25° Wtorek
18 Września

Śr

Jakub Małkiński

Krótsze autobusy jeżdżą częściej

Dyskusja na temat komunikacji zastępczej w Pruszkowie. Pasażerowie zwracają uwagę, że autobusy miały być dłuższe. Dlaczego zatem są krótkie?

Dwa tygodnie pasażerowie korzystają z komunikacji zastępczej. Linia ZP kursująca na trasie Pruszków-Dworzec Zachodni powinna pokonywać dystans w około 28 minut. Nie zawsze tak jest. Przede wszystkim pasażerowie zgłaszają uwagi, że w godzinach szczytu zmuszeni są stać w korkach, a dodatkowo w autobusach ZP jest tłok. Podnoszona jest również kwestia punktualności linii.

Zdaniem pasażerów problemem jest długość autobusów. Im większy, tym więcej osób zabierze. A w mniejszych panuje ścisk.  – Zamiast 18 m autobusów komunikacji zastępczej pojawił się na autobus marki scania omnibus. W kursie o 6:01 z Kościuszki do Warszawy panował ścisk – napisał do nas Grzegorz.

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie dopuszczał możliwość większych autobusów do obsługi linii ZP. Ale żadna firma zainteresowana realizacją zadania nie zaproponowała pojazdów przegubowych. – W przetargu na obsługę komunikacji zastępczej pojawiło się kryterium premiujące autobusy przegubowe. W postępowaniu nie otrzymaliśmy takich ofert. Założone już na tym etapie częstotliwości kursowania były dopasowane do wielkości pojazdów, czyli autobusy krótsze kursują częściej – tłumaczy Wiktor Paul z Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 22

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Sylwester45

Trudno się dziwić, że Pruszków docenia warszawskich przewoźników, przecież są najlepsi w tym fachu i trudno o porządniejszych ekspertów. Ja zawsze korzystam z usług http://www.autokaryakord.pl/ i muszę powiedzieć, że podobnego komfortu przejazdów nie uświadczyłem jak dotąd nigdzie indziej w całym kraju, a jeździłem już nie raz.

WawaLove

Może jakiś rodowity z pruszkoskiej wsi odpowie jakie ma prawo do korzystania z dobrodziejstw stolicy ? Jesteście zwykłymi najeźdżcami jak hitler i stalin ale mózgi tak wyprane że myślicie że w Warszawie jesteście u siebie. Otóż totalny wiejski błąd myślowy !

Gość

warszawiak: tobie warszawiakowi? tak doskonale zorientowanemu w CDK i kopaczach ze znicza? hahaha, taki z ciebie warszawiak jak z koziej d.. trąbka:) lecz sobie kompleksy na sofie u psychologa a nie zaśmiecaj tego forum.

Warszawiak

Tak naprawdę to bezczelne są te napływowe słoje. Kupują tańsze mieszkania w Pruszkowie, podatki płacą w Pruszkowie albo w Popierdowie Dolnym, a od Warszawy wymagają żeby im zorganizowała dojazd do korporacji. Tylko pracę zabieracie nam, Warszawiakom.

Warszawiak

Dokładnie, WavaLove. Dodam, że inne miasta w Polsce mają swoje spółki komunikacyjne, tylko Pruszków chce wiecznie jeździć na krzywy ryj. Skoro stać na komunikację miejską Tczew czy Ostrołękę, to dlaczego nie stać Pruszkowa?!Niech nie wydają na CDK i na dofinansowanie kopaczy ze Znicza to będzie na autobus. Bezczelni są w tym Pruszkowie.

Gość

i cała ta polska jak obszczany kibel w tlk i WawaLove i Warszawiak i Pan chama (te trzy ostatnie fenomeny to chyba jedna osoba). i dlatego jest jak jest.

WawaLove

Warszawiak, szkoda nerwów niektórzy myślą że im się wszystko za darmo należy. Z prostotą plebsu ciężko wygrać bo nic a nic nie kumają. Musimy ich w stolicy pilnować jak ciapatych i tyle.

