19° Sobota
22 Września


Seweryn Dębiński

Latarnie w Parku Kościuszki znów zaświecą

W niektórych punktach pruszkowskiego Parku Kościuszki przestały świecić latarnie. Mieszkańcy szczególnie zwracali uwagę na przesmyk między przedszkolem a placem zabaw dla dzieci. Zwróciliśmy się w tej sprawie do urzędu. Oświetlenie ma zostać naprawione.

Za dnia kłopot ten może wydawać się błahy, jednak wszystko się zmienia gdy zapada zmrok. Chodzenie po ciemnych zaułkach parku nie jest ani przyjemne, ani bezpieczne. Od naszych czytelników otrzymaliśmy wiele wiadomości na ten temat. Mieszkańcy Pruszkowa skarżyli się, że nie wszystkie latarnie w parku działają.

– W zasadzie mamy już okres zimowy i ciemno robi się o godz. 16.00. Chcę zwrócić uwagę, że w Parku Kościuszki niektóre latarnie nie świecą. Najgorzej jest przy tym dość wąskim przejściu przy przedszkolu i placu zabaw – pisze Małgorzata.

Udaliśmy się, by sprawdzić jak wygląda opisana sytuacja. Rzeczywiście kilka latarni w ogóle nie świeci. Co ciekawe w opisywanym miejscu (przy placu zabaw) znajduje się kamera monitoringu miejskiego, jednak wokół niej jest na tyle ciemno, że zarejestrowanie wyraźnego obrazu można poddać w wątpliwość.

Skontaktowaliśmy się z pruszkowskim magistratem, niebawem latarnie zostaną naprawione. – Sprawa została zgłoszona, do jutra ma wszystko działać. Zatem zrobi się jaśniej – zapewnił Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 15

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

ciemno to przyjemno , dzieci czeba robić a nie szlajać się po ulicy bez celu ;-))

Gość

Na Gomulinskiego od dwóch dni też latarnie nie świecą ciemno jak diablo

Gość

latarnie zaświecą, nie no sukces, to jest dopiero osiągniecie na miarę 21 wieku, schowajcie się japończycy i reszta, my w pruszkowie wiemy co to jest mega wyczyn

Pisowiec

widzę ,że urzędasy starostwa od kilku dni trzepią po klawiaturze i oczerniają Władze Pruszkowa.Nic wam to nie pomoże ten jadowite wpisy.

Patrycja

Na al.wojska polskiego jak też Bolesława Prusa i Kościuszki też lampy się nie palą wieczorem a przeciesz są ulice powiatowe wstyd panie starostwo .dziwne to dopuszcza się tylko krytykę Władz Pruszkowa a starostwo na czele polosia jest cacy pisane art.przez Wpr.I na koniec do tych co sieją jadem na Prezydentów Pruszkowa.Panie Prezydencie niech Pan się nie boi prawdziwy Pruszków za Panem stoi !!!!!!.Patrycja wielbicielka Pana Jana i Mireczka rodowitego Pruszkowiaka.

Gość

Do typa z 15:42 Koleś w tej mieścinie i tak jest bardzo ciemno w porownaniu do innych miasteczek w okolicy a Ty proponujesz wylaczenie w ogole?pamietaj grzie mieszkamy, duzo sie tu kreci podejrzanych typow, przetepczosc by wzrosla znacznie

Gość

Jaśniej to sie zrobi jak oni odejdą. Maja kamerę monitoringu i nic nie robią, trzeba im zgłaszać takie oczywistości. Ja dziękuje juz takiemu gospodarzowi.

Gość

czarne charaktery lubią ciemności

Gość

Do gość z 16:54 bo jak zgłosisz coś urzednikom to i tak nie zostanie to naprawione. Reagują tylko wtedy jeśli sprawą zajmą się media lub zrobi się o niej głośno.... Więc proszę się nie dziwić że ludzie piszą do gazety

Gość

Niebywałe - cóż za błyskawiczna reakcja

Gość

Na Kraszewskiego przy UM nie działają 3 latarnie od dłuższego czasu i urzedasy też tego nie widzą.A wystarczy spojrzeć przez okno....

Gość

Typowe dla Pruszkowa. Zamiast napisać maila do Urzędu Miasta ludzie piszą do gazety. A potem się dziwią że latarnie wciąż się nie świecą. Czy oczekują że to dziennikarze wymienią żarówki? Pewnie nie. To jaki to ma cel?

Gość

Brawo redakcja, nie wiem tylko Jak oni to chca naprawic do jutra skoro tam sa takie latarnie ktore swieca swiatlem odbitym (od dolu zarowka swieci w gore na lustrzana powierzchnie i dzieki temu na dole jest jasno) skoro te lustrzane powierzchnie sa pobite, powyginane...tu nie wystarczy wkrecenie zarowki Panie Kurzela!

Gość

A podobno miasto płaci specjalnej firmie, która nadzoruje i konserwuje oświetlenie miejskie. Skoro to nie firma, a mieszkańcy zgłaszają awarie, to może lepiej zrezygnować z wielooooletnich usług tej firmy i płacić obywatelom za każdy sygnał o awarii... No chyba, że tę firmę prowadzą kolesie, ale ja szlachetnych włodarzy o to nie posądzam...

Gość

Pytanie w jakim celu się zaświecą? Spokojnie można przejść oświetloną Chopina lub Drzymały. Na zachodzie zanieczyszczenie światłem traktuje się tak samo jak zanieczyszczenie hałasem lub zanieczyszczenie powietrza. U nas wciąż jest wschodnia mentalność, gdzie im więcej światła tym lepiej. Światło w nocy = większa podatność na różne choroby w tym na nowotwory.