27° Niedziela
19 Sierpnia


ztm.waw.pl

Linia ZW wróci na starą trasę, ale...

Mamy dobrą informację dla mieszkańców pruszkowskich dzielnic Żbików i Bąki. Linia autobusowa ZW ponownie będzie kursować ul. Długą. Jednak na wprowadzenie zmian trzeba będzie poczekać.

Linia autobusowa ZW została uruchomiona w październiku ubiegłego roku. Początkowo kursy odbywały się ul. Długa, jednak po zakończeniu remontu ul. Warsztatowej autobusy zostały przeniesione na pierwotnie wytyczoną trasę. To spotkało się ze sporym sprzeciwem mieszkańców pruszkowskich dzielnic Żbików i Bąki, którzy zaczęli nawet zbierać podpisy pod petycją o przywrócenie starej trasy. 

Petycja okazała się jednak niepotrzebna bowiem władze Pruszkowa rozpoczęły rozmowy z Zarządem Transportu Miejskiego o możliwości powrotu autobusów na ul. Długą. W grudniu wiceprezydent Pruszkowa zapewniał, że autobusy na starej trasie będą kursować po Nowym Roku. Niestety uzgodnienia z ZTM się przedłużyły. – Linia ZW ponownie będzie kursować ul. Długą. Ale okazuje się, że to nie jedyna zmiana. Władze Piastowa również chcą zmienić trasę tego autobusu. ZTM natomiast chce skierować autobusy na ul. Długą wraz ze zmianą rozkładu jazdy na kolei – mówi nam Andrzej Kurzela. 

Z pytaniem o to kiedy autobusy linii ZW zaczną kursować po starej trasie zwróciliśmy się bezpośrednio do ZTM. – Planujemy zmianę trasy od 20 marca, czyli od nowego rozkładu kolejowego. Na terenie Pruszkowa linia pojedzie przez Długą i 3 Maja. Trasa na terenie Piastowa jest jeszcze uzgadniana – poinformował na Igor Krajnow, rzecznik prasowy ZTM.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 18

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

20 marca juz zaraz a jak zmiany trasy nie było tak dalej nie ma...

Gość20

Niech pierwszy autobus ZW wyjeżdża przed 5 tak jak kursowały pociągi, ludzie muszą dojechać na 6 do pracy!

Gość

N85 w pierwotnej postaci miał jechać przez ogińskiego i to że dopiero po latach dokonano tej korekty to skandal, dlaczego niby ja mam ganiać na swoje osiedle z buta kolejne 15-20 minut Dla mnie N85 powinien kończyć na ogińskiego i mieć częstsze kursy, pruszków mnie też nie obchodzi

Gość

Porządne kobiety po zmroku siedzą w domu

Mateo

Do gość 2018.01.31 09:58 Mój wpis to rodzaj apelu do władz właśnie. Czytajmy ze zrozumieniem.

Mieszkaniec

Absolutny zakaz dla pojazdow ciezkich na ulicy Dlugiej. Tiry, samochody dostawcze rozwalaja ulice. Powoduja drgania i halas. Jako mieszkancy dlugiej prosimyvwladze Pruszkowa o przedstawienie badan srodowiskowych wraz z badaniami halasu w domach przy ulicy dlugiej. Inaczej bedziemy sie domagac odszkodowan. Jezeli zwolennicy chca puszczenia autobusow pod naszymi domami to prosimy zasponsorowac ekrany akustyczne a nie dla swojej wygody kosztem naszego zdrowia prowadzic autobusy po dlugiej.

Gość

Pruszkow priorytet w tworzeniu rozkladu? A z jakiej racji, skoro lobbowal przetarg na najtanszego przewoznika autobusoweg za kolej i nie ma zadnej linii 7xx w przeciwienstwie do najmniejszych wsi okolowarszawskich = nie chce doplacac ZTMowi, zeby stworzyc wygodna alternatywe dla kolei? Kazde miasto ma taka komunikacje, jaka wywalczyly wladze, a ZTM w tym przypadku nic nie musi, zreszta nowoczesny, przegubowy tabor idzie na obsluge Warszawy, co jest logiczne.

Gość

Żbików zawsze był zaniedbywany przez władze lokalne. Także wybaczcie drodzy państwo, ale przy braku jakichkolwiek inwestycji, byle jakiej komunikacji miejskiej i zerowe niemalże zainteresowania tak miasta jak i powiatu, nie ma się co ludziom dziwić, że z bezpośredniego autobusu do Warszawy, do którego nie trzeba było iść przez pół miasta zrezygnować nie chcą.

Mateo

Po pierwsze, Pruszków powinien mieć priorytet przy układaniu rozkładu, a nie Piastów, który ma sobie dedykowane 716 i 717. Przypomnę, że wprowadzając ZW ograniczono kursowanie ZP. Po drugie, dlaczego zmiana rozkładu na kolei wpływa na zmianę rozkładu ZW?? Czy maszyniści sterują również autobusami? Po trzecie, nie wiem czy powrót na Długą jest konieczny, prościej byłoby chyba wyznaczyć 2-3 dodatkowe przystanki wzdłuż Warsztatowej, skorzystaliby mieszkańcy, a trasa byłaby krótsza, przez co możnaby wydłużyć linię do Inżynierskiej/Waryńskiego na Gąsinie, całkiem zapomnianego przez ZTM i władze miasta. A i "wysiłek" starosty z remontem Warsztatowej nie poszedłby na marne. Po czwarte, apel do władz miasta, niech interweniują i protestują przy wydłużaniu tras w Piastowie, czy Ursusie, tam gdzie chodzi o interes pruszkowian. Przykład - N85 wydłużono swego czasu i we Włochach, Ursusie i Piastowie, przez co nocą do Pruszkowa z centrum Wawy dojedziemy w ponad godzinę! A jak mniemam, dopłaty ekipy z Kraszewskiego do tej nocnej linii nie zmalały.

Król Julian

Kurzela lub Landowski, Landowski lub Kurzela - zauważyliście, że nasz Wódz Ukochany Pan Magister Starzyński Jan prawie się nigdzie nie wypowiada? Czyżby prezydent miasta nie miał nic do powiedzenia? Przyznać natomiast trzeba, że panowie Kurzela i Landowski godnie zastąpili dawnego nadwornego suflera Królikowskiego.

Gość

Zastanawia mnie co to będzie jak autobusy przestaną kursować, bo powrócą pociągi ? Ludziom to się już naprawdę poprzewracało i nie tylko w głowach :P W sumie to czekam, aż wróci SKM i KM :D

silver

Powinny się jeszcze zatrzymywać przy każdej furtce.

dzbanek

Ta linia moglaby sie zatrzymywac na terenie Piastowa na przystankach Traugutta i Orzeszkowej i dalej do Jerozolimskich i do Zach. Bylaby sensowna i atrakcyjna alternatywa dla obecnie przyjetej wycieczkowej trasy po Ursusie.

Gość

Jak będzie uzgadniana trasa na terenie Piastowa to najważniejsze żeby zatrzymywał się na Wysockiego i przy Tesco

Maria

20 MARCA... to może zmianę uruchomić wraz z powrotem kolei na tory ? A czy ktoś może pomyśleć o ludziach wracających wieczorami i przedłużyć kursowanie autobusu ? Ostatni kurs 20.57 z Zachodniego. Czy o tej porze był ostatni pociąg? Alternatywą jest pojechanie ZP do Znicza i z buta 30 minut wieczorem. Dziękujemy za dbanie o bezpieczeństwo kobiet !

mosiek

Chyba sobie żarty robia w tym ZTM. to jak musztarda po obiedzie. jeszcze jak zacznie kręcić po Piastowie to podróż będzie trwała ca 1,5 godziny. Bo dzisiaj linie nie grzeszy punktualnością

Marek

194 mogloby latac z Pruszkowa a nie z Ursusa!

Wiki

No i faktycznie prezydent nie kłamał zmiana trasy po nowym roku :-) ..a jak jeszcze troche poślizgu się trafi to poeiedzą przed wrześniem że już niema co bo zaraz koniec remontu