°


wizualizacja

Leśny Park Miejski w nowej odsłonie

Zapowiadana od lat metamorfoza stawu w Leśnym Parku Miejskim w Podkowie Leśnej zaczyna się materializować. Władze miasta-ogrodu szukają wykonawcy prac projektowych i budowanych.

Perypetie związane z modernizacją podkowiańskiego stawu ciągną się już latami. Już w 2005 r. władze Podkowy Leśnej ubiegały się o dofinansowanie rewitalizacji Parku Miejskiego. Skargi składane przez radnych doprowadziły do utarty pieniędzy i przesunięcia inwestycji w czasie. Kolejna skarga, złożona w 2016 r. wstrzymała możliwość otrzymania pozwolenia na budowę i uniemożliwiła rozpoczęcie prac rewitalizacyjnych w parku. 

Rok później pojawił się inny problem. Władze miasta-ogrodu nie mogły znaleźć firmy, która zajęłaby pracami związanymi z rewitalizacją parku. Przetarg ogłoszono dwa razy, ale nikt się nie zgłosił. 

W ostatnim czasie podkowiańscy włodarze ponownie ogłosili przetarg na rewitalizację Leśnego Parku Miejskiego. W ramach zadania oprócz prac związanych z przebudową istniejącego zbiornika wodnego wykonawca będzie musiał opracować dokumentację, a później przebudować staw na rzece Niwce wraz z otoczeniem. Wokół staw mają się pojawić drewniane pomosty i siedziska oraz pergole. 

Na wykonanie wszystkich prac wybrana w przetargu firma będzie miała czas do 30 listopada.


Redakcja
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Wreszcie ci ekolodzy nie mają nic do powiedzenia i może ten park nabierze blasku.

Gość

Jaka dbałość o szczegóły, nawet typka z piwem usadzili. ;)

Gość

A skąd woda do stawy? Niwka przestaje płynąć już w maju. Studnia głębinowa tak jak w Grodzisku?