24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
AZ

Linia ZW wróci na starą trasę?

Mieszkańcy dzielnicy Żbików chcą, by linia autobusowa ZW wróciła na trasę przebiegającą przez ul. Długą. Od 11 grudnia autobusy kursują ul. Warsztatową, zgodnie z pierwotnymi założeniami.

Linia autobusowa ZW, to jedna z zastępczych linii autobusowych uruchomionych na czas zamknięcia linii kolejowej 447. Do 11 grudnia autobusy kursowały ul. Długą. To rozwiązanie było spowodowane remontem ul. Warsztatowej. Prace już dawno się zakończyły, więc i autobus można było przenieść na ul. Warsztatową, zgodnie z pierwotnymi założeniami dla linii ZW. 

Zmiany nie przypadły jednak do gustu podróżnym. – Proszę o interwencję lub uzyskanie informacji odnośnie zmiany w przebiegu trasy linii zastępczej ZW. Dlaczego linia ta ma w Ursusie przystanki co 200 metrów, a w przejeździe przez Żbików są tylko dwa  przystanki z pięciu czy sześciu wcześniej – napisał do nas Tomasz. 

Ten głos nie jest odosobniony. – Zupełnie zapomniano o mieszkańcach Żbikowa. Trasa przez ul. Warsztatową? Dla kogo jest dla Piastowa czy Ursusa? Zapraszam na poranny spacer np. z ulicy Rolniczej lub Granitowej do przystanku Dulag lub Studzienna – gdzie głowa decydenta? – dopytuje Krzysztof. 

To jednak nie koniec mieszkańcy przygotowali również internetową petycję do władz miasta gdzie postulują o przywrócenie trasy linii ZW. Dodatkowo dla pasażerów wspomnianej linii przygotowano ankietę, w której mogą wyrazić swoją opinię na temat zmian. 

Co na to władze Pruszkowa, które choć nie odpowiadają za wspomnianą linię bowiem jej organizatorem jest warszawski Zarząd Transportu Miejskiego, to mogą negocjować z przewoźnikiem? – Do nas również dotarły te głosy. Petycja nie będzie potrzebna ponieważ już podjęliśmy rozmowy z Zarządem Transportu Miejskiego na temat przywrócenia linii ZW na poprzednią trasę. Z naszej strony konieczna będzie dopłata za tę zmianę – mówi nam Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa. – Po Nowym Roku autobusy powinny kursować na „starej” trasie, zgodnie z życzeniem mieszkańców – dodaje Kurzela. 


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 27

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

GośćLidia

Panie Prezydencie, pisze Pan że po nowym roku autobusy ZW wrócą na stara trasę, mamy koniec marca i nic się nie zmieniło. Dla kogo jest ten autobus? dla mieszkańców Piastowa, Ursusa? My płacimy podatki w Pruszkowie i Pan jako Prezydent powinien o tym pamiętać! Jak długo mieszkańcy Żbikowa będą czekać na zmianę trasy?

Daro

Mosiek z oblesnego Makowa? To tak jak zona Marcina. Porazka ;(

Marek

A autobus 194 ?

Radny

Prezydent chce przed wyborami zyskac glosy ? Były ustawione trasy i remont ulicy Warsztatowej. Dlaczego grzebiecie w tych ustaleniach ? Dlaczego na Dlugiej nie ma wiecej swiatej spowalniajacych albo leżacych policjantow. Moje dziecko ostatnio prawie wpadlo pod rozpedzony autobus. Zróbcie cos z tym wreszcie, a nie bez namyslu na pol roku wprowadzacie ruch autobusów. Bez sensu.

mosiek

Ad Gość m 2017.12.20 17:26 Myslę ze problem jest w tym, ze Dluga jest droga powiatowa pod zarządem starosty, stad duzy ruch samochodów ciężarowych, mnóstwo osobowek - dojazd do autostrady, w latem wyścigi i proby "szlifierek".

Jola

Ad. wpisu Gość 2017.12.20 14:17 zapraszam na poranny spacer z końca Długiej na Studzienną (min. 2km) a potem proszę dopiero dyskutować

Gość m

Mieszkam na długiej od 50 lat i rzeczywiście ruch samochodowy jest coraz większy ale i piesi nie dbają o własne bezpieczeństwo bo wychodzą na ulicę gdzie im pasuje. A co do hałasu to nie jest aż tak głośno znacznie więcej szumu robią szybko jadące osobowe niż ciężarówki które raczej tędy nie jeżdżą. Zwłaszcza wąską i zastawioną mostową.

Gość

Z jednej strony znowu nie mają tak daleko, z drugiej ta trasa przez Długą rzeczywiście to o wiele sensowniejszy wariant no bo skoro ten autobus rusza z okolic szpitala kolejowego to przecież normalne że powinien zbierać ludzi właśnie ze żbikowa

Gość

@Gość 2017.12.20 06:45 oraz Apel do Burmistrza 2017.12.20 06:25 : Jakiego burmistrza?? W Pruszkowie jest prezydent! Kto to pisze?? Obydwa wpisy wyglądają na pisane przez tą samą osobę, z czego pierwszy wpis to taki bełkot, że trudno w ogóle zrozumieć o co chodzi - jakiś analfabeta to pisał??

Gość

PANIE BURMISTRZU PROSZE WIEC POSTAWIC PATROLE POLICYJNE I ZOMTOWAC WIECEJ SWIATEL JAK PRZY SZKOLE. Kierowcy autobusow notorycznie lamia przepisy drogowe i dbaja o bezpieczestwo ludzi i dzieci chodzacych dluga

Gość

Panie Burmistrzu koniec zabawy. Prosze przed puszczeniem samochodow ciezarowych po dlugiej jakimi sa autobusy przedstawic badania drgan i halasu dla domow znajdujacych sie wsrod dlugiej. Wzdluz drog budujecie ekrany a tu puszczacie ludziom pod oknami ciezarowki !!! Za pogorszenie sytuacji i niebezpieczenstwa dla zdrowia mieszkancy dlugiej rozpoczynaja droge do pozyskania odszkodowania od miasta jezeli oficjalnie autobusy wroca a do tego stan drogi sie pogorszy!!!!!

Apel do Burmistrza

Chwileczke Panie Burmistrzu nikg sie nie pytal mieszkancow o zdsnie tylko zainteresowani przywroceniem na stara trase podniesli krzyk!!! Reszta czekala az autobusy wroca na stara trase ! Ani przed calym remontem ani po nie bylo zalozenia puszczenia zw po dlugiej wiec nie ludzie nie wydziwiaja. My mowi stanowcze nie dla ciezkich samochodow jakimi sa zwlaszcza autobusy pod oknami. Nie wspomne o tym ze nie trzymaja ograniczen do 50 oraz zupelnie nie zwracaja uwagi na zwolnienie przy szkole i w trasie dzieci do pszedszkoli. Prosze Panie burmistrzu zrobic ankiete wsrod domow na dlugiej zanim Pan podejmie ta decyzje. A ludzie niech sobie uzmyzlowia ze po remoncie tego autobusu i tak nie bedzie a pi dlugiej jezdzi autobus 3 wiec po co kolejny!!!

Adam

Mosiek wypad do swojego Makowa!

Dorota

Zupełnie też zapomnieli o mieszkańcach Gąsina? ! My nie mamy komunikacji zastępczej. Musimy korzystać z linii ZP, która jest dedykowana dla mieszkańców os. Staszica.

Mieszkanka okolic St

Modlę się, żeby linia ZW została na stałe, nawet po zakończeniu remontu torów. Z okolic ul. Studzennej do pkp Piastów czy pkp Pruszków jest strasznie daleko. Ta linia to wybawienie i normalne/ludzkie połączenie z Warszawą. Oby te biedne dzieci nie musiały jak wcześniej na piechotę chodzić do Piastowa. Linia nr 3 , która w strone Piastowa nie jedzie ul Warszawską nie załatwia problemu , gdyż lepiej iść juz na piechote do Piastowa niż łapać 3-kę na Zdziarskiej- podobna droga. Teraz w końcu jest normalnie

Mieszkanka okolic St

Modlę się, żeby linia ZW została na stałe, nawet po zakończeniu remontu torów. Z okolic ul. Studzennej do pkp Piastów czy pkp Pruszków jest strasznie daleko. Ta linia to wybawienie i normalne/ludzkie połączenie z Warszawą. Oby te biedne dzieci nie musiały jak wcześniej na piechotę chodzić do Piastowa. Linia nr 3 , która w strone Piastowa nie jedzie ul Warszawską nie załatwia problemu , gdyż lepiej iść juz na piechote do Piastowa niż łapać 3-kę na Zdziarskiej- podobna droga. Teraz w końcu jest normalnie

Gość m

Czy Zw jest autobusem zastępujacym pociągi? To czemu nie kursuje 27-31.12. A w sprawie dogadzania to czemu osiedle Staszica ma pętlę pod nosem skoro stacja PKP jest jedną i stamtąd może ruszać autobus ZP jak kilka lat temu wszystkie autobusy?

Gość

"to linia ZASTĘPCZA ZA KOLEJ a Pruszkowie mamy JEDEN PRZYSTANEK KOLEJOWY". Tak sie wydaje, że autor tego komentarza nawet nie zna trasy linii ZW albo w Piastowie czy Ursusie mamy po kilka przystanków kolejowych.

Gość

A teraz zastanówcie się do czego jest potrzebna kolej? Przecież to przeżytek tak jak wóz drabiniasty.

Jaś

Linie zastępcze znikną, będziecie z buta zasuwać do PKP albo jedzić pierdzibusami do Piastowa, żeby tam się przesiadać a Jaś z Was i tak się śmieje. Chcecie ztm? Nie ma mowy!

Gość

Znudziło się zasuwanie z buta na PKP, bo poczuliście smak, że komunikacja autobusowa ma sens? A Jaś śmieje sie z Was i buduje sobie dom kultury za 100 baniek a wy płacicie, ale komunikacja wam się nie należy, bo ztm za drogi.

Gość

Mieszkańcy Żbikowa macie swoje buble Jasia do Piastowa, więc po co krzyczycie, że zabrano ZW? Głosowaliście na Starzyńskiego, to znaczy, że nie chcecie linii ztm w Pruszkowie.

mosiek

W jedności siła. Jak tak będzie od stycznia to bardzo dobrze. Zobaczymy jak spisza się nasze władze w negocjacjach z ZTM

Forum-Studzienna

Bardzo dziękujemy władzom Pruszkowa za tę bardzo dobrą wiadomość dla Żbikowa. http://forum.studzienna.pruszkow.pl/index.php/topic,222.0.html

Gość

Bardzo dobra wiadomość!

Damazy

Po co zaraz wracać na dłuższą trasę? Wystarczy pomyśleć: do obecnych dwóch przystanków pruszkowskich proponuję dołożyć trzy wzdłuż Warsztatowej: Szpital Kolejowy (czy jak on tam teraz się nazywa), Ogrodowa/Brzezińskiego, Długa. I można jeździć. Bo teraz to wygląda faktycznie jakby za kasę m. in. Pruszkowa mieszkańcy warszawskiego Ursusa (płacący za bilety ponaddwukrotnie mniej) dostali dodatkową linię.

r

Może nie ma przystanków na Zbikowie dlatego, że jest to linia ZASTĘPCZA ZA KOLEJ a Pruszkowie mamy JEDEN PRZYSTANEK KOLEJOWY??? może jeszcze pod drzwi maja wam te autobusy podjeżdżac? może niech jeszcze zahaczaja o ożarów i Nadarzyn co by wszyscy mogli skorzystać nawet ci co na codzień nie mają nie mieli styczności z komunikacją kolejowa?