Warszawianka z Prusz

do Warszawiaka: zdaje się, że uważa się Pan za lepszego, bo z Warszawy ? a może nie miejsce zamieszkania świadczy o kulturze, a raczej szacunek dla innych, których nie ma Pan za grosz? urodziłam się, wychowałam i studiowałam w Warszawie, teraz mieszkam w Pruszkowie (i dojeżdżam do pracy w Warszawie), ponieważ w dawnych czasach stolica oferowała mi mieszkanie z oczekiwaniem 20 lat; jestem wykształcona, pracuję w poważnej instytucji na wysokim stanowisku, bez skromności powiem że jestem szanowana; być może jestem w czymś gorsza od Pana, ale przecież nie miejscem zamieszkania?!

Artur

Warszawiak wypad z tego forum bo bredzi !

Gość

WARSIAWIAK ZE SLOMA W BUTACH.

Pan chama

Wara od ZTM-u nie stać was na nasze usługi więc macie to za co płacicie. Podatek we wsi autobus do miasta ? I tak za wasz płacz płaci Warszawski podatnik ale wam dalej mało !!!!! Rozumiecie że darmo nie ma nic ?

Warszawiak

Do Y: te autobusy z Woronicza i Kleszczowej są kupione dla Warszawy, za nasze podatki i mają jeździć po stolicy słoju, a nie tłuc się po jakichś okolicznych wioskach. Chyba prosta rozkminka?

Warszawiak

Do gościa z 18 września godz. 13.29: I tak ZTM wydaje więcej niż wynoszą dopłaty waszego Jasia, wiec o co chodzi? Ja np. z punktu widzenia mieszkańca i podatnika Warszawy nie jestem zadowolony, że Warszawa dokłada się do dowożenia pruszkowskich słoi. Chociaż może jest w tym jakaś logika, bo mniej aut wjedzie do stolicy. Ale jak chcecie autobusów przegubowych idźcie do waszego magistra.

Gość

Uważam tak samo światła przy zniczu na alejach jak były wyłączone ruch był płynny nie było w ogóle korków może tu tkwi jakiś problem , myślę że większość to zauważyła

am

Jednego dnia praktycznie nie było korka rano na wyjeździe z Pruszkowa. Nie działały wtedy światła na skrzyżowaniu Boh./Al. i wszystko szło płynnie. Może wystarczyłoby tę nieszczęsną sygnalizację lekko przeprogramować..

Gość

po pierwsze Scania Omnicity a nie Omnibus. Po drugie ZTM to większy cwaniak. Gdyby w przetargu było zapisane, że mają być przeguby to był zwyciężył np. ITS Michalczewski z Radomia. Ale jak wiadomo poszło o kasę. Trzeba jasno powiedzieć, że nikt nie myśli o komforcie jazdy pasażerów.

Gość

Przecież tak zapchany autobus będzie jechał jeszcze dłużej bo się nie rozpędzi,w dodatku będzie tworzyl korki jeszcze większe.Tylko stare ikarusy przegubowe ładnie zasuwały ale już je wycofali do muzeum.

Zapytaj

Po co jezdza?

Gość

U nas nigdy nic "nie da sie"!!!

Sct

Tylko do długiego autobusu wchodzi blisko 2x więcej pasażerów. A to robi ogromną różnicę - albo jest luźno i jedzie się komfortowo, albo jest ścisk i ludzie wtłoczeni jak sardynki.

y

ja wszystko rozumiem, że żadna prywatna firma w naszej okolicy przegubowcow nie posiada, ale skoro linia zastępcza zastępuje również SKM która należy do ZTM-u to dlaczego ZTM nie wyśle swoich autobusów z MZA??? poprzednim razem linie ZS1 obsługiwaly przegubowce z zajezdni kleszczowa i woronicza

Gość

Niedasie