24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
piastow.pl

Linia P2 rusza w trasę

Mieszkańcy Piastowa będą mieli do dyspozycji nowy autobus. Od 11 października na drogi wyjedzie bezpłatna linia P2.

Autobus będzie kursował od ronda Kaczorowskiego w Piastowie do pętli autobusowej Ursus-Niedźwiadek. Głównym celem uruchomienia linii jest zwiększenie możliwości komunikacyjnych dla mieszkańców. – Autobus P2 będzie dowoził pasażerów do I strefy biletowej. Dzięki temu mieszkańcy zyskają większe możliwości transportowe. Szukaliśmy optymalnego rozwiązania. Czas pokaże, jakim zainteresowaniem będzie cieszyła się linia P2 – mówi nam Jan Nowacki, naczelnik Wydziału Utrzymania Miasta Piastowa.

W związku z zamknięciem linii kolejowej 447, na piastowskie drogi skierowano autobus ZG. Z pewnością P2 okaże się cennym wsparciem. – Komunikacja zastępcza nie zaspokoi wszystkich potrzeb mieszkańców. W związku z zamknięciem linii kolejowej zwiększono kursowanie 717, jest również 716 i ZG. Liczymy, że autobus P2 spełni swoją rolę – podkreśla Jan Nowacki.

Nowa linia miała zostać uruchomiona kilka tygodni wcześniej, jednak piastowski magistrat musiał uregulować kwestie związane z korzystaniem z przystanków na terenie Warszawy. Wszystko zostało dopięte na ostatni guzik i P2 wyjedzie na trasę. Co należy podkreślić, przejazd autobusem jest bezpłatny.

Rozkład jazdy jest dostępny tu.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 12

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Sratatata

Naczelnik Wydziału Utrzymania Miasta musiał się po raz kolejny wykazać skrajną bezmyślnością żeby kolejny Burmistrz mógł go zwolnić .W ten sposób po raz kolejny Naczelnik dostałby odszkodowanie od Miasta

Gość

Zobaczymy, myślałem że będzie płatna tak jak p1 a jest bezpłatna, co prawda jest to zdublowane połączenie które w sumie nie wiem za bardzo czemu ma służyć

Gość

716 zostało bez zmian co oni za głupoty pisza

ML

"Do MieszkanieC Krótsze, tańsze i szybsze połączenie P2 na pętlę na Niedźwiadku daje nieporównywalnie większe możliwości dalszej jazdy niż wywiezienie na Gołąbki." Jakie nieporównywalne możliwości, 1,5h do Centrum???? KM jedzie do Śródmieścia 23min. TO JEST ALTERNALTYWA !!!!!

ewa

Moja propozycja jest taka, żeby przedłuzyc kursowanie autobusu do PKP Niedzwiadek Tam mozna złapac np ZG

Jechalam dzisiaj P2 . Jest przestronny,schludny, sporo miejsc siedzących. W porównaniu z 717 to jest luksus. Autobusy 717 to są złomy,chyba najgorsze na polskich drogach .

Gość

To połączenie to także alternatywa dla nas mieszkańców Żbikowa. Dzięki Piastów

Gość

Do MieszkanieC Krótsze, tańsze i szybsze połączenie P2 na pętlę na Niedźwiadku daje nieporównywalnie większe możliwości dalszej jazdy niż wywiezienie na Gołąbki.

MieszkanieC

Fajnie że będzie nowa linia autobusowa, ale po co moim zdaniem dublować połączenia??? Czy nie można skorygować tego rozkładu i puścić taką linię autobusową do stacji kolejowej na Gołąbkach?? Sporo ludzi po zamknięciu linii kolejowej 447 przesiadło się na linię kolejową z Sochaczewa. A tam dojeżdza tylko linia 194 - zatem można by było skierować tam nową linię z Piastowa.

Wiki

Podobno mieszkańcom północnej części Pruszkowa też takie połączenie obiecywano znaczy nie że przejazd gratis ale że w ogóle no i na razie cisza ..zresztą u nas to często dużo szumu a później nic się nie dzieje pamiętam jak łaskawie pozwolono do początku września parkować na parkingu przy stacji pkp bo już już ruszają prace dziś 10ty październik i nic tam zupełnie się nie dzieje ..no ale pewno prace idą zgodnie z harmonogramem tak jak przy wąskim gardle :-)

teofil

Pruszków, do boju!

Gość

ciekawe na jak długo ?