19° Sobota
22 Września


pruszkow.pl

Linia ZW wyjedzie na ulice

Od poniedziałku 16 października na ulicach pojawi się nowa linia autobusowa. Autobusy z oznaczeniami ZW będą kursować po północnej stronie Pruszkowa i w Piastowie.

Na uruchomienie tego połączenia autobusowego czeka wielu mieszkańców północnej strony Pruszkowa. Nowa linia będzie kursować w dni robocze. Na terenie Pruszkowa autobusy będą zatrzymywać się na przystankach: Pańska, Mostowa, Granitowa, 3 Maja, Wesoła, Kolejowa, Studzienna. Na terenie Piastowa linia zatrzymywać się będzie na przystankach zlokalizowanych w ul. Warszawskiej. Dodatkowe przystanki w ul. Warszawskiej w okolicy ul. Marii Skłodowskiej-Curie oraz Henryka Wieniawskiego, planowane są do uruchomienia od dnia 30 października.

Autobusy będą kursować następującą trasą: PRUSZKÓW/DULAG/ – Polskiej Organizacji Wojskowej – 3 Maja (powrót: 3 Maja – Łączniczek AK – Rondo Solidarności - Polskiej Organizacji Wojskowej) – Długa – Broniewskiego – Piastów: Warszawska – Rondo Kaczorowskiego – Warszawska – Warszawa:   Warszawska – Orląt Lwowskich – Keniga – Rondo Palecznego – Warszawska – Jagiełly – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Bohaterów Warszawy - pl. Tysiąclecia - Bohaterów Warszawy – Sławka – Dzieci Warszawy – Ryżowa – al. 4 czerwca 1989r – al. Jerozolimskie - DW. ZACHODNI – Aleje Jerozolimskie - Grzymały-Sokołowskiego 71 (przystanek techniczny): powrót (Aleje Jerozolimskie – Szczęśliwicka - Grzymały-Sokołowskiego – Aleje Jerozolimskie)

W związku z uruchomieniem nowej linii zmianie ulegnie rozkład linii ZP. Od 15 października zmiany w kursowaniu autobusów linii ZB, ZG i ZM wprowadzają także Koleje Mazowieckie Szczegółowe informacje nt rozkładów jazdy oraz bieżące informacje o komunikacji zastępczej można uzyskać na stronach Zarządu Transportu Miejskiego oraz Kolei Mazowieckich.

Rozkład linii ZW można znaleźć tu.
 


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 28

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość1

Ta zmiana jest do zrozumienia, ale skoro ZG nie zatrzymuje się na PKP Włochy, to w zamian powinno się wzmocnić linię 716, przecież dużo osób wysiada we Włochach, czy ktoś o nich pomyślał?

Gość

Głos zabierają sami Warszawscy podatnicy. Jak was biedoto nie stać na dojazd do Miasta, to oglądajcie są zdjęcia w sieci.

Gość

na ul. długiej za chwilę trzeba będzie pobierać bileci żeby przejść przez pasy. masakra

Gość

Dlaczego wprowadzenie nowej linii jest kosztem ZP? Przecież mieszkańców osiedla Staszica trasa ZW nie obejmuje. ZP są strasznie zatłoczone i jeszcze ma być mniej kursów???

Gośćk

Stanowczo zbyt wiele przystanków. Osoby wsiadają głównie w Pruszkowie i w Piastowie aby dojechać jak najszybciej do Warszawy. W Ursusie stanowczo zbyt wiele przystanków, np PKP Ursus Niedźwiadek i zaraz Keniga. Wg. rozkładu powinien jechać 38 minut. Bez szans, nawet o tak wczesnej porze jak 5 rano. Moim zdaniem przystanki do małej korekty.

Gość

A co z Gąsinem ? Nikt o nas nie pamięta a przecież autobus mógłby kursować z Waryńskiego.

Gość69

Powiew normalności. ZW będzie kursować od 16 października, na stronie ZTMu jest już rozkład, trzeba wybrać poniedziałek i pokazuje się linia ZW. Ktoś pomyślał dobrze bo z MLP w Pruszkowie bardzo dużo ludzi jeździ a dojazd z tamtych rejonów nigdy nie istniał. Do tych co marudzą że im ZP ograniczy kursy, skorzystajcie z ZG na który do tej pory byli zmuszeni wszyscy którzy chcieli jechać z/do Ursusa, Piastowa czy Pruszkowa. Każdy chce dojechać do pracy ale nie każdy pracuje w centrum!!!

Anatol

Brawo ZTM, ktoś tu w końcu pomyślał. Dzięki temu nie trzeba będzie czekać godzinę na niejeżdżące autobusy ZG. Tylko pisali że wzmocnią 717 ale nikt nie pomyślał wcześniej że z Ursusa sporo ludzi jeździ do Pruszkowa i ktoś chciał skazać ich na gehennę jazdy linią ZG, która do tej pory jeździ jak chce - rozkład jest nic nie warty. Ludzie z Pruszkowa też skorzystają bo będą mieć alternatywę w tygodniu. Najlepiej to jednak będą mieli ludzie pracujący na terenie MLP których jest bardzo dużo.

Gość

ZW jest bardziej dla Piastowa i Ursusa niż dla Żbikowa proszę zobaczyć ile ma przystanków w samym Ursusie z tego co slyszałam to ZW miał być dla części północnej Pruszkowa żeby w miare szybko dostać się do warszawy zachodniej . W sobote i niedziele też nie ma połączenia rano zeby dostać się do 717 przecież w soboty i niedziele też ludzie pracują , uczą się i chcą dojechać np ZW ma kursowac w dni robocze mam nadzieje ze to zmienią nie ma pociągow niech kursują autobusy

Greg

"ZP; ZB; ZTM; SKM; KM; ZW; ZG = WG- WIELKI GALIMATIAS" Niektorzy maja inne problemy, np. ABS, ASR, ESP, BMW, OC, AC Wszystko zalezy od zasobnosci portfela.

Greg

"Również nie rozumiem po co te zastępcze autobusy mają przystanek na PKP Aleje Jerozolimskie." Trochę wyobraźni! Ktoś jedzie z Wwy Wschodniej do np. Brwinowa to jedzie SKMką najdalej jak się da, czyli do Wwa Aleje Jerozolimskie a tam się przesiada w autobus.

Gość

Jasiowi i SPP dziękujemy.

mieszkaniec

Jaś oczywiście ogłasza hucznie sukces i utworzenie nowej linii, z której głównie skorzysta Piastów, zapomniał jednak dodać, że z zatłoczonego już teraz ZP wypadanie masa kursów. Brawo Jaś.... Linia ZW powinna być oparta na dodatkowych kursach nie zaś kosztem pasażerów linii ZP.....

LZ-13

ZP; ZB; ZTM; SKM; KM; ZW; ZG = WG- WIELKI GALIMATIAS

Gość

Do Gość z godz. 13.14 Po to, żeby wygodnie przesiąść się do SKM i nie stać w korkach, kolejnym autobusem, chcąc dostać się do centrum lub jeszcze dalej.

Gość

Oczywiście zabrali kursy na ZP.....

Gość

A nikt nie pomyśli o mieszkańcach Gąsina? Dlaczego nie jedzie z ul. Inżynierskiej skoro od poniedziałku ma być zamknięte przejście podziemne i pewnie trzeba będzie stać przy szlabanie ok 20 minut. A jeśli chodzi o linie ZG to nie dość że jeździ rzadko to jeszcze od 16.10.br nie będzie miał przystanku przy PKP Włochy a przecież ten autobus miał mieć przystanki przy stacjach kolejowych a zrobili mu przystanek na Popularnej (nie wiem po co, bo z tego przystanku do stacji PKP Włochy jest ok. 2 kilometrów). Również nie rozumiem po co te zastępcze autobusy mają przystanek na PKP Aleje Jerozolimskie.

Mieszkanka Żbikowa

Bardzo dobre rozwiązanie, ale nie powinno być tak dużo przystanków między Piastowem a Warszawą Zachodnią. Powinien pojechać najkrótszą trasą z Piastowa, z 2-3 przystankami po drodze. Rozkład jest zamieszczony na ztm, ale trzeba pamiętać o wybraniu terminu podróży od 16.10.2017 (termin rozpoczęcia kursowania ZW).

Gościu

Link podałem. Gdyby nie przeszedł przez moderację, to zwracam uwagę (zwłaszcza tym co mnie zminusowali) że skoro linia rusza od poniedziałku to na stronie ZTM trzeba wybrać rozkład na poniedziałek (lub później) a nie na dziś...

Gościu

Link do rozkładu ZW http://www.ztm.waw.pl/rozklad_nowy.php?c=182&d=2017-10-16&l=1&q=ZW

Gość

Czy zatrzymuje sie przy Tesco w Piastowie?

Gość

Gościu 2017.10.13 08:29 Wpisz linka do rozkładu ZW jeżeli jest od wczoraj

Gościu

Rozkład jest od wczoraj na stronie ZTM.

karmi

Podajcie rozkład jazdy, bo ani ZTm, ani KM nie zamieściły na swoich stronach

Gość

Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Żbikowa i Bąków.

Gość

Do tego wszystkiego brakuje interaktywnych mapek, ale to już jest rola gminy i powiatu.

Gość

Na wyścigi genialni włodarze się dublują, a nie lepiej usiąść przy wspólnym stole i podzielić role, bo tak to tylko wyrzucają pieniądze aby pokazać jacy to są wspaniałomyślni.

teofil

Szanowni pasażerowie linii ZP i ZB, przyszykujcie się w związku z powyższym na RZADSZE kursy Waszych autobusów. Jak nic, dobra zmiana..