29° Sobota
18 Sierpnia

Nie

wpr24

„Lepsze Lokum” prawie gotowe

Pięć nowych budynków powstających przy ul. Studziennej w Pruszkowie jest już prawie gotowych. Wiele wskazuje na to, że na jesieni zamieszkają w nich pierwsi lokatorzy.

Nowe budynki przy ul. Studziennej powstały w miejscu starych i zniszczonych domów komunalnych, które szpeciły okolicę. Prace budowlane powoli zmierzają do końca i wiele wskazuje na to, że zakończą się już we wrześniu, czyli w planowanym terminie. – Budowa idzie zgodnie z harmonogramem, a termin zakończenia prac nie jest zagrożony. Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Zieleń Miejska”, które pełni przy tym zadaniu funkcje inwestora, poinformowało nas, że postęp prac jest bardzo dobry – mówi nam Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa.

W nowych blokach przy ulicy Studziennej znajdzie się 105 mieszkań. Część z nich jeszcze nie została przydzielona lokatorom. – Jesteśmy po pierwszej komisji mieszkaniowej, gdzie przydzielone zostały 42 lokale. Kolejne posiedzenie zaplanowane jest na początek września. Wtedy rozdzielimy pozostałe 63 mieszkania – podkreśla Landowski. 

Warto zaznaczyć, że program „Lepsze Lokum” jest dedykowany nieco lepiej sytuowanym mieszkańcom budynków komunalnych. Bloki są w wyższym standardzie, a co za tym idzie czynsz również będzie wyższy. Dzięki temu rozwiązaniu miasto chce odzyskiwać mieszkania w niższym standardzie i przydzielić je tym, których nie stać na opłacanie wyższego czynszu. 

Okazuje się, że budynki przy ul. Studziennej to pierwszy element programu, a władze Pruszkowa chcą go kontynuować w innych częściach miasta. – Mamy kilka działek, które bierzemy pod uwag przy planowaniu budowy kolejnych budynków w ramach programu „Lepsze Lokum”. Część terenów została wniesiona aportem do TBS. Myślimy o budowie w rejonie centrum miasta i na terenie Żbikowa. Ostateczne decyzje co do lokalizacji jeszcze nie zapadły – podkreśla wiceprezydent Pruszkowa.


Redakcja
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 29

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Studz

Można zobaczyć w jak idealnym stanie są po roku nowe wcześniej oddane bloki na Studziennej. http://forum.studzienna.pruszkow.pl/index.php/topic,229.msg412.html#msg412

Gość

Bardzo dobrze. Stare zawalające się kamienice szpecą miasto zaniżają wartość okolicznych działek i mają starego typu ogrzewanie które jest toksyczne i przyczynia się do smogu. Patologia - niestety sama sobie zasłużyła na złą opinię i kojarzona jest z takimi budynkami. Awantury alkohol szemrane towarzystwo i przyzwyczajenia do zaśmiecania - brak wrażliwości na to aby mieć coś ładnego za oknem...Zmieniły się czasy i standardy. Jeśli idzie coś w dobrą stronę to należy się cieszyć a nie krytykować.

Gość

do Gość 05:27 Zalecam podstawy matematyki i logiki. Stare bloki, zanim je wyburzono, przetrwały ponad 50 lat a kolega przewiduje, że ten sam proces nastąpi w 10 lat. Wyrabianie sobie oceny faktów na podstawie komentarzy w mediach jest bardzo ryzykowne a w tym konkretnie przypadku pozbawione sensu ponieważ większośc mieszkańców tych bloków była tak samo normalna jak w każdym bloku w Pruszkowie. Ciekawie dlaczego ci właśnie ludzie nie demolują 2 nowych bloków na Studziennej, w których teraz mieszkają.

Gość

Nowe tez beda sie rozlatywac i rozsypywac budynki. To nie konstrukcja starych budynkow, a sposob uzytkowania niektorych mieszkancow przyczynil sie do takie stanu dawnych blokow. Wystarczy poczytac stare artukuly na wpr kto tu mieszkal i jak demolowal stare budynki. Ehh szkoda pieniedzy podatnikow. 10 lat i kolejne burzenie bedzie obecnych blokow, a w to miejsce nowy palac dla dziczy.

Gość

Gość miejscowy bardzo wątpię czy jesteś rzeczywiście miejscowy. Te stare, zniszczone bloki mają grubo ponad 10 lat bo wybudowano je w połowie lat sześćdziesiątych ale metodą "oszczędną" w projektowaniu i wykonastwie. Co zaskutkowało, że kilka lat temu już nie nadawały się do kolejnego remontu. Dbanie nie ma nic do rzeczy jeżeli konstrukcja budynku rozlatuje się. Jedynym sposobem żeby za trochę taka sytuacja nie powtórzyła się to solidne budowanie a populistyczna teorie o równościach niczego nie rozwiązują.

Gość miejscowy

Jak to w "miejsce starych, zniszczonych" ? mieszkam w budynku z lat 30 i ma się świetnie. Wystarczy dbać. Czy za 10 lat napiszecie że na ul .Studziennej znów powstają nowe budynki w miejscu tych starych, zniszczonych ? Działki na których powstają osiedla są własnością Nas wszystkich, pieniądze na budowę też. Co uczciwym podatnikom w ramach równouprawnienia zaproponuje Nasz Prezydent ?

Gość

Boże jaka zawiść. Niby kulturalni, wykształceni ludzie a zachowują się jak bydło. Wyzywacie od patoli a sami nie lepsi.

Gość

polska powiatowa wolna od korupcji

A idźcie w ...

Obiektywny i cała reszta, piszecie tutaj bzdury jakich mało. Jakoś pierwsze bloki oddane na Studziennej stoją i mają się dobrze, dlaczego z resztą ma być inaczej? Ktoś podarował mieszkanie? - kolejna bzdura, osoby zajmujące mieszkanie nie mają własności, nie mogą go sprzedać itd. Czynsze też nie są niskie. Nie wszyscy mają zdolność kredytową, umowę o pracę itd. Inni mają ciężką sytuację życiową. I co to jest patologia? Najwięcej krzyczą Ci co mają w czterech literach za dużo - zawiść.

Gość

Brak mi słów . Co za ludzie wyzywają się od sebków i patoli. Wiem sami niedawno wyrwali się z takiego środowiska. Zazdrość i zawiść przez Was przemawia.

Gość

Mieszkania dla leni nie pracujacych. Jak nie beda placic nikt ich nie wywali, bo wiekszosc ma dzieci. Budujemy nowe dla patologi, ktora nie garnie sie do pracy . eh szkoda gadac. Janek , kurzela i mlody landoszczak rece precz od pieniedzy ciezko pracujacych mieszkancow. My nie chcemy utrzymywac patologii.

Gość

Jak z tym transformatorem prawda czy fejk ?!!!!!!

Gość

WPR czy to prawda z tym prądem kiedy się sprowadze do mojego trzy (3) pokojowego mieszkania ???

Gość

Mieszkanka dla znajomych i wyjatkowych cwaniakow gotowe!

Gość

Dla patologicznych kibiców graficiarstwa typu Vlad mam niezbyt dobre wieści. Dotychczas wybudowane nowe bloki na Studziennej są w idealnym stanie. Możecie koledzy Sebkowie przyjechać i oglądać. Nie radzę malować, wszędzie są kamery. Dla niedowiarków, leniuszków możecie pooglądać w Internecie http://forum.studzienna.pruszkow.pl/index.php/topic,229.0.html

Gość

Po co windy ???? Tanie budownictwo społeczne Pruszków hi hi

Gość

Ile się buduje transformator he he Polska

Gość

Oj, tam, zaraz patologia... naprawdę tak sądzicie, że te mieszkania ... itd. Ludzi, puknijcie się w główkę, dużymi chłopcami i dziewczynkami jesteście, a mówicie, jakbyście w Pruszkowie dopiero co się narodzili.

Gość

Elektrownia nie odebrała będziecie czekać aż wybudowany zostanie transformator ale ubaw windy pobierają za dużo a jest ich 10 tanie budownictwo ha ha

Gość

ach ta patola...

Vlad

po co patologii takie budynki? za kawałek będą gdzie sie nie spojrzy bazgroły grafiti na elewacje jak i w środku na klatkach. Ten ich wyższy standard to potrwa co najwyżej kilka miesiecy:)

patologia+

każdy z nich dostał w prezencie 500 000 zł , po co mydlicie ludziom oczy , są równi i równiejsi, mieszkania trafią do najbardziej cwanych lub bezwzględnych

P.

Dzialki TBS w centrum powinny zostac sprzedane podmiotom prywatnym zeby pozyskac dodatkowe srodki na budowe tego typu lokali na obrzezach miasta. Mi mieszkania w centrum nikt nie podarowal.

Gość345

"..Mamy kilka działek, które bierzemy pod uwag przy planowaniu budowy kolejnych budynków w ramach programu „Lepsze Lokum”...na terenie Żbikowa. " A ja słyszałem, że na terenie Żbikowa nie ma miejsca nawet na plac zabaw. To jak to wreszcie jest? I dlaczego na terenie Żbikowa, tu już jest nadmiar biedy, menelstwa i sebiksów. Koncentracja biedy w jednym miejscu tylko będzie powodować dalsze problemy i rozwarstwienei. Chyba, że dla obecnych władz Żbików to miejsce do spychania niechcianej części społeczeństwa.

Gość

Komisja była 21 czerwca mieszkania gotowe w 2 blokach i teraz najemcy już czekają prawie 2 miesiące dlaczego? ????? Odpowiedź bardzo prosta

Gość

Już nie mogę się doczekać. Brawo Pruszków!

Obiektywny

Daje tym budynkom maksymalnie rok, patusy które dostaną mieszkanka zrobią swoje.

Bogdan

Oby nie skończyło się tak jak na Woli, gdzie z 9-letniego (!) bloku komunalnego ludzie muszą się wyprowadzać na minimum półtora roku, bo tak potężne są usterki.

Gość

A jaka to jest osoba "lepiej sytuowana"?