30° Czwartek
21 Czerwca

Pią

Sob

Niepruszkow.pl

Linie miejskie po nowemu [ROZKŁADY]

Całkowite zamknięcie torów kolejowych na linii Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Włochy sprawiło, że zmianie ulegnie kształt pruszkowskiej komunikacji miejskiej.

Komunikacja miejska w Pruszkowie składa się z sześciu wewnętrznych linii obsługujących praktycznie wszystkie dzielnice miasta oraz kilka okolicznych gmin. Od września mieszkańcy korzystający z miejskich autobusów muszą przygotować się na zmiany. Ich wprowadzenie wymusza zamknięcie linii kolejowej.

Jakich zmian należy się spodziewać? Od września z ulic Pruszkowa znikną autobusy linii nr 1 łączące Os. Staszica z PKP Pruszków. Na czas remont na kolei linia ta zostaje zawieszona. Kolejne cztery linie z numerami 2 (Pruszków - Komorów), 4 (Pruszków – Parzniew – Gąsin) , 5 (Pruszków - Malichy) i 6 (Os. Staszica - Ożarów Maz.) będą funkcjonować bez zmian.

Natomiast linia nr 3 kursująca na szlaku Pruszków – Piastów zostanie wzmocniona dodatkowymi kursami w godzinach szczytu. – Chodzi nam oto by ułatwić mieszkańcom dojazd do linii autobusowych ZTM kursujących w Piastowie, czyli linii 717 i 716 – mówi nam Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

To jednak nie wszystko. Na ulicach Pruszkowa pojawią się dwie zupełnie nowe linie: 2BIS i 6 BIS. Pierwsza z nich będzie kursować na relacji Os. Staszica – WKD. Linia 2BIS pojedzie trasą Plantowa, Powstańców, Wojska Polskiego, Armii Krajowej, Kraszewskiego. Natomiast linia 6BIS powieli fragment trasy autobusu nr 6. Jednak w przypadku linii 6BIS autobusy będą kursować tylko po północnej stronie miasta:  Pętla Inżynierska - PKP Ożarów Mazowiecki (trasa: Waryńskiego, Batalionów Chłopskich, POW, 3-go Maja, Żbikowska, Ożarowska, Stefana Żeromskiego).

Rozkłady jazdy autobusów można pobrać tutaj.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 7

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Kolego Barnaba chyba kierunki zadbania ci się pomyliły. W północnej części Pruszkowa w dłuższego czasu nie mamy problemów komunikacyjnych. Korzystamy z połączeń z Piastowem i Ursusem i nie wiemy co to korki. Mnóstwo ludzi korzysta z P-R na Niedźwiadku oszczędzając pieniądze i czas.

Gość

Nie przydadzą się autobusy do Ożarowa, bo Ożarów i Gołąbki idą do przebudowy na 33 miechy. Ożarów ma mieć 2, dwu-krawędziowe perony (przygotowanie do SKM), oraz przejście podziemne zamiast kładki nad torami i w odróżnieniu od Pruszkowa, ruch wahadłowy po jednym torze, za to przez 33 miesiące. Też będzie fajnie.

BARNABA

Władze Pruszkowa przespały ostatnie 20 lat. Brak tunelu na Działkowej, brak wiaduktu w Parzniewie, a do tego ostatnio abberacyjny pomysł wiaduktu koło Papierni wywołujący konflikty społeczne ostatecznie skompromitował te władze. Dziś widac efekty nieróbstwa wieloletniego władz: brak mozliwości wyjechania z Pruszkowa do Warszawy oraz z południowej zadbanej na północną zaniedbaną część miasta. To jest już totalny paraliż.

Gość

Na pewno przydadzą się większe autobusy do Ożarowa

Radek

2 w Pruszkowie to Komorow a w Sochaczewie tez na k bo Kozlow

Marek

Najlepsza jest 6 bo laczy piekne Malichy z Pruszkowem !

Poznaniak

Rondo Solidarności wiecznie zakorkowane w godzinach szczytu. Dodatkowe kursy linii nr 3 zmienią mało dla mieszkańców. Gdyby była alternatywa dla tego ronda, to sytuacja inaczej by wyglądała. Szkoda, że nie ma pomysłu, aby wyjechać z Gąsina na ulicę Poznańską w innym miejscu niż elektrownia lub kościół...