17° Poniedziałek
15 Października

Wt

Śr

Czw

Pią

Sob

grodzisk.pl

Który noworodek otrzyma tym razem wózek?

Wielofunkcyjny wózek dla dziecka, które jako pierwsze urodzi się w nowym roku w Grodzisku Mazowieckim to już tradycja. Ważna informacja dla rodziców: zgłoszenia będą przyjmowanego do 12 stycznia 2018 r.

To już 10. edycja akcji zorganizowanej przez grodziski magistrat. W minionych latach wózki otrzymało pięciu chłopców i cztery dziewczynki. W zeszłym roku jako pierwszy na świat przyszedł Kuba. A jak będzie tym razem? Do kogo trafi noworoczny prezent – do chłopca czy dziewczynki? O tym przekonamy się już w niedalekiej przyszłości.

Jak wziąć udział w akcji? – Rodzice malucha mogą zgłosić fakt przyjścia dziecka na świat osobiście lub telefonicznie w Wydziale Promocji (ul. T. Kościuszki 32A, pokoje nr 4 lub 5, bądź tel. 22 463 46 16 i 22 463 46 17). Nie jest istotne, w którym szpitalu dziecko się urodzi, ważne, by mama była zameldowana w Grodzisku Mazowieckim. Rodzice powinni dostarczyć dokument potwierdzający dzień i godzinę przyjścia na świat dziecka. Wówczas informacja o tym, które z dzieci jest pierwszym nowym mieszkańcem gminy w 2018 roku, zostanie podana do publicznej wiadomości, a ten maluch, który urodzi się najwcześniej w nowym roku, otrzyma wielofunkcyjny wózek – czytamy na stronie Grodziska Mazowieckiego.

Co ważne, zgłaszać może się każdy rodzic, ponieważ przekazanie prezentu nie jest uzależnione od dochodów rodziny. Standardowo wózek zostanie wręczony podczas styczniowej sesji rady miejskiej. Fundowanie wózka dla pierwszego urodzonego w danym roku dziecka to element prorodzinnej polityki Grodziska Mazowieckiego od 2009 roku. Jej podstawą jest wprowadzona kilka lat temu Karta Dużych Rodzin, uprawniająca rodziny wielodzietne do szeregu zniżek.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 7

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Skowronek a skrzeczy jak sroka. Rodzice, tak jak i młodzi, płacą podatki, z podatków władza kupuje te wózki, władza ze swoich nie kupuje. Oj jak czytam, to widzę obrońce "czerwonego" układu.

Gość

Dlaczego tak późno informujecie? Pozbawiacie większości szansy na udziałw konkursie. Za robote trzeba było brać się w marcu ;-)

Gość zakupy wyborcze

Dlaczego ci od ogródków, zamiast kasy, nie mają obniżki podatków - ponieważ nie przybyliby tłumnie na sesję rady po kasę. Kto wtedy pozowałby do zdjęć ? Oj, mocno obniżyłby się elektorat wyborczy za pieniądze podatników.

Skowronek

Dajo darmo i niedobrze. Proponuję odgórnie przekazać wózki dla najbiedniejszych, wtedy będą potrzebne i przyniosą pomoc. A kto ma nadmiar pieniędzy ten marudzi że nie ten kolor, rozmiar itd.

Gość

Wieś śpiewa i tańczy..............

Gość PRL ?

Dlaczego wózek, a nie pieniądze ? Posiadacze ogródków co roku otrzymują pieniądze w kopertach, zamiast narzędzi ogrodniczych. W czym oni są lepsi od młodych rodziców ? Dzięki takiemu propagandowemu podejściu za pieniądze podatników, młodzi rodzice mogą mieć czasami dwa wózki, a co będzie gdy będą czworaczki ? A co będzie gdy im się kolor nie spodoba ? A może zdjęcie z przymusowym modelem i kolorem wózka, to element reklamy przewodniczącej i Burmistrza ? Dlaczego radni nic nie robią z tym "fantem" A może władza uważa, że wie lepiej, lub młodzi rodzice mogą pieniądze wydać na inny cel, a nie na przymusowy wózek ? To przypomina PRL, gdy władza decydowała, czego potrzebuje naród.

Gość

no i mamy tu niestety dyskryminację rodziców adopcyjnych - może warto pomyśleć o tym na przyszłość i uwzględniać również postanowienie sądu o przysposobieniu małoletniego?