywiście same ważne sprawy - nieporozumienia między małżonkami, zgłoszenia „podejrzanych” osób czy samochodów, które nigdy się nie potwierdzają, kradzieże sklepowe za kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych itp. Pewnie, że policjantów powinno być więcej, ale to nie jest wina pruszkowskiej policji. Ktoś pozwala na wakaty.

Anonim

Jakies 3 tyg temu na ul Ksiecia Jozefa skradziono 4 sztuki kol z opanami. Traf dziwny przypadek ze darczyncom tez byl fiat panda. Przypadek?

Gość

W Piastowie koło szkoły nr jest taki warsztat wulkanizacyjny. Tuż obok pijackiej meliny gdzie sprzedają kozi ser i pędzony bimber. Warto tam wymieniać oponki mogą idealnie pasować. I nie rzucać się, że identyczne z tymi co zginęły.

Ted

A policja co : policja ma miesiączkę prezesa w Warszawie, pilnuje marszy faszystów, pilnuje kiboli i ma pełne ręce roboty z zabezpieczaniem imprez partyjnych i religijnych.

HansDitrih

prawda jest taka że policjant przychodząc do pracy robi sobie kawę, potem jadą się przejechać po okolicy..i tak wygląda ich dzień pracy.Ewentualnie dostaną zgłoszenie, pojadą na interwencję zrobią dokumentacje i to wszystko.... W takim cyklu działania nigdy nie złapiemy złodziei! Policji powinno być więcej i nie powinna zajmować się tylko łapaniem kierowców za wykroczenia drogowe, czy złe parkowanie! Niech zaczną zatrzymywać samochody na ukraińskich numerach , niech zaczną sprawdzać mieszkania ukraińców, bo to właśnie od kiedy oni tu najechali wzrosła przestępczczość jak nigdy dotąd !!!

Gość

Każda opona ma swój numer seryjny. Warto go spisać by w razie czego przekazać policji. Można pomyśleć o monitoringu na parkingach. Nie musi tego robić spółdzielnia, nie musi robić miasto. Każdy może zamontować sobie prywatną kamerę i mieć obraz z miejsca publicznego. Dzięki temu może być bezpieczniej.

Gość

Niewielka jest szansa że policja ci pomoże licz na siebie tylko nie pobij złodzieja bo będziesz pierwszym głównym oskarżonym

Nocny Patrol

Aha skoro to szukanie igły w stogu siana np to trudno niech już kradną. Kto tam będzie szukał igły....

Gość

Niech policja zacznie patrolować ulice a nie tylko siedzą na d i nic nie robią

Gość

Lipowa przy WKD? Czyżby nasi muzułmańscy nowi obywatele rozkręcali biznes?

Marta

Mam wrażenie, że monitoring niczemu nie służy, kilka lat temu mojemu tacie zostało skradzione auto. Samochód stał obok kościoła na ul. Kraszewskiego, obszar jest objęty monitoringiem. I co? I nic. Nikt się nie wysiłamią żeby cokolwiek sprawdzić. Auto oczywiście się nie odnalazło, a sprawa została umorzona ...

Gość001

Pruszkowska Policja to jakby jej wogole nie było. Nigdzie ich nie widać.

Gość

Monitoring i straż miejska wykazali sie juz na Chopina ja zdewastowali samochody. Do likwidacji a władza do wymiany.

Gość

A co z monitoringiem strazy miejskiej? Na lipowej i przy wkd sa kamery. Spali czy byli na mszy z okazji 11 listopada?