17° Poniedziałek
15 Października

Wt

Śr

Czw

Pią

Sob

wizualizacja

Legia z kolejnym dofinansowaniem

Akademia Legii, która ma powstać na pograniczu Urszulina i Książenic będzie wyposażona w komplreks badawczo-rozwojowy. Stołeczny klub uzyskał dofinansowanie w kwocie ponad 1,2 mln zł w konkursie „Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw, Inteligentny Rozwój”.

We wrześniu spółka Akademia Piłkarska Legii podpisała umowę z Ministerstwem Sportu i Turystyki, w ramach której na budowę ośrodka w gminie Grodzisk Mazowiecki otrzymała 11 mln zł. Mistrz Polski planując inwestycję wzorował się na zachodnich klubach, dlatego wszystko ma zostać wykonane kompleksowo. Na pograniczym Urszulina i Książenic pojawią się warunki do rozwoju dla młodych piłkarzy, ale Legia planuje również centrum badawczo-rozwojowe.

Projekt LegiaLab został zgłoszony do konkursu prowadzonego przez Ministerstwo Rozwoju –  „Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw, Inteligentny Rozwój”. Klub uzyskał ponad 1,2 mln zł dofinansowania. – Jesteśmy przekonani, że dzięki uzyskanym środkom będziemy mogli zrobić dużo dobrego nie tylko na poziomie sportu profesjonalnego, ale także masowego. W LegiaLab będziemy szukać innowacyjnych rozwiązań, które m.in. pomogą obniżyć liczbę urazów u zawodników, a także w procesie szkolenia młodzieży. Jednym z wielu celów LegiaLab jest również opracowanie odzieży sportowej, której regularne użycie może pozwolić na obniżenie niekorzystnych następstw obciążeń wysiłkowych. Zgłoszona do konkursu agenda badawcza jest wynikiem długotrwałych prac legijnego zespołu specjalistów od kwestii medycznych, rehabilitacyjnych oraz przygotowania fizycznego. Należą im się duże podziękowania i słowa uznania – powiedział Tomasz Zahorski, prowadzący projekt LegiaLab.

Planowany termin uruchomienia ośrodka Legii na pograniczu Urszulina i Książenic to 2019 rok.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

bb

Jaki Grodzisk ? To blisko a wlasciwie na granicy z Nadarzynem. Niech buduja

Jarek

Legia na wiosce? W oblesnym Grodzisku? 100razy lepszy Pruszkow!

Rado

A Znicz kiedy dofinansowanie?

dycha

Jak jest kasa to wszystko można. Tyle wzorców niech korzystaja i szkola dzieciaki , chociaz zeby wychowac zawodnikow na miare Lewego to trzeba miec szczęście. Z drugiej strony Lewandowski i bez Legii i bez akademi osiagnał mega sukces

Rado

W Pruszkowskiej gminie to Legia powinna budowac. A nie oblesny Grodzisk