27° Niedziela
22 Lipca

Pon

Wt

Śrcba.gov.pl

Łapówki za kontrakty na budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego

Nie wiadomo jeszcze nawet gdzie dokładnie powstanie, a za „pomoc” w uzyskaniu kontraktów na jego budowę już proponowane są łapówki. CBA zatrzymało pięć osób, które oferowały „załatwienie” korzystnych umów przy realizacji CPK.

Agenci Delegatury CBA w Łodzi zatrzymali pięć osób w sprawie powoływania się na wpływy wśród parlamentarzystów, osób pełniących funkcje w urzędach centralnych – ministerstwach oraz wśród osób pełniących funkcje publiczne w samorządach. Zatrzymani to biznesmen z Krakowa, właściciel gruntów pochodzący z Szydłowca oraz dwóch biznesmenów z Łodzi. Jeden z zatrzymanych to obcokrajowiec.

Do zatrzymania doszło na spotkaniu biznesowym, w jednej w restauracji w podłódzkim Rzgowie, gdy omawiano szczegóły aktu notarialnego, który miał zostać podpisany kolejnego dnia, a stanowił on podstawowy element całej transakcji.

– Zatrzymani byli mocno zaskoczeni, nie spodziewali się takiej akcji CBA. Za 6 mln zł łapówki, która miała być wręczona decydentom i mającym lobbować, załatwiać sprawę, parlamentarzystom i urzędnikom zatrzymani oferowali koncesję, zezwolenia na eksploatację, odrolnienie 50 ha terenu leżącego pomiędzy Kielcami a Radomiem oraz przede wszystkim wysokie rządowe kontrakty na odbiór kruszywa z górniczej odkrywki z przeznaczeniem na budowę m.in. Centralnego Portu Komunikacyjnego i autostrad – informuje CBA.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty udziału w procederze korupcji.

Centralny Port Komunikacyjny to jedna z flagowych inwestycji obecnego rządu. Ogromny terminl i port przesiadkowy ma powstać na terenie gminy Baranów (powiat grodziski). Propozycje dokładnej lokalizacji lotniska mają zostać przedstawione w maju tego roku.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 12

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Daro

CBA jest slabe. Klasa to ABW !!!

Gość

Odrazu takich do ciezkiej pracy do kopania pola albo ogrudków działkowych a nie do wiezienia

Gość

Do tych co atakują PiS. Za to szanuję ten rząd że za swojej kadencji pilnują by nie było patologii. Wszyscy jesteśmy równi wobec prawa. Za czasów PO + PSL można było o tym pomażyć...

wupra

Grodzisk to porazka! Fuj....

Gość

a ja znam moją kochaną bo byłą teściową , i nikt ku...a jej nie aresztuje ;-)

Gośćbubu

Zamknąć łajzy!!!!

Głos

Za PO-ZSL nic by nie wyszło na jaw bo skretino z ryżym już przebąkiwali o rozwiązaniu CBA...PiS z PO kopią się po kostkach nie wyżej, a szkoda bo za budowy stadionów i "autostrad" poleciałoby kilka łbów...

Klawisz

Proponuję 5 lat Wronki czekają! Prycze czekaja

Gość

Która to już afera za rządów PiS? A miało być sprawiedliwie i uczciwie...

Gość

W końcu ktoś robi z tym porządek. Brawo PiS!

Gość

Przypomnijmy, że ta afera zdarzyła się za nierządów PiS. To już trzeci rok tej kadencji i nie można zwalać winy na poprzedników.

z Grodziska

I dobrze. Dosyc tej nonszalancji. Ten zna tego itd. Urzędnicy i biznes. Łatwo przekroczyc granice w tych kontaktach.