°


policja.pl

Ładunek wybuchowy pod autem?

Do naszej redakcji dotarła informacja, że w Błoniu na ul. Jasnej znaleziono pod samochodem ładunek wybuchowy. Na miejscu pojawili się antyterroryści.

O sprawie poinformował nas jeden z czytelników. – Na ul. Jasnej 8 w Błoniu trwa akcja policji, straży pożarnej i pogotowia. Pod smamochodem na tej posesji odnaleziono pakunek, zachodzi podejrzenie, że jest to bomba. Na miejscu są też saperzy. Ewakuwano okolicznych mieszkancow – napisał Tomasz.

Co w tej sprawie mają do powiedzenia policjanci? – Faktycznie do zdarzenia doszło w Błoniu na ul. Jasnej. Około 10.45 zgłaszający poinformował nas, że gdy jechał swoim samochdoem do domu zauważył, że ma podpięty jakiś pakunek pod autem. Na miejsce dojechał technik kryminalistyki. Był również przewodnik z psem. Zwierze nie wyczuło materiałów wybuchowych. Dojechali również pirotechnicy z Samodzielnnego Poddodział Atyterrorystycznego Policji w Warszawie, którzy zabezpieczyli ten pakunek – mówi podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego. – Będziemy ustalać ewentualnie co mogło być w środku, ze wstępnych ustaleń nie wynika żeby był to ładunek wybuchowy. Nie można wykluczyć, że było to jakieś urządzenie namierzające – dodaje. 

Policjanci potwierdzają, że ładunek zainstalował ktoś umyślnie. – Były ewakuowane cztery osoby z najbliższego otoczenia, z pobliskich domów i placu budowy. Pakunek musiał być przez kogoś zamontowany, tutaj wykluczamy przypadkość taką, że kierowca jechał i coś mu się przyczepiło do podwozia. Ponadto pracujemy jeszcze na miejscu, ale wszystko wróciło do normy – podkreśla podinsp. Gromek-Oćwieja. 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 10

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Żona męża pilnuje, żeby nie zdradzał, albo jej nie nakrył, ot cała tajemnica.

Gość

Zwykłymu człowiekowi został przyczepiony nadajnik GPS. Zdarza się, w szczegóły nie trzeba wnikać. A media jak zwykle beda pisaly o najgorszych faktach zeby nabic wyswietlen. Bylem tam i widzialem. Wszelkie informacje o bombie nie sa prawdziwe, wiec mozna zachowac spokoj.

Kolos

A taką mamy bezwzględną dla bandytów władzę podobno...

Artur

Rado bravo. Syryjczyk na pewno. Uchodzca jakis

Pruszkow

Co za info. Nie dość ze WPR stał sie WGM to jeszcze rozchodzi sie na WZ. Juz dawno temu Pruszkow zarządał dostępu do morza. Kolonizacja trwa.

Głos

Na pewno jakiemuś uczciwemu biznesmenowi podłożyli tą bombę...

Kicir

Mutanci wrócili.......

Gość

Porządki na linii Pruszków - Mokotów. Znowu zaczyna się to co w latach 90

Rado

Jakis syryjczyk to podlozyl?

Radek z Socho

Szok kurcze! Co to sie dzieje?