19° Sobota
22 Września


Anna Zwolińska

Kto wygrał pruszkowskie dyktando?

O godz. 11.30 w Pruszkowie rozpoczęło się I dyktando dla dorosłych zatytułowane „Wpadnij na słówko”. Prace zostały sprawdzone, a zatem poznaliśmy zwycięzców...

Schemat tego konkursu był prosty. Napisać tak, by było jak najmniej błędów. Dyktando odbyło się w Szkole Podstawowej nr 2, a jego treść odczytała aktorka Agnieszka Sitek. Na uczestników czekało niełatwe zadanie! Oprócz znakomitej znajomości zasad poprawnej ortografii oraz interpunkcji, nie można było zapomnieć o wyjątkach od tych reguł. 

Ale nie tylko. Bo pamiętać należało o regulaminie. A w nim: nie wolno używać korektora i ołówka, błędy należy przekreślić a poprawny wyraz trzeba napisać nad lub obok skreślenia. Warto było też wziąć ze sobą dwa długopisy. Twardy orzech do zgryzienia, lecz uczestnicy dali radę. 

Zwycięskie były pierwsze trzy osoby, które zrobiły najmniej błędów. – Z dziewięcioma błędami na pierwszym miejscu znalazła się pani Beata Stróżyczak-Kos, na drugim Beata Chilińska – 11 błędów i na trzecim Lila Poncyliusz-Guranowska z 12 błędami – mówi nam Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa. 

Do dyktanda zgłosiło się 85 osób, zaś wzięło w nim udział 65. 

Zabawę wspólnie ze szkołą zorganizował Ośrodek Aktywizacji Seniorów „As”.

 

Oto treść dyktanda:


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 12

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Anna

Bardzo fajne dyktando, poziom podobny do ogolnopolskiego, gratuluje autorce i zwyciezcom oczywiscie :). Zachowanie p. Prezydenta Landowskiego tez bardzo na plus, podchodzil do uczestnikow, smial sie, pisal :). To moje kolejne spotkanie z tym panem i kolejne na plus (nie jestem zadna jego kokezanka z partii ani nikim takim, zwykla pruszkowianka :)

Gość

Kiedyś w Tech. chem. za 3 błędy była "2"... poziom piszących...tragedia

Mw

Ci, co wypowiadają się negatywnie w tym temacie, chyba nie wiedzą, że radna z PiS-u wzięła udział. Chyba miała pozwolenie od WODZA? Opamiętajcie się, bo przecież ktoś zadał sobie trudu, żeby to zorganizować, choćby p. Halina Gniadek z AS. Własny czas poświęcają dla nas, mieszkańców. Dziękujmy za to, a nie tylko krytyka.

Ja

Bardzo trudne dyktando.Nawet trudniejsze od ogólnopolskiego w Katowicach.

Gość

A ten młody smieszny chlopak po co jest na zdjęciu, kiedy wygraly kobiety. Chyba Wspolnota Samorządowa nawet podczas dyktanda się lansuje.

Gość

Kampania wyborcza za pasem. Po co ten Niedasie tam?

Dd

Panie Prezydencie, dzięki za świetny pomysł, a p. Landowskiemu gratuluję odwagi we wzięciu udziału jako zwykły uczestnik. Wspaniale! Cudna zabawa, chociaż zbyt trudna! Do następnego razu!

Gość

Fajnie, że nowe akcje są w Pruszkowie organizowanie. Widać nowe tchnienie w mieście.

Gość

Dyktando wymagające, fajna zabawa.

Gość

Które miejsca od końca tabeli zajęli Jan wraz z Andrzejem? Nie ma informacji nt. temat na stronie UM.

Gość

Lubię Agnieszkę Sitek, a Panu Prezydentowi Landowskiemu składam gratulacje. Rzadko się zdarza by u władzy były osoby solidnie wykształcone.

Gość

"SZKOŁA ÓCZY